2012 Colusa County Fair Results (General)

4-H Beginning Projects – 4-H Primary Members – Primary Members 5-8 yrs

  • Participation- Connor R Murphy Arbuckle, CA, brownies
  • Participation- Connor R Murphy Arbuckle, CA, photo
  • Participation- Connor R Murphy Arbuckle, CA, cookies
  • Participation- Connor R Murphy Arbuckle, CA, clay pot
  • Participation- Connor R Murphy Arbuckle, CA, coaster
  • Participation- Connor R Murphy Arbuckle, CA, duck frame
  • Participation- Ellen L Carlsen Arbuckle, CA, Christmas Tree
  • Participation- Ellen L Carlsen Arbuckle, CA, Color Photo
  • Participation- Ellen L Carlsen Arbuckle, CA, Clay Bowl
  • Participation- Ellen L Carlsen Arbuckle, CA, Color Photo
  • Participation- Audrey Giffin Colusa, CA, Beginning Crafts Project
  • Participation- Audrey Giffin Colusa, CA, Poultry Report
  • Participation- Ryan Doherty Dunnigan, CA, Ceramic Bowl
  • Participation- Holly Doherty Dunnigan, CA, Ceramic Bowl
  • Participation- Morgan Erickson Arbuckle, CA, Cermic Pinch Pot
  • Participation- Morgan Erickson Arbuckle, CA, Ceramic Cup
  • Participation- Sydney Erickson Arbuckle, CA, Ceramic Pinch Pot
  • Participation- Sydney Erickson Arbuckle, CA, Ceramic Mug
  • Participation- Luke Myers Arbuckle, CA, Ceramic Bowl
  • Participation- Luke Myers Arbuckle, CA, Snowman Tear Art
  • Participation- Vaughn Myers Arbuckle, CA, Ceramic Bowl
  • Participation- Vaughn Myers Arbuckle, CA, Snowman Tear Art
  • Participation- Kallie Stassi Colusa, CA, Snowman
  • Participation- Kallie Stassi Colusa, CA, Turkey
  • Participation- Kallie Stassi Colusa, CA, Turtle Ceramic
  • Participation- Katie Williams Arbuckle, CA, Christmas Tree
  • Participation- Millie LaGrande Maxwell, CA, Photo
  • Participation- Millie LaGrande Maxwell, CA, Photo
  • Participation- Madison Pearson Maxwell, CA, Picture Frame
  • Participation- Madison Pearson Maxwell, CA, Candle Holder
  • Participation- Madison Pearson Maxwell, CA, Table Setting, Country Cookout
  • Participation- Hailey Regnani Williams, CA, Snowman Candleholder
  • Participation- Hailey Regnani Williams, CA, Photo
  • Participation- Bethany Regnani Williams, CA, Photo
  • Participation- Bethany Regnani Williams, CA, Photo
  • Participation- Bethany Regnani Williams, CA, Plant
  • Participation- Grant Grimmer Arbuckle, CA, Flower Pot
  • Participation- Grant Grimmer Arbuckle, CA, Cake
  • Participation- Grant Grimmer Arbuckle, CA, Cookie

4-H Home Economics – Beg 1.&2yr. Clothing & Textile – Single item, sewn

  • 1st – Jilliann E Wilson Maxwell, CA, other – bag
  • 1st – Jilliann E Wilson Maxwell, CA, single item – bubble skirt
  • 1st – Hannah M Azevedo Maxwell, CA, Pajama Shorts
  • 2nd – Jilliann E Wilson Maxwell, CA, single item – pajama pants
  • 2nd – Jilliann E Wilson Maxwell, CA, single item – poncho
  • 2nd – Cody M Murphy Arbuckle, CA, Apron Boy
  • 2nd – Hollie C Azevedo Maxwell, CA, Skirt
  • 3rd – Hollie C Azevedo Maxwell, CA, Pajama Pants

4-H Home Economics – Beg 1.&2yr. Clothing & Textile – 2-piece outfit, sewn

  • 1st – Abby L Dunlap Maxwell, CA, Hat and Poncho

4-H Home Economics – Beg 1.&2yr. Clothing & Textile – Other sewn item, specify

  • 1st – Hannah M Azevedo Maxwell, CA, Bubble Skirt

4-H Home Economics – Intermed 3&4 yrs Cloth&Textile – Single Item (sewn)

  • 2nd – Samantha A Murphy Arbuckle, CA, Dress

4-H Home Economics – 4-H Beg 1&2 yrs. Quilting – Traditional Quilt

  • 1st – Audrey Pearson Maxwell, CA, Table Runner
  • 2nd – Hannah M Azevedo Maxwell, CA, Quilt
  • 3rd – Gina Jenkins Maxwell, CA, Lap Quilt

4-H Home Economics – 4-H Beg 1&2 yrs. Quilting – Innovative

  • 1st – Audrey Pearson Maxwell, CA, Innovative Quilt

4-H Home Economics – 4-H Beg 1&2 yrs. Quilting – Any Other, specify

  • 2nd – Hannah M Azevedo Maxwell, CA, Quilt Pillow
  • 2nd – Alyssa E Rios Williams, CA, pillow
  • 2nd – Tiffany Jenkins Maxwell, CA, Quilt Pillow
  • 3rd – Gina Jenkins Maxwell, CA, Quilt Pillow
  • 3rd – Hollie C Azevedo Maxwell, CA, Quilt Pillow

4-H Home Economics – 4-H Intermed.3&4 yr Quilting – Traditional Quilt

  • 3rd – Ashleigh Ehrke Arbuckle, CA, Pinwheel Quilt

4-H Home Economics – 4-H Intermed.3&4 yr Quilting – Any Other, specify

  • 2nd – Ashleigh Ehrke Arbuckle, CA, Quilted Wall Hanging

4-H Home Economics – 4-H Advan 5 yr.+ Quilting – Traditional Quilt

  • 1st – Sarah Driver Dunnigan, CA, Watermelon Quilt
  • 2nd – Sarah Driver Dunnigan, CA, Patriotic
  • 2nd – Sarah Driver Dunnigan, CA, Purple
  • 2nd – Taylor Perry Maxwell, CA,

4-H Home Economics – 4-H Baked Foods Beg 1&2 yr – Bar Cookies

  • 1st – Gabe C Grimmer Arbuckle, CA, Brownies
  • 1st – Garrett H Grimmer Arbuckle, CA, Blondies
  • 1st – Cody Pearson Maxwell, CA, Autumn Apple Bars

4-H Home Economics – 4-H Baked Foods Beg 1&2 yr – Drop Cookies

  • 1st – Gabe C Grimmer Arbuckle, CA, Sugar Cookies
  • 1st – Garrett H Grimmer Arbuckle, CA, Chocolate Chip Cookies

4-H Home Economics – 4-H Baked Foods Beg 1&2 yr – Batter Cake

  • 1st – Gabe C Grimmer Arbuckle, CA, Cake
  • 1st – Garrett H Grimmer Arbuckle, CA, Cake

4-H Home Economics – 4-H Baked Foods Beg 1&2 yr – Pie

  • 1st – Garrett H Grimmer Arbuckle, CA, Fruit Pie
  • 2nd – Gabe C Grimmer Arbuckle, CA, Apple Pie

4-H Home Economics – 4-H Baked Foods Intermed 3&4 y – Candies

  • 1st – Cody M Murphy Arbuckle, CA, truffles

4-H Home Economics – 4-H Baked Foods Intermed 3&4 y – Sponge Cake

  • 2nd – Cody M Murphy Arbuckle, CA, pound cake

4-H Home Economics – 4-H Baked Foods Intermed 3&4 y – Pie

  • 1st – Cody M Murphy Arbuckle, CA, pie

4-H Home Economics – 4-H Baked Foods Intermed 3&4 y – Quick Bread

  • 1st – Cody M Murphy Arbuckle, CA, zuchini bread

4-H Home Economics – 4-H Beg Cake Decorating – Theme

  • 1st – Hannah M Azevedo Maxwell, CA, Theme Cake

4-H Home Economics – 4-H Beg Preserved Foods – Fruit, specify

  • 1st – Garrett H Grimmer Arbuckle, CA, Peaches
  • 2nd – Garrett H Grimmer Arbuckle, CA, Apple slices

4-H Home Economics – 4-H Beg Preserved Foods – Jams & Jellies, Specify

  • 1st – Garrett H Grimmer Arbuckle, CA, Nectarine Jam
  • 1st – Garrett H Grimmer Arbuckle, CA, Quince Jam
  • 1st – Garrett H Grimmer Arbuckle, CA, Pomegrante Jelly
  • 1st – Garrett H Grimmer Arbuckle, CA, Strawberry Fig Preserves
  • 1st – Garrett H Grimmer Arbuckle, CA, White Grape and Peach Jelly
  • 1st – Garrett H Grimmer Arbuckle, CA, Concord Grape and Black Cherry Jelly
  • 1st – Carlyn Marsh Arbuckle, CA, Apple Jelly
  • 1st – Carlyn Marsh Arbuckle, CA, Apricot Pineapple Low Sugar Jam
  • 1st – Carlyn Marsh Arbuckle, CA, Peach Jelly

4-H Home Economics – 4-H Beg Preserved Foods – Pickles, Relish, or Sauce, spe

  • 1st – Garrett H Grimmer Arbuckle, CA, Asian Pear Sauce
  • 1st – Garrett H Grimmer Arbuckle, CA, Spicy Nectarine Sauce
  • 1st – Carlyn Marsh Arbuckle, CA, Pickled Asparagus

4-H Home Economics – 4-H Beg Preserved Foods – Vegetable, specify

  • 1st – Garrett H Grimmer Arbuckle, CA, Pickled Aspargus

4-H Home Economics – 4-H Beg Preserved Foods – Any Other Pres. Item, specify

  • 1st – Garrett H Grimmer Arbuckle, CA, Banana Butter
  • 1st – Carlyn Marsh Arbuckle, CA, Cranberry Butter
  • 1st – Logan Amsler Arbuckle, CA, Decadent Banana Split Conserve

4-H Home Economics – 4-H Intermed. Preserved Foods – Dehydrated item, specify

  • 1st – Cody M Murphy Arbuckle, CA, apple rings
  • 1st – Cody M Murphy Arbuckle, CA, mango

4-H Home Economics – 4-H Intermed. Preserved Foods – Jams & Jellies, specify

  • 1st – Gabe C Grimmer Arbuckle, CA, Cherry Fig Preserves
  • 1st – Gabe C Grimmer Arbuckle, CA, Fig Jam
  • 1st – Gabe C Grimmer Arbuckle, CA, Nectarine Jam
  • 1st – Gabe C Grimmer Arbuckle, CA, Apricot Low Sugar Jam
  • 1st – Gabe C Grimmer Arbuckle, CA, Pomegrante, Blueberry and Cranberry Jell
  • 1st – Gabe C Grimmer Arbuckle, CA, Peach Jam
  • 1st – Cody M Murphy Arbuckle, CA, jam
  • 1st – Cody M Murphy Arbuckle, CA, jam
  • 1st – Jessica J Godinez Arbuckle, CA, apricot jam
  • 1st – Sarah Marsh Arbuckle, CA, Peach Jam
  • 1st – Sarah Marsh Arbuckle, CA, Lime Fig Jelly
  • 1st – Sarah Marsh Arbuckle, CA, Concord Grape and Black Cherry Jam
  • 2nd – Cody M Murphy Arbuckle, CA, preserv cherry – fig

4-H Home Economics – 4-H Intermed. Preserved Foods – Pickles, Relish or Sauce, spec

  • 1st – Cody M Murphy Arbuckle, CA, pickled

4-H Home Economics – 4-H Intermed. Preserved Foods – Vegetable, specify

  • 1st – Gabe C Grimmer Arbuckle, CA, Pickled Asparagus

4-H Home Economics – 4-H Intermed. Preserved Foods – Any Other Preserved Item, spec

  • 1st – Gabe C Grimmer Arbuckle, CA, Cranberry Banana Nut Butter
  • 1st – Gabe C Grimmer Arbuckle, CA, Cranberry Quince Conserve
  • 1st – Gabe C Grimmer Arbuckle, CA, Banana Butter
  • 1st – Jessica J Godinez Arbuckle, CA, Cranberry-Quince Conserve
  • 1st – Sarah Marsh Arbuckle, CA, Cranberry Butter
  • 2nd – Cody M Murphy Arbuckle, CA, fruit roll
  • 2nd – Cody M Murphy Arbuckle, CA, salsa
  • 2nd – Jacob Amsler Arbuckle, CA, Banana Butter

4-H Home Economics – 4-H Adv Preserved Foods – Any Other Preserved Item, Spec

  • 2nd – Jessica Croxson Arbuckle, CA, Banana Nut Bread Butter

4-H Home Economics – 4-H Intermed. Table Settings – Floral

  • 1st – Mary Marsh Arbuckle, CA, Fresh Floral Design Tablesetting

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Beg. Arts& Crafts – Single Item

  • 1st – Chaena Laux Colusa, CA, Warm Hand Art
  • 1st – Chaena Laux Colusa, CA, Beaded Christmas Pin
  • 1st – Chaena Laux Colusa, CA, Christmas Coaster
  • 1st – Chaena Laux Colusa, CA, Tea Cup Bird Feeder
  • 1st – Charlie Laux Colusa, CA, Photo Color Block
  • 1st – Charlie Laux Colusa, CA, Christmas Pin- Beaded
  • 1st – Charlie Laux Colusa, CA, Tea Cup Bird Feeder
  • 1st – Emma Doherty Arbuckle, CA, Christmas Tree
  • 1st – Emma Doherty Arbuckle, CA, Vase
  • 1st – Emma Doherty Arbuckle, CA, Mummy Candy Jar
  • 1st – Cody Pearson Maxwell, CA, Shirt Bowl
  • 1st – Cody Pearson Maxwell, CA, Leprachaun

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Beg. Arts& Crafts – Other: Wearable Items

  • 1st – Valiria Burns Stonyford, CA, hat
  • 1st – Mallory Mathis Maxwell, CA, Beaded Jewelry Set
  • 1st – Audrey Pearson Maxwell, CA, Jewelry Set

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Advanced Arts & Crafts – Single Item

  • 1st – Sarah Driver Dunnigan, CA, Scarecrow Can
  • 1st – Sarah Driver Dunnigan, CA, Candlen-Holeder
  • 1st – Sarah Driver Dunnigan, CA, Fire Starter Kit

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Adv. Leather Craft – Precut

  • 1st – Drex R Minto Stonyford, CA, precut

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Beg. Scrap Booking – Holidays

  • 1st – Hollie C Azevedo Maxwell, CA,

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Beg. Scrap Booking – Sports

  • 1st – Hollie C Azevedo Maxwell, CA,

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Beg. Scrap Booking – Summer

  • 1st – Hollie C Azevedo Maxwell, CA,

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Intermed. Scrap Booking – Outdoor Hobbies

  • 1st – Mallory J Mathis Colusa, CA, Softball

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Intermed. Scrap Booking – Holidays

  • 1st – Hannah M Azevedo Maxwell, CA, Holiday

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Intermed. Scrap Booking – Summer

  • 1st – Hannah M Azevedo Maxwell, CA, Summer Funtime!
  • 1st – Mallory J Mathis Colusa, CA, Summer – Mini-Miss
  • 1st – Tiffany Jenkins Maxwell, CA, Summer Vacation

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Intermed. Scrap Booking – Spring

  • 1st – Alyssa E Rios Williams, CA, Theme2

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Intermed. Scrap Booking – Theme

  • 1st – Nilah Pearson Maxwell, CA, Travel
  • 1st – Nilah Pearson Maxwell, CA, Travel
  • 2nd – Alyssa E Rios Williams, CA, Theme

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Intermed. Scrap Booking – Any other, specify

  • 1st – Hannah M Azevedo Maxwell, CA, Bowling Buddies
  • 1st – Mallory J Mathis Colusa, CA, Friends!
  • 1st – Tiffany Jenkins Maxwell, CA, Rabbits
  • 1st – Bailey Morrell Willows, CA, Me and Grandpa
  • 1st – Bailey Morrell Willows, CA, Ranch Wedding

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Beg. Photography – Monochromatic

  • 1st – Hollie C Azevedo Maxwell, CA,
  • 1st – Hollie C Azevedo Maxwell, CA,
  • 2nd – Hannah M Azevedo Maxwell, CA, Monochromatic
  • 2nd – Hollie C Azevedo Maxwell, CA,
  • 3rd – Trevor V Dennis Maxwell, CA,
  • 3rd – Sierra A Murphy Arbuckle, CA, floral/nature

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Beg. Photography – Color

  • 1st – Hollie C Azevedo Maxwell, CA,
  • 1st – Hollie C Azevedo Maxwell, CA,
  • 1st – Hollie C Azevedo Maxwell, CA,
  • 2nd – Jilliann E Wilson Maxwell, CA,
  • 2nd – Sierra A Murphy Arbuckle, CA, floral
  • 2nd – Sierra A Murphy Arbuckle, CA, wildlife/nature
  • 2nd – Sierra A Murphy Arbuckle, CA, pets
  • 2nd – Jessica Croxson Arbuckle, CA,
  • 3rd – Trevor V Dennis Maxwell, CA,
  • 3rd – Jessica Croxson Arbuckle, CA,
  • 3rd – Jessica Croxson Arbuckle, CA,

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Beg. Photography – Sequence

  • 1st – Hollie C Azevedo Maxwell, CA,
  • 2nd – Hollie C Azevedo Maxwell, CA,
  • 3rd – Hollie C Azevedo Maxwell, CA,

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Intermed. Photography – Monochromatic

  • 1st – Hannah M Azevedo Maxwell, CA, Monochromatic
  • 2nd – Hannah M Azevedo Maxwell, CA, Monochromatic
  • 2nd – Alyssa E Rios Williams, CA, Black & White
  • 3rd – Alyssa E Rios Williams, CA, Black & White 2

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Intermed. Photography – Color

  • 1st – Hannah M Azevedo Maxwell, CA, Color
  • 1st – Hannah M Azevedo Maxwell, CA, Color
  • 1st – Alyssa E Rios Williams, CA, Color2
  • 1st – Alyssa E Rios Williams, CA, Color
  • 2nd – Hannah M Azevedo Maxwell, CA, Color
  • 2nd – Alyssa E Rios Williams, CA, Color3

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Intermed. Photography – Sequence

  • 1st – Hannah M Azevedo Maxwell, CA,
  • 2nd – Hannah M Azevedo Maxwell, CA,

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Adv. Photography – Monochromatic

  • 1st – Samantha A Murphy Arbuckle, CA, Black and White
  • 2nd – Samantha A Murphy Arbuckle, CA, Black and White
  • 2nd – Samantha A Murphy Arbuckle, CA, Black and White
  • 2nd – Cody M Murphy Arbuckle, CA, Black and White
  • 2nd – Cody M Murphy Arbuckle, CA, Black and White
  • 2nd – Cody M Murphy Arbuckle, CA, Black and White

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Adv. Photography – Color

  • 1st – Cody M Murphy Arbuckle, CA, Color
  • 1st – Cody M Murphy Arbuckle, CA, Color
  • 2nd – Samantha A Murphy Arbuckle, CA, Color
  • 2nd – Samantha A Murphy Arbuckle, CA, Color
  • 3rd – Samantha A Murphy Arbuckle, CA, Color
  • 3rd – Cody M Murphy Arbuckle, CA, Color

4-H Arts/Crafts/Photography – .4-H CANconstruction – Swet Equity

  • 1st – Maxwell 4-H Leadership Project Maxwell, CA,

4-H BiologicalSceince – 4-H Beginning Taxidermy 1 & 2 – Small Animal or Bird

  • 1st – Megan T Dunlap Maxwell, CA, Badger lifesize
  • 1st – Molly K Dunlap Maxwell, CA, coyote shoulder
  • 1st – Cody Pearson Maxwell, CA, Coyote Shoulder Mount

4-H BiologicalSceince – 4-H Beginning Taxidermy 1 & 2 – Large Animal or Bird

  • 1st – Maureen LaGrande Maxwell, CA, Blacktail Deer Shoulder
  • 1st – Nilah Pearson Maxwell, CA, Blacktail Deer Shoulder

4-H BiologicalSceince – 4-H Interm. Plant Science – Mini Garden

  • 1st – Oscar A Colsa-Valencia Arbuckle, CA, Mini Garden

4-H BiologicalSceince – 4-H Interm. Plant Science – House Plant

  • 1st – Oscar A Colsa-Valencia Arbuckle, CA, House Plant

4-H Mechanical Science – 4-H Beg. Welding – Horseshoe Project

  • 1st – Charlie Laux Colusa, CA, Horseshoe Coat Hanger
  • 2nd – Oscar A Colsa-Valencia Arbuckle, CA, Horseshoe Project
  • 2nd – Braden Kelley Colusa, CA, Horseshoe Hose Holder
  • 3rd – Charlie Laux Colusa, CA, Horseshoe Flower
  • 4-H Mechanical Science – 4-H Beg. Welding – Welding Projects
  • 2nd – Grant Hartill Arbuckle, CA,
  • 3rd – Braden Kelley Colusa, CA, Hitch Cover

Features – Special Feature Exhibit Booths – Feature Booth Exhibits

  • 1st – Stonyford 4-H
  • 2nd – Girl Scouts Troop 4131
  • 3rd – SPCA
  • 4th – Gerry L Hernandez

Features – Create An Animal – Create An Animal

  • 1st – Kelly Garcia
  • 2nd – Jane A Peacock

Features – Plain Air Painting – Plain Air Painting

  • 1st – Meri Luke

Agriculture/Horticulture – Dry Beans – Beans, any other, specify

  • 1st – Joseph Roberts

Agriculture/Horticulture – Fresh Herbs & Spices – Mint

  • 1st – Annie Dirks-LaGrande
  • 2nd – Annie Dirks-LaGrande
  • 3rd – Gerry L Hernandez

Agriculture/Horticulture – Frest Herbs & Spices – Oregano

  • 1st – Annie Dirks-LaGrande
  • 2nd – Jim Lutz

Agriculture/Horticulture – Frest Herbs & Spices – Parsley

  • 1st – Joseph Roberts

Agriculture/Horticulture – Frest Herbs & Spices – Rosemary

  • 1st – Annie Dirks-LaGrande
  • 2nd – Marie Spooner
  • 3rd – Irene Moss

Agriculture/Horticulture – Frest Herbs & Spices – Sage

  • 1st – Annie Dirks-LaGrande

Agriculture/Horticulture – Frest Herbs & Spices – Thyme

  • 1st – Gerry L Hernandez

Agriculture/Horticulture – Frest Herbs & Spices – Any Herb, not listed, specify

  • 1st – Annie Dirks-LaGrande
  • 2nd – Annie Dirks-LaGrande

Agriculture/Horticulture – Frest Herbs & Spices – Best of Division

  • 1st – Annie Dirks-LaGrande

Agriculture/Horticulture – Vegetables – Beans-Snap, other

  • 1st – Joseph Roberts

Agriculture/Horticulture – Vegetables – Peas-Market

  • 1st – Joseph Roberts

Agriculture/Horticulture – Vegetables – Peppers, Chili

  • 1st – Joseph Roberts

Agriculture/Horticulture – Vegetables – Tomato, Market

  • 1st – Joseph Roberts

Agriculture/Horticulture – Leafy & Stem Vegetables – Any Other Stock or Bunch

  • 1st – Joseph Roberts

Agriculture/Horticulture – Root, Bulb & Tuber Vegetables – Beets, topped

  • 1st – Marie Spooner
  • 2nd – Jerry Schumacher
  • 3rd – Jerry Schumacher

Agriculture/Horticulture – Root, Bulb & Tuber Vegetables – Carrots, topped

  • 1st – Dave Ferraiuolo

Agriculture/Horticulture – Root, Bulb & Tuber Vegetables – Garlic-Regular

  • 1st – Joseph Roberts
  • 2nd – Marie Spooner
  • 3rd – Ed Sughrue

Agriculture/Horticulture – Root, Bulb & Tuber Vegetables – Garlic, other

  • 1st – Lloyd Nokes
  • 2nd – Dave Ferraiuolo
  • 3rd – Joseph Roberts
  • 4th – Lloyd Nokes

Agriculture/Horticulture – Root, Bulb & Tuber Vegetables – Onions-Red

  • 1st – Dale Nokes Sr.
  • 2nd – Dave Ferraiuolo
  • 3rd – Marie Spooner
  • 4th – Ed Sughrue

Agriculture/Horticulture – Root, Bulb & Tuber Vegetables – Onions-Torpedo

  • 1st – Ed Sughrue

Agriculture/Horticulture – Root, Bulb & Tuber Vegetables – Onions-White

  • 1st – Dave Ferraiuolo
  • 2nd – Ed Sughrue
  • 3rd – Gerry L Hernandez

Agriculture/Horticulture – Root, Bulb & Tuber Vegetables – Onions-Yellow

  • 1st – J & J Farms
  • 2nd – Ed Sughrue
  • 3rd – Marie Spooner

Agriculture/Horticulture – Root, Bulb & Tuber Vegetables – Potatoes

  • 1st – Lloyd Nokes
  • 2nd – Lloyd Nokes
  • 3rd – Ed Sughrue

Agriculture/Horticulture – Root, Bulb & Tuber Vegetables – Any Other, Specify

  • 1st – Ed Sughrue

Agriculture/Horticulture – Root, Bulb & Tuber Vegetables – Best of Division

  • 1st – Dale Nokes Sr.

Agriculture/Horticulture – Vine Crops – Cucumber, other

  • 1st – Joseph Roberts

Agriculture/Horticulture – Vine Crops – Squash, yellow

  • 1st – Jerry Schumacher
  • 2nd – Ed Sughrue
  • 3rd – Marie Spooner

Agriculture/Horticulture – Vine Crops – Squash-Zucchini

  • 1st – Marie Spooner
  • 2nd – Dave Ferraiuolo
  • 3rd – Jerry Schumacher

Agriculture/Horticulture – Vine Crops – Best of Division

  • 1st – Jerry Schumacher

Agriculture/Horticulture – Citrus Fruits – Grapefruit

  • 1st – Joseph Roberts

Agriculture/Horticulture – Citrus Fruits – Lemons

  • 1st – Joseph Roberts

Agriculture/Horticulture – Citrus Fruits – Oranges

  • 1st – Joseph Roberts

Agriculture/Horticulture – Citrus Fruits – Any other Citrus not listed,

  • 4th – Joseph Roberts

Agriculture/Horticulture – Small Fruits and Berries – Blackberries

  • 1st – Marie Spooner

Agriculture/Horticulture – Small Fruits and Berries – Boysenberries

  • 1st – Marie Spooner
  • 2nd – Joseph Roberts

Agriculture/Horticulture – Small Fruits and Berries – All other small fruit

  • 1st – Joseph Roberts

Agriculture/Horticulture – Small Fruits and Berries – Best of Class

  • 1st – Marie Spooner

Agriculture/Horticulture – Eggs – Brown, Standard

  • 1st – Jerry Schumacher
  • 2nd – Hannah Cutler

Floriculture – Container Gardens – Window Boxes

  • 1st – Betty L Yarwood

Floriculture – Container Gardens – Terrariums

  • 1st – Gerry L Hernandez

Floriculture – Container Gardens – Best of Division

  • 1st – Betty L Yarwood

Floriculture – Hanging Potted Plants – Flowering Perennials

  • 1st – Betty Holland

Floriculture – Hanging Potted Plants – Any other, specify

  • 1st – Gerry L Hernandez

Floriculture – Potted Plants – Fern, Asparagus, specify

  • 1st – Gerry L Hernandez
  • 2nd – Miguel Alvarez
  • 3rd – Gerry L Hernandez

Floriculture – Potted Plants – Fern, any specify

  • 1st – Gerry L Hernandez

Floriculture – Potted Plants – Ficus

  • 1st – Cynthia C Peterson

Floriculture – Potted Plants – Hoya

  • 1st – Betty L Yarwood

Floriculture – Potted Plants – Ivy, any , specify

  • 1st – Betty Holland

Floriculture – Potted Plants – Spider Plant

  • 1st – Gerry L Hernandez

Floriculture – Potted Plants – Bonsai

  • 1st – Raul Gonzales
  • 2nd – Raul Gonzales

Floriculture – Potted Plants – Any Other Potted Plant, name

  • 1st – Mary Unzueta
  • 2nd – Harriett P Resch
  • 3rd – John F Meek

Floriculture – Potted Plants – Best of Division

  • 1st – Raul Gonzales

Floriculture – Flowering Potted Plants – Begonia, specify

  • 1st – Mary Unzueta

Floriculture – Flowering Potted Plants – Hydrangea

  • 1st – Mary Unzueta
  • 2nd – Mary Unzueta
  • 3rd – Cynthia C Peterson

Floriculture – Flowering Potted Plants – Pelargonium, zonal geranium

  • 2nd – John S Vafis

Floriculture – Flowering Potted Plants – Any other. specify

  • 1st – Betty L Yarwood
  • 2nd – Gerry L Hernandez
  • 3rd – John S Vafis

Floriculture – Flowering Potted Plants – Best of Division

  • 1st – Mary Unzueta

Floriculture – Cacti & Succulents <10″ pot – Cactus, name

  • 1st – John S Vafis
  • 2nd – John S Vafis

Floriculture – Cacti & Succulents <10″ pot – Echeveria (Hens & Chicken)

  • 1st – Pat Tucker
  • 2nd – John S Vafis
  • 3rd – Gerry L Hernandez

Floriculture – Cacti & Succulents <10″ pot – Aeonium

  • 1st – John S Vafis
  • 2nd – John S Vafis

Floriculture – Cacti & Succulents <10″ pot – Jade Plant, Crassula

  • 1st – John S Vafis
  • 2nd – Kelly Hoppin

Floriculture – Cacti & Succulents <10″ pot – Kalanchoe

  • 1st – John S Vafis
  • 2nd – John S Vafis

Floriculture – Cacti & Succulents <10″ pot – Sedum

  • 1st – Pat Tucker

Floriculture – Cacti & Succulents <10″ pot – Group of 2 or more Cacti

  • 2nd – John S Vafis

Floriculture – Cacti & Succulents <10″ pot – Group 2 or mors Succulents

  • 1st – Betty Holland
  • 2nd – John S Vafis
  • 3rd – Cynthia C Peterson

Floriculture – Cacti & Succulents <10″ pot – Another Other

  • 1st – Diane Vafis
  • 2nd – John S Vafis
  • 3rd – Betty L Yarwood

Floriculture – Cacti & Succulents <10″ pot – Wreath, Cacti/Succulant

  • 1st – Cynthia C Peterson
  • 2nd – Pat Tucker

Floriculture – Cacti & Succulents <10″ pot – Best of Division

  • 1st – Betty Holland

Floriculture – Caci & Succulents > 10″ Pot – Aeonium

  • 1st – John S Vafis

Floriculture – Caci & Succulents > 10″ Pot – Jade Plant (Crassula)

  • 1st – Mary Unzueta
  • 2nd – Kelly Hoppin

Floriculture – Caci & Succulents > 10″ Pot – Group of 2 or more Cacti

  • 1st – Harriett P Resch

Floriculture – Caci & Succulents > 10″ Pot – Group of 2 or more Succulents

  • 1st – Cynthia C Peterson
  • 2nd – Cynthia C Peterson
  • 3rd – Pat Tucker

Floriculture – Caci & Succulents > 10″ Pot – Any Other,

  • 1st – Betty L Yarwood

Floriculture – Caci & Succulents > 10″ Pot – Best of Division

  • 1st – Cynthia C Peterson

Floriculture – Dry & Fresh Arrange., Novice – Stars. Stripes & Fair Delights

  • 1st – Dale Townzen

Floriculture – Dry & Fresh Arrange., Novice – Best of Division

  • 1st – Dale Townzen

Floriculture – Dry & Fresh Arrang Experienced – Mixed Bag

  • 1st – LaRene Baker

Floriculture – Dry & Fresh Arrang Experienced – I Love You Colusa

  • 1st – Betty L Yarwood

Floriculture – Dry & Fresh Arrang Experienced – It’s Just Bloomin’ Fun’

  • 1st – Betty L Yarwood

Floriculture – All Fresh Arrang. Experienced – Celebration

  • 1st – Betty L Yarwood

Floriculture – All Fresh Arrang. Experienced – Green

  • 2nd – Gerry L Hernandez

Floriculture – All Fresh Arrang. Experienced – Star Spangled Melody

  • 1st – Betty L Yarwood

Floriculture – All Fresh Arrang. Experienced – Best of Division

  • 1st – Betty L Yarwood

Floriculture – Fresh Miniature, Arrange, expe – Shooting Stars

  • 1st – Betty L Yarwood

Floriculture – Fresh Miniature, Arrange, expe – Season’s Beauty

  • 1st – Cindy D Rohde

Floriculture – Fresh Miniature, Arrange, expe – Best of Division

  • 1st – Cindy D Rohde

Floriculture – Unusual or Novel Containers – Experienced

  • 1st – Betty L Yarwood

Floriculture – Unusual or Novel Containers – Best of Division

  • 1st – Betty L Yarwood

Floriculture – Wreaths & Swags – Artistic Expression

  • 1st – Dale Townzen

Floriculture – Table Settings – Stars, Stipes & Fair Delights

  • 1st – Dale Townzen
  • 2nd – Cindy D Rohde

Floriculture – Table Settings – My Favorite Holiday

  • 1st – Cindy D Rohde

Floriculture – Table Settings – Rehearsal Dinner

  • 1st – Angela Steffes
  • 2nd – Gerry L Hernandez

Floriculture – Table Settings – Best of Division

  • 1st – Dale Townzen

Floriculture – Special Exhibits – Garden Photo Contest

  • 1st – Diane Vafis

Floriculture – Special Exhibits – Best of Division

  • 1st – Diane Vafis

Floriculture – Fresh Cut Roses – Bi-color, Hy-tea/Grand

  • 1st – Gerry L Hernandez

Floriculture – Fresh Cut Roses – Peach Hybrid Tea/ Grandiflora

  • 1st – Gerry L Hernandez
  • 2nd – Diane Vafis

Floriculture – Fresh Cut Roses – Pink Hybrid Tea/ Grandiflora

  • 1st – Gerry L Hernandez

Floriculture – Fresh Cut Roses – Red Hybrid Tea/Grandiflora

  • 1st – Diane Vafis
  • 3rd – Betty L Yarwood

Floriculture – Fresh Cut Roses – Yellow Hybrid Tea/Grandiflora

  • 1st – Diane Vafis

Floriculture – Fresh Cut Roses – Bi-Color Floribunda/Polyanthus

  • 1st – John S Vafis

Floriculture – Fresh Cut Roses – White Floribunda/Poluanthus

  • 2nd – John S Vafis

Floriculture – Other Cut Rose Species – Climber (Must Name Variety)

  • 1st – John S Vafis

Floriculture – Other Cut Rose Species – Old World (Antique) specify

  • 3rd – John S Vafis

Floriculture – Other Cut Rose Species – Best of Division

  • 1st – John S Vafis

Floriculture – Pelargoniums – Single Red

  • 1st – John S Vafis

Floriculture – Pelargoniums – Single Any other color

  • 1st – John S Vafis
  • 2nd – John S Vafis
  • 3rd – Barbara Donnelly

Floriculture – Pelargoniums – Double Salmon

  • 1st – John S Vafis

Floriculture – Pelargoniums – Best of Division

  • 1st – John S Vafis

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Achillea, Yarrow

  • 1st – John S Vafis
  • 2nd – Diane Vafis
  • 3rd – Barbara Donnelly

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Agapanthus-1stem

  • 1st – Diane Vafis
  • 2nd – Barbara Donnelly
  • 3rd – John S Vafis

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Alstroemeria-1stem

  • 1st – Bonnie J Emery
  • 2nd – John S Vafis
  • 3rd – Bonnie J Emery

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Coreopsis – 1 stem

  • 1st – Barbara Donnelly

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Daisy, Single – 1 stem

  • 1st – Gerry L Hernandez
  • 2nd – Gerry L Hernandez
  • 3rd – Diane Vafis

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Daisy, Dbl. 1- stem

  • 1st – John S Vafis
  • 2nd – Mary Unzueta

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Day Lillies, Dark – 1 spray

  • 1st – Peggy Townzen
  • 2nd – Gerry L Hernandez
  • 3rd – Peggy Townzen

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Day Lillies, Light- 1 spray

  • 1st – Peggy Townzen
  • 2nd – Barbara Donnelly
  • 3rd – Peggy Townzen

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Gardenia – 1 stem

  • 1st – Bonnie J Emery
  • 2nd – Gerry L Hernandez
  • 3rd – Gerry L Hernandez

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Hollyhock – 1 stem

  • 1st – Gerry L Hernandez
  • 2nd – Bonnie J Emery
  • 3rd – Gerry L Hernandez

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Hydrangea, Ball – 1 stem

  • 1st – Mary Unzueta
  • 2nd – Mary Unzueta
  • 3rd – LaRene Baker

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Larkspur 1- stem

  • 2nd – John S Vafis

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Lavender 1- stem

  • 1st – Gerry L Hernandez
  • 2nd – Diane Vafis
  • 3rd – Gerry L Hernandez

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Penstemon -1 spray

  • 1st – Bonnie J Emery
  • 2nd – Barbara Donnelly

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Perovskia -1 stem

  • 1st – John S Vafis

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Petunia – Single – 1 stem

  • 1st – Gerry L Hernandez
  • 2nd – Gerry L Hernandez
  • 3rd – John S Vafis

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Salvia, Any variety – 1 stem

  • 1st – Diane Vafis
  • 2nd – Diane Vafis
  • 3rd – John S Vafis

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Sweet Pea – 1 stem

  • 1st – Diane Vafis
  • 3rd – John S Vafis
  • 3rd – Diane Vafis

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Statice – 1 stem

  • 1st – Barbara Donnelly

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Arboreal Blooming- 1 stem

  • 1st – Mary Unzueta
  • 2nd – Diane Vafis

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Arboreal, Deciduous 1 stem

  • 1st – Betty Holland
  • 2nd – Gerry L Hernandez
  • 3rd – Barbara Donnelly

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Arboreal , Evergreen 1 stem

  • 1st – Barbara Donnelly
  • 2nd – Gerry L Hernandez

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Any Other Perennial, specify

  • 1st – John S Vafis
  • 2nd – John S Vafis
  • 3rd – Diane Vafis

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Any Other Cut Flower, specify

  • 1st – John S Vafis
  • 2nd – John S Vafis
  • 3rd – Diane Vafis

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Best of Division

  • 1st – Peggy Townzen

Floriculture – Misc. Cut Flowers – Cut Flowers Best of Show

  • 1st – Peggy Townzen

Home Economics – Yeast Bread – White

  • 1st – John S Vafis
  • 2nd – John S Vafis
  • 3rd – Marie Spooner

Home Economics – Yeast Bread – Whole Wheat

  • 1st – John S Vafis
  • 2nd – John S Vafis

Home Economics – Yeast Bread – Herb Bread

  • 1st – John S Vafis
  • 2nd – John S Vafis

Home Economics – Yeast Bread – Bread Maker

  • 1st – Lynn Reister

Home Economics – Yeast Bread – Any other Yeast bread, specify

  • 1st – John S Vafis
  • 2nd – John S Vafis

Home Economics – Quick Bread & Rolls – Corn Bread

  • 1st – Nicole Rabedew

Home Economics – Quick Bread & Rolls – Vegetable Bread

  • 1st – Elizabeth Augg
  • 2nd – Lynn Reister
  • 3rd – Alma Hickel

Home Economics – Quick Bread & Rolls – Donuts, Any type (3)

  • 1st – Jim A Lemos

Home Economics – Quick Bread & Rolls – Muffins, Any type (3)

  • 1st – Nicole Rabedew
  • 2nd – Alma Hickel

Home Economics – Quick Bread & Rolls – Roll, Any type (3)

  • 1st – Alma Hickel

Home Economics – Quick Bread & Rolls – Scones (3)

  • 1st – Lynn Reister
  • 2nd – Nicole Rabedew

Home Economics – Quick Bread & Rolls – Any Other Biscuits/Roll, speci

  • 1st – Alma Hickel
  • 2nd – Jim A Lemos

Home Economics – Cakes – Angel or Chiffon

  • 1st – Marie Spooner
  • 2nd – Alma Hickel

Home Economics – Cakes – Apple Cake

  • 1st – Mary Unzueta
  • 2nd – Marie Spooner

Home Economics – Cakes – Applesauce Cake

  • 1st – Alma Hickel

Home Economics – Cakes – Bundt Cake

  • 1st – Rosemary Jenkins
  • 2nd – Marie Spooner

Home Economics – Cakes – Chocolate or Devil’s Food

  • 1st – Kerri Bartlett
  • 2nd – Alma Hickel
  • 3rd – Lynn Reister

Home Economics – Cakes – Pound

  • 1st – Lynn Reister

Home Economics – Cakes – Upside Down

  • 1st – Alma Hickel

Home Economics – Cakes – Any Other, specify

  • 1st – Marie Spooner
  • 2nd – Kerri Bartlett
  • 3rd – Sylvia Davis

Home Economics – Cakes – Cheesecake

  • 1st – Kelly Hoppin

Home Economics – Cookes – Brownies

  • 1st – Alma Hickel
  • 2nd – Marie Spooner
  • 3rd – Lynn Reister

Home Economics – Cookes – Cereal Cookies, specify

  • 1st – Lilly Hofmann
  • 2nd – Alma Hickel

Home Economics – Cookes – Chocolate Chip, with nuts

  • 1st – Alma Hickel
  • 2nd – Alma Hickel

Home Economics – Cookes – Chocolate Chip, no nuts

  • 1st – Alma Hickel
  • 2nd – Alma Hickel
  • 3rd – Irene Moss

Home Economics – Cookes – Fruit Cookies

  • 1st – Alma Hickel

Home Economics – Cookes – Lemon Bars

  • 1st – Lilly Hofmann
  • 2nd – Nicole Rabedew

Home Economics – Cookes – Oatmeal

  • 1st – Marie Spooner
  • 2nd – Alma Hickel

Home Economics – Cookes – Peanut Butter

  • 1st – Lynn Reister
  • 2nd – Irene Moss
  • 3rd – Alma Hickel

Home Economics – Cookes – Other Drop Cookies

  • 1st – Irene Moss
  • 2nd – Alma Hickel
  • 3rd – Alma Hickel

Home Economics – Cookes – Bar Cookies, any other specify

  • 1st – Alma Hickel
  • 2nd – Bonnie J Emery

Home Economics – Cookes – Any other, specify

  • 1st – Chloe Ferraiuolo
  • 2nd – Chloe Ferraiuolo
  • 3rd – Mary Unzueta

Home Economics – Pies/Pastries – Two-crust Apple

  • 1st – Sylvia Davis
  • 2nd – Marie Spooner

Home Economics – Pies/Pastries – Two-crust Berry

  • 1st – Marie Spooner

Home Economics – Pies/Pastries – Any Other 2-crust Pie, specify

  • 1st – Bonnie J Emery

Home Economics – Pies/Pastries – Lemon Meringue

  • 1st – Rose Buria
  • 2nd – Marie Spooner

Home Economics – Pies/Pastries – Pumpkin

  • 1st – Marie Spooner
  • 3rd – Alma Hickel

Home Economics – Pies/Pastries – All Other Pies, specify

  • 1st – Lynn Reister
  • 2nd – Alma Hickel

Home Economics – Confections – Caramels

  • 1st – Marie Spooner

Home Economics – Confections – Candied nuts, specify

  • 1st – Nicole Rabedew

Home Economics – Confections – Divinity

  • 1st – Marie Spooner
  • 3rd – Alma Hickel

Home Economics – Confections – Fudge

  • 1st – Marie Spooner
  • 2nd – Alma Hickel
  • 3rd – Rosemary Jenkins

Home Economics – Confections – Nut Brittle

  • 1st – Rose Buria
  • 2nd – Rose Buria

Home Economics – Confections – Penuche

  • 1st – Marie Spooner

Home Economics – Confections – Toffee

  • 1st – Rose Buria
  • 2nd – Rose Buria

Home Economics – Confections – Any Other, specify

  • 1st – Alma Hickel
  • 2nd – Rosemary Jenkins

Home Economics – Baked Foods For Men Only – German Chocolate Cake

  • 1st – Michael Acosta

Home Economics – Bottled Juices – Grape Juice

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Bottled Juices – Tomato Juice

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Bottled Juices – Any Other Juice, specify

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Bottled Juices – Best of Division

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Canned Fruits – Apple Sauce

  • 1st – Marie Spooner
  • 2nd – Beverly Morgan

Home Economics – Canned Fruits – Berries

  • 1st – Marie Spooner
  • 2nd – Beverly Morgan

Home Economics – Canned Fruits – Cherries

  • 1st – Alma Hickel
  • 2nd – Marie Spooner
  • 3rd – Beverly Morgan

Home Economics – Canned Fruits – Grapes

  • 1st – Marie Spooner

Home Economics – Canned Fruits – Peaches, Cling

  • 1st – Marie Spooner
  • 2nd – Beverly Morgan

Home Economics – Canned Fruits – Peaches, Freestone (Halves)

  • 1st – Beverly Morgan
  • 2nd – Marie Spooner

Home Economics – Canned Fruits – Pears (Halves)

  • 1st – Beverly Morgan
  • 2nd – Marie Spooner

Home Economics – Canned Fruits – Plums

  • 1st – Beverly Morgan
  • 2nd – Irmalee Schumacher
  • 3rd – Irmalee Schumacher

Home Economics – Canned Fruits – Any Othr canned fruit, name

  • 1st – Marie Spooner

Home Economics – Canned Fruits – Best of Division

  • 1st – Marie Spooner

Home Economics – Canned Fruits – 1st Place Fruit

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Canned Fruits – 2nd Place Fruit

  • 2nd – Marie Spooner

Home Economics – Canned Vegetables – Asparagus

  • 1st – Beverly Morgan
  • 2nd – Marie Spooner

Home Economics – Canned Vegetables – Beets

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Canned Vegetables – Carrots

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Canned Vegetables – String Beans

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Canned Vegetables – Tomatoes

  • 1st – Marie Spooner
  • 2nd – Beverly Morgan

Home Economics – Canned Vegetables – Tomatoes, Stewed

  • 1st – Marie Spooner

Home Economics – Canned Vegetables – Any Other canned veg, name

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Canned Vegetables – 1st Place Vegetable

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Canned Vegetables – 2nd Place Vegetable

  • 2nd – Beverly Morgan

Home Economics – Pickles, Relishes and Sauces – Beet Pickles

  • 1st – Marie Spooner
  • 2nd – Beverly Morgan
  • 3rd – Lilly Hofmann

Home Economics – Pickles, Relishes and Sauces – Bread & Butter Pickles

  • 1st – Irmalee Schumacher
  • 2nd – Marie Spooner
  • 3rd – Beverly Morgan

Home Economics – Pickles, Relishes and Sauces – Dill Pickles

  • 1st – Beverly Morgan
  • 2nd – Marie Spooner

Home Economics – Pickles, Relishes and Sauces – Sweet Pickles

  • 1st – Marie Spooner
  • 2nd – Beverly Morgan

Home Economics – Pickles, Relishes and Sauces – Any Other Pickles, name

  • 1st – Marie Spooner
  • 2nd – Kolby Steidlmayer

Home Economics – Pickles, Relishes and Sauces – Zucchini Relish

  • 1st – Beverly Morgan
  • 2nd – Irmalee Schumacher
  • 3rd – Marie Spooner

Home Economics – Pickles, Relishes and Sauces – Tomato Catsup

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Pickles, Relishes and Sauces – Chili Sauce

  • 1st – Marie Spooner

Home Economics – Pickles, Relishes and Sauces – Spaghetti Sauce

  • 1st – Marie Spooner

Home Economics – Pickles, Relishes and Sauces – Any other relishes, name

  • 1st – Agafia Thomas
  • 2nd – Irmalee Schumacher
  • 3rd – Beverly Morgan

Home Economics – Pickles, Relishes and Sauces – Any othe sauces, name

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Pickles, Relishes and Sauces – Best of Division

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Pickles, Relishes and Sauces – 1st Place Pickles

  • 2nd – Beverly Morgan

Home Economics – Pickles, Relishes and Sauces – 2nd Place Pickles

  • 2nd – Beverly Morgan

Home Economics – Jams – Apricot

  • 1st – Beverly Morgan
  • 2nd – Marie Spooner

Home Economics – Jams – Apricot & Pineapple

  • 1st – Beverly Morgan
  • 2nd – Marie Spooner

Home Economics – Jams – Boysenberry

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Jams – Blackberry

  • 2nd – Beverly Morgan
  • 3rd – Marie Spooner

Home Economics – Jams – Plum

  • 1st – Irmalee Schumacher
  • 2nd – Beverly Morgan
  • 3rd – Irmalee Schumacher

Home Economics – Jams – Strawberry

  • 1st – Beverly Morgan
  • 2nd – Marie Spooner

Home Economics – Jams – Low Sugar, name

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Jams – Any other not listed

  • 1st – Alma Hickel
  • 2nd – Marie Spooner
  • 3rd – Agafia Thomas

Home Economics – Jams – Best of Division

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Jams – 1st Place Soft Spread

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Jams – 2nd Place Soft Spread

  • 2nd – Beverly Morgan

Home Economics – Jellies – Apples

  • 1st – Beverly Morgan
  • 2nd – Marie Spooner

Home Economics – Jellies – Berry, name

  • 1st – Beverly Morgan
  • 2nd – Marie Spooner
  • 3rd – Agafia Thomas

Home Economics – Jellies – Grape

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Jellies – Mint

  • 1st – Marie Spooner
  • 2nd – Beverly Morgan

Home Economics – Jellies – Pepper

  • 1st – Marie Spooner

Home Economics – Jellies – Pomegranate

  • 1st – Lilly Hofmann
  • 2nd – Alma Hickel
  • 3rd – Beverly Morgan

Home Economics – Jellies – Plum

  • 1st – Marie Spooner
  • 2nd – Beverly Morgan

Home Economics – Jellies – Mixed Fruit, name

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Jellies – Any other not listed, name

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Jellies – Best of Division

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Preserves – Strawberry

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Preserves – Any other not listed, named

  • 1st – Beverly Morgan
  • 2nd – Agafia Thomas

Home Economics – Preserves – Best of Division

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Marmalades & Butters – Orange Marmalade

  • 2nd – Beverly Morgan

Home Economics – Marmalades & Butters – Any other Marmalade, name

  • 1st – Marie Spooner
  • 2nd – Beverly Morgan

Home Economics – Marmalades & Butters – Apple Butter

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Marmalades & Butters – Any other Butter, name

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Marmalades & Butters – Best of Division

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Dried Foods – Apricots

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Dried Foods – Any other not listed, specify

  • 1st – Jim Lutz

Home Economics – Dried Foods – Herb, name

  • 1st – Jim Lutz

Home Economics – Applique & Patchwork – Any Other not listed, name

  • 1st – Shirley Lowery

Home Economics – Embrodery & Cross Stitch – Household Linens, name

  • 1st – Agafia Thomas
  • 2nd – Agafia Thomas

Home Economics – Embrodery & Cross Stitch – Picture, Framed, counted cross

  • 1st – Janet A Grimmer
  • 2nd – Elizabeth Augg

Home Economics – Embrodery & Cross Stitch – Any Other not listed , name

  • 1st – Agafia Thomas

Home Economics – Embrodery & Cross Stitch – Best of Division

  • 1st – Janet A Grimmer

Home Economics – Hand Knitted – Afghan

  • 1st – Elizabeth J Eaton

Home Economics – Hand Knitted – Crib afghan, infant

  • 1st – B. J. Etchepare
  • 2nd – B. J. Etchepare

Home Economics – Hand Knitted – Booties

  • 1st – Irmalee Schumacher
  • 2nd – Irmalee Schumacher
  • 3rd – Shirley Lowery

Home Economics – Hand Knitted – Original Design

  • 1st – Shirley Lowery
  • 2nd – Bernice L Kossow

Home Economics – Hand Knitted – Slippers

  • 1st – B. J. Etchepare

2nd – Irmalee Schumacher

  • 3rd – Shirley Lowery

Home Economics – Hand Knitted – Cap or Hat

  • 1st – Irmalee Schumacher
  • 2nd – Shirley Lowery
  • 3rd – Irmalee Schumacher

Home Economics – Hand Knitted – Wearing Apparel, Child, name

  • 1st – B. J. Etchepare
  • 2nd – Irmalee Schumacher
  • 3rd – Irmalee Schumacher

Home Economics – Hand Knitted – Wearing Apparel, Adult, name

  • 1st – B. J. Etchepare
  • 2nd – B. J. Etchepare
  • 3rd – Irmalee Schumacher

Home Economics – Hand Knitted – Scarf, Shawl, Stole

  • 1st – Maria Miller
  • 2nd – Elizabeth J Eaton
  • 3rd – Elizabeth J Eaton

Home Economics – Hand Knitted – Other Hand Knit, not listed, s

  • 1st – Shirley Lowery
  • 2nd – B. J. Etchepare
  • 3rd – Bernice L Kossow

Home Economics – Hand Knitted – Best of Division

  • 1st – B. J. Etchepare

Home Economics – Crocheted – Afghan

  • 1st – Lilly Hofmann
  • 2nd – Agafia Thomas
  • 3rd – Agafia Thomas

Home Economics – Crocheted – Crib, Afghan, Infant

  • 1st – Irene Moss
  • 2nd – Irene Moss
  • 3rd – Agafia Thomas

Home Economics – Crocheted – Shawl, Stole, Scarf

  • 1st – Shirley Lowery

Home Economics – Crocheted – Cap or Hat

  • 2nd – Shirley Lowery

Home Economics – Crocheted – Novelty, specify

  • 1st – Shirley Lowery

Home Economics – Crocheted – Any other Crochet item not lis

  • 1st – Janet A Grimmer
  • 2nd – Shirley Lowery

Home Economics – Crocheted – Best of Division

  • 1st – Irene Moss

Home Economics – Sewn Articles – Apron

  • 1st – Agafia Thomas
  • 2nd – Agafia Thomas
  • 3rd – Bernice L Kossow

Home Economics – Sewn Articles – Two or more Piece, Child

  • 1st – Janet A Grimmer
  • 2nd – Janet A Grimmer

Home Economics – Sewn Articles – Any other sewn item, Not liste

  • 1st – Janet A Grimmer
  • 2nd – Janet A Grimmer
  • 3rd – Bernice L Kossow

Home Economics – Sewn Articles – Best of Division

  • 1st – Janet A Grimmer

Home Economics – Miscellaneous – Stuffed Animal, specify

  • 1st – Janet A Grimmer
  • 2nd – Shirley Lowery

Home Economics – Miscellaneous – Christmas item, under 18″

  • 1st – Janet A Grimmer
  • 2nd – Janet A Grimmer

Home Economics – Miscellaneous – Christmas Item, 18″ plus

  • 1st – Bernice L Kossow
  • 2nd – Bernice L Kossow
  • 3rd – Shirley Lowery

Home Economics – Miscellaneous – Felting, wearing apparel

  • 1st – Irmalee Schumacher
  • 2nd – Irmalee Schumacher
  • 3rd – Bernice L Kossow

Home Economics – Miscellaneous – Felting, household item

  • 1st – Irmalee Schumacher
  • 2nd – Shirley Lowery
  • 3rd – Irmalee Schumacher

Home Economics – Miscellaneous – Holiday Item, under 18″

  • 1st – Bernice L Kossow

Home Economics – Miscellaneous – Pillow, specify

  • 1st – Bernice L Kossow

Home Economics – Miscellaneous – Rug, specify

  • 1st – Rose Buria

Home Economics – Miscellaneous – Spinning, any type yarn

  • 2nd – Maria Miller

Home Economics – Miscellaneous – Woven item, specify

  • 1st – Maria Miller

Home Economics – Miscellaneous – Any other type not listed abov

  • 1st – Irmalee Schumacher
  • 2nd – Bernice L Kossow
  • 3rd – Maria Miller

Home Economics – Miscellaneous – Best of Show Textiles,

  • 1st – B. J. Etchepare

Home Economics – Miscellaneous – Best of Division

  • 1st – Bernice L Kossow

Home Economics – Beg Quilting – Quilt, 60×60

  • 1st – Alice Brown
  • 3rd – Alice Brown

Home Economics – Beg Quilting – Quilt, machine pieced,

  • 1st – Ardis Noonan
  • 2nd – Teri Abele
  • 3rd – Teri Abele

Home Economics – Beg Quilting – Quilt, Machine pieced

  • 3rd – Elizabeth Augg

Home Economics – Beg Quilting – Quilt, machine appliqued

  • 1st – Candice Charter
  • 2nd – Paula Burkhart

Home Economics – Beg Quilting – Quilt, machine pieced/applique

  • 1st – Paula Burkhart
  • 2nd – Ardis Noonan
  • 3rd – Teri Abele

Home Economics – Beg Quilting – Quilted Table Runner

  • 1st – Bernice L Kossow

Home Economics – Beg Quilting – Best of Division

  • 1st – Bernice L Kossow

Home Economics – Amateur Quilting – Quilt,

  • 1st – Elaine Shelton

Home Economics – Amateur Quilting – Quilt, Wa;; Jamg 25-48″

  • 1st – Pat Buckley
  • 2nd – Pam Griffith

Home Economics – Amateur Quilting – Quilt, Lap Robe 60 x 60

  • 1st – Agafia Thomas

Home Economics – Amateur Quilting – Quilt, machine appliqued

  • 1st – Elaine Shelton
  • 3rd – Agafia Thomas

Home Economics – Amateur Quilting – Quilt, machine pieced/applique

  • 1st – Pam Griffith
  • 2nd – Agafia Thomas

Home Economics – Amateur Quilting – Quilt, assembled by group,

  • 1st – Sharon Easter

Home Economics – Amateur Quilting – Quilted Table Runner

  • 1st – Agafia Thomas
  • 2nd – Pam Griffith

Home Economics – Amateur Quilting – Quilted, any other, specify

  • 1st – Pat Buckley
  • 2nd – Agafia Thomas
  • 3rd – Jennifer Perry

Home Economics – Amateur Quilting – Best of Division

  • 1st – Pat Buckley

Home Economics – Fair Theme Quilted Item, – Quilted item, Fair Theme

  • 1st – Pam Griffith

Home Economics – Fair Theme Quilted Item, – Best of Divsion

  • 1st – Pam Griffith

Home Economics – Fair Theme Quilted Item, – Best of Best

  • 1st – B. J. Etchepare

Home Economics – Fair Theme Quilted Item, – Best of Show – Quilts

  • 1st – Pat Buckley

Arts/Crafts/Photography – Beginning – Abstract

  • 1st – Meri Luke
  • 2nd – Meri Luke

Arts/Crafts/Photography – Beginning – Acrylic, any other

  • 1st – Fallon Parker

Arts/Crafts/Photography – Beginning – Collage

  • 1st – Trish Gustafson Ayala

Arts/Crafts/Photography – Beginning – Watercolor, any other

  • 1st – Trish Gustafson Ayala
  • 2nd – Trish Gustafson Ayala
  • 3rd – Grace E Meek

Arts/Crafts/Photography – Beginning – Any other medium, name

  • 1st – John F Meek

Arts/Crafts/Photography – Beginning – Best of Division

  • 1st – Meri Luke

Arts/Crafts/Photography – Intermediate – Black & White

  • 1st – Elizabeth Augg

Arts/Crafts/Photography – Intermediate – Pastel, pen or pencil

  • 1st – Denise Denton-Rinzler
  • 2nd – Denise Denton-Rinzler

Arts/Crafts/Photography – Intermediate – Best of Division

  • 1st – Elizabeth Augg

Arts/Crafts/Photography – Advanced – Oil, scenic

  • 1st – Mary A Nation
  • 2nd – Mary A Nation
  • 3rd – Mary A Nation

Arts/Crafts/Photography – Sculpture – Best of Division

  • 1st – Mary A Nation

Arts/Crafts/Photography – Scrapbooking, amateur – Scrap booking 12×12 family

  • 1st – Ashley Deniz
  • 2nd – Nancy J Springer
  • 3rd – Carolan F Meek

Arts/Crafts/Photography – Scrapbooking, amateur – Scrap booking 12×12 seasons

  • 1st – Ashley Deniz

Arts/Crafts/Photography – Scrapbooking, amateur – Scrap booking 12×12 Special oc

  • 1st – Deanna Jarrett
  • 2nd – Nancy J Springer
  • 3rd – Grace E Meek
  • 4th – Carolan F Meek

Arts/Crafts/Photography – Scrapbooking, amateur – Scrap booking 12×12 othe, spec

  • 1st – Nancy J Springer
  • 2nd – Deanna Jarrett

Arts/Crafts/Photography – Scrapbooking, amateur – Best of Division

  • 1st – Nancy J Springer

Arts/Crafts/Photography – Handicrafts, amateur – Birdhouse, other than above

  • 1st – Grace E Meek

Arts/Crafts/Photography – Handicrafts, amateur – Recycle Item, name materials

  • 1st – Bernice L Kossow
  • 2nd – Deanna Jarrett

Arts/Crafts/Photography – Handicrafts, amateur – Woodworking, toy

  • 1st – Keith Hathaway

Arts/Crafts/Photography – Handicrafts, amateur – Woodworking, 24″ and over

  • 1st – Jim Morrow

Arts/Crafts/Photography – Handicrafts, amateur – Other Misc. craft, name

  • 1st – Deanna Jarrett
  • 2nd – Bernice L Kossow

Arts/Crafts/Photography – Handicrafts, amateur – Best of Division

  • 1st – Jim Morrow

Arts/Crafts/Photography – Handicrafts, amateur – Handicrafts Best of Show

  • 1st – Jim Morrow

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice-Monochrome – Animals Domestic

  • 1st – Graciela Cedillo
  • 2nd – Kim Giffin

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice-Monochrome – Animals Wild

  • 1st – Cody Ornbaun
  • 2nd – Cody Ornbaun

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice-Monochrome – Architecture

  • 1st – Cody Ornbaun

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice-Monochrome – General

  • 1st – Tami Coder

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice-Monochrome – Macro (Close-Up)

  • 1st – Graciela Cedillo

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice-Monochrome – Photojournalism

  • 1st – Tami Coder
  • 2nd – Tami Coder

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice-Monochrome – Picture of 2011 Colusa Co Fair

  • 1st – Cody Ornbaun
  • 2nd – Tami Coder

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice-Monochrome – Plant Life

  • 1st – Cody Ornbaun

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice-Monochrome – Scenic Vieiws

  • 1st – Tami Coder

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice-Monochrome – Sutter Buttes

  • 1st – Gayle Ulshafer

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice-Monochrome – Best of Division

  • 1st – Graciela Cedillo

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice -Color – Agriculture

  • 1st – Tami Coder
  • 2nd – Tina Maxwell
  • 3rd – Kim Giffin

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice -Color – Animals Domestic

  • 1st – Graciela Cedillo
  • 2nd – Cristy Edwards
  • 3rd – Tami Coder

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice -Color – Animals Wild

  • 1st – Jacqueline Gonzalez
  • 2nd – Tina Maxwell
  • 3rd – Gayle Ulshafer

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice -Color – Architecture

  • 1st – Tami Coder

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice -Color – General

  • 1st – Melanie Brackett
  • 2nd – Melanie Brackett
  • 3rd – Tami Coder

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice -Color – Humorous

  • 1st – Gayle Ulshafer
  • 2nd – Tami Coder

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice -Color – Macro (Close-Up)

  • 1st – Tina Maxwell
  • 2nd – Cody Ornbaun
  • 3rd – Cody Ornbaun

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice -Color – Fair Theme

  • 1st – LuAnne Lambertson
  • 2nd – Cody Ornbaun
  • 3rd – Kim Giffin

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice -Color – People

  • 1st – Cody Ornbaun
  • 2nd – Caren Stegall
  • 3rd – Tina Maxwell

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice -Color – Photojournalism

  • 1st – Cody Ornbaun
  • 2nd – Cody Ornbaun
  • 3rd – Tami Coder

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice -Color – Picture of 2011 Colusa Co Fair

  • 1st – Cody Ornbaun
  • 2nd – Cody Ornbaun
  • 3rd – LuAnne Lambertson

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice -Color – Plant Life

  • 1st – Jacqueline S Gonzalez
  • 2nd – Melanie Brackett
  • 3rd – Cody Ornbaun

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice -Color – Scenic Vieiws

  • 1st – Tina Maxwell
  • 2nd – Melanie Brackett
  • 3rd – Jacqueline S Gonzalez

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice -Color – Sports

  • 1st – Tami Coder
  • 2nd – Jim A Lemos
  • 3rd – Jim A Lemos

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice -Color – Sutter Buttes

  • 2nd – Gayle Ulshafer

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice -Color – Best of Division

  • 1st – Graciela Cedillo

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced- Monochro – Agriculture

  • 2nd – Samantha Hendrickson
  • 3rd – Diane Vafis

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced- Monochro – Animals Domestic

  • 1st – Nancy J Springer
  • 2nd – Sarah Regnani
  • 3rd – Samantha Hendrickson

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced- Monochro – Animals Wild

  • 1st – Nancy J Springer
  • 2nd – Sue Graue

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced- Monochro – Architecture

  • 1st – Ulan Valusek
  • 2nd – Nancy J Springer
  • 3rd – Diane Vafis

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced- Monochro – General

  • 1st – Diane Vafis
  • 2nd – Diane Vafis
  • 3rd – Nancy J Springer

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced- Monochro – Humorous

  • 1st – Samantha Hendrickson

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced- Monochro – People

  • 1st – Diane Vafis
  • 2nd – Ulan Valusek
  • 3rd – Dick Lau

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced- Monochro – Photojournalism

  • 1st – Sarah Regnani

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced- Monochro – Plant Life

  • 1st – Ulan Valusek
  • 2nd – Stewart Mumma
  • 3rd – Stewart Mumma

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced- Monochro – Scenic Vieiws

  • 1st – Stewart Mumma
  • 2nd – Stewart Mumma
  • 3rd – Nancy J Springer

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced- Monochro – Best of Division

  • 1st – Ulan Valusek

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced Color – Agriculture

  • 1st – Julie Cano
  • 2nd – Thomas Geyer
  • 3rd – Julie Cano

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced Color – Animals Domestic

  • 1st – Sue Graue
  • 2nd – Julie Cano
  • 3rd – Sarah Regnani

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced Color – Animals Wild

  • 1st – Michele Etchcepare
  • 2nd – Julie Cano
  • 3rd – Tammy Coatney

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced Color – Architecture

  • 1st – Rod Bradford
  • 2nd – Sue Graue
  • 3rd – Michele Etchcepare

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced Color – General

  • 1st – Tammy Coatney
  • 2nd – Nancy J Springer
  • 3rd – Thomas Geyer

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced Color – Humorous

  • 1st – Michele Etchcepare
  • 2nd – Diane Vafis
  • 3rd – Michele Etchcepare

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced Color – Macro (Close-Up)

  • 1st – Tammy Coatney
  • 2nd – Thomas Geyer
  • 3rd – Ulan Valusek

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced Color – Fair Theme

  • 1st – Thomas Geyer
  • 2nd – Thomas Geyer

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced Color – People

  • 1st – Michele Etchcepare
  • 2nd – Julie Cano
  • 3rd – Rod Bradford

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced Color – Photojournalism

  • 1st – Julie Cano
  • 2nd – Julie Cano
  • 3rd – Sarah Regnani

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced Color – Picture of 2011 Colusa Co Fair

  • 1st – Nancy J Springer
  • 2nd – Nancy J Springer
  • 3rd – Sarah Regnani

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced Color – Plant Life

  • 1st – Tammy Coatney
  • 2nd – Ulan Valusek
  • 3rd – Sue Graue

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced Color – Scenic Vieiws

  • 1st – Ulan Valusek
  • 2nd – Thomas Geyer
  • 3rd – Stewart Mumma

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced Color – Sports

  • 1st – Nancy J Springer
  • 2nd – Julie Cano

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced Color – Sutter Buttes

  • 1st – Gerry Hernandez

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced Color – Best of Divsion

  • 1st – Ulan Valusek

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced Color – Best of Show

  • 1st – Ulan Valusek

Home Brew – Red Wine – Cabernet Sauvignon

  • 1st – D. Morrow R.Salveson
  • 2nd – Greg Peters

Home Brew – Red Wine – Pinot Noir/Syrah

  • 2nd – Dennis Family
  • 2nd – D. Morrow R.Salveson

Home Brew – Red Wine – Zinfandel

  • 1st – Greg Peters

Home Brew – Red Wine – Any other, specify

  • 1st – D. Morrow R.Salveson
  • 2nd – D. Morrow R.Salveson
  • 3rd – Greg Peters

Home Brew – Red Wine – Best of Show Red Wine

  • 1st – Dennis Family

Junior Agriculture – Other Ag. Products – Hay, Any, Specify. 1 Bale

  • 1st – Andrea Thomas Sutter, CA, Oat Hay

Junior Agriculture – Mr. & Mrs. Potato Head – Pre-School – Second Grade

  • 1st – Chloe Hendrickson Colusa, CA, Mr. & Mrs. Potato Head
  • 1st – Connor Hendrickson Colusa, CA, Mr. & Mrs. Potatoe Head

Jurnior Floriculture – Potted Plants, Arrang., Cut Fl – Any Other, name

  • 1st – Kennedy Moss Colusa, CA, Succulent Graptoveria
  • 1st – Kennedy Moss Colusa, CA, Succulent
  • 1st – Tyler Moss Colusa, CA, Sedum “Aurora”
  • 1st – Tyler Moss Colusa, CA, Echeveria (Hens & Chickens)

Jurnior Floriculture – FFA Potted Plants, Arrang, Cut – Arrangment “Holiday” specify

  • 1st – Alyssa Lee Dunnigan, CA, Arrangment
  • 1st – Emily Murillo Grimes, CA, Arrangment

Jurnior Floriculture – FFA Table Settings – Birthday Party

  • 1st – Emily Murillo Grimes, CA, Table Setting

Jurnior Floriculture – FFA Table Settings – Holiday, name

  • 1st – Alyssa Lee Dunnigan, CA, Table Setting

Jurnior Floriculture – FFA Table Settings – Formal Dinner

  • 1st – Reyna Chavez Dunnigan, CA, Table Setting

Junior Crafts/Arts/Photography – Crafts – Age 3 thru 8th grade – Decorated Garden & Yard Art

  • 1st – Gillian Ayala Colusa, CA,
  • 1st – Rowdy Moore Colusa, CA,
  • 1st – Aubrey Moore Colusa, CA,

Junior Crafts/Arts/Photography – Crafts – Age 3 thru 8th grade – Recycyle Article, name materia

  • 1st – Jake Cerney , , sculpture Stars & Stripes
  • 1st – Chloe Hendrickson Colusa, CA, Art

Junior Crafts/Arts/Photography – Crafts – Age 3 thru 8th grade – Christmas Decoration

  • 1st – Chloe Hendrickson Colusa, CA, Christmas decoration
  • 1st – Connor Hendrickson Colusa, CA,

Junior Crafts/Arts/Photography – Crafts – Age 3 thru 8th grade – Dough Art

  • 1st – Chloe Hendrickson Colusa, CA, Dough Art
  • 1st – Connor Hendrickson Colusa, CA,

Junior Crafts/Arts/Photography – Crafts – Age 3 thru 8th grade – Model

  • 1st – Justin Brown Arbuckle, CA, RMS Titanic
  • 1st – Justin Brown Arbuckle, CA, Star Wars, X-Wing Starfighter
  • 1st – Helena Harris Colusa, CA,

Junior Crafts/Arts/Photography – Crafts – Age 3 thru 8th grade – Paper Art

  • 1st – Chloe Hendrickson Colusa, CA, Paper Art
  • 1st – Kyle Welker Colusa, CA, Mache Model Plane
  • 2nd – Connor Hendrickson Colusa, CA,

Junior Crafts/Arts/Photography – Crafts – Age 3 thru 8th grade – Fair Theme

  • 1st – Chloe Hendrickson Colusa, CA,
  • 1st – Connor Hendrickson Colusa, CA,
  • 1st – Rylee Reading Colusa, CA, U.S. Flag
  • 2nd – Mia Critchfield Colusa, CA, Stars
  • 2nd – Emily Cerney Williams, CA,

Junior Crafts/Arts/Photography – Crafts – Age 3 thru 8th grade – Other than Above, specify

  • 1st – Mary Pat Peterson Colusa, CA, Sewn Shawl
  • 1st – Morgan/Cairl Coiter/Vaca Colusa, CA, Taxidermy/Abalony
  • 1st – Wyatt Perry Maxwell, CA, Clock
  • 1st – Yvonne Pearson Maxwell, CA, Clock
  • 1st – Yvonne Pearson Maxwell, CA, Jewelry Box
  • 1st – Skyler Dewit Delevan, CA, Clock
  • 1st – Wyatt Charter Maxwell, CA, Jewelry Box
  • 1st – Kelsie House Maxwell, CA, Clock
  • 1st – Kelsie House Maxwell, CA, Jewelry Box
  • 1st – Devin Lee Maxwell, CA, Jewelry Box
  • 1st – Devin Lee Maxwell, CA, Boot Jack
  • 1st – Martin Rangel Maxwell, CA, Boot Jack
  • 1st – Martin Rangel Maxwell, CA, Jewelry Box
  • 1st – Amal Williams Maxwell, CA, Clock
  • 1st – Nick Holbrook Colusa, CA, Boot Jack
  • 1st – Mallory Mathis Maxwell, CA, Jewelry Box
  • 1st – Taylor Perry Maxwell, CA, Name Sign
  • 1st – Taylor Perry Maxwell, CA, Jewelry Box
  • 1st – Hailey Traynham Maxwell, CA, Name Sign
  • 1st – Tarra Edwards Stonyford, CA, Name Sign
  • 1st – Nilah Pearson Maxwell, CA, Clock
  • 1st – Nilah Pearson Maxwell, CA, Jewelry Box
  • 1st – Kyona Mitchum Maxwell, CA, Clock
  • 1st – Kyona Mitchum Maxwell, CA, Jewelry Box
  • 1st – Keegan Forry Colusa, CA, Cross Stitch
  • 2nd – Frances Peterson Colusa, CA, Pillow Case
  • 2nd – Emily Pingrey Colusa, CA, Pen Drawn Pillow
  • 2nd – Helena Harris Colusa, CA, Pillow
  • 2nd – Gracie Myers Colusa, CA, Pen drawn Pillow
  • 2nd – Abby Myers Colusa, CA, Pen Drawn Pillow
  • 2nd – Wyatt Perry Maxwell, CA, Jewelry Box
  • 2nd – Skyler Dewit Delevan, CA, Name Sign
  • 2nd – Wyatt Charter Maxwell, CA, Boot Jack
  • 2nd – Amal Williams Maxwell, CA, Jewelry Box
  • 2nd – Nick Holbrook Colusa, CA, Hand Mirror
  • 2nd – Hailey Traynham Maxwell, CA, Jewelry Box
  • 2nd – Tarra Edwards Stonyford, CA, Boot Jack

Junior Crafts/Arts/Photography – Crafts – Age 3 thru 8th grade – Small (under 200 pieces)

  • 1st – Chloe Hendrickson Colusa, CA,
  • 1st – Connor Hendrickson Colusa, CA,

Junior Crafts/Arts/Photography – Crafts – Age 3 thru 8th grade – Large (201 pieces & Up)

  • 1st – Connor Hendrickson Colusa, CA,
  • 1st – Logan Amsler Arbuckle, CA, Lego House

Junior Crafts/Arts/Photography – Art – Age 3 thru Grade 3 – Crayon

  • 1st – Seth Hackney Colusa, CA, Chinese New Year -Dragon
  • 1st – Chloe Hendrickson Colusa, CA,
  • 1st – Chloe Hendrickson Colusa, CA, crayon
  • 2nd – Emily Cerney Williams, CA, Wood Duck
  • 2nd – Connor Hendrickson Colusa, CA,

Junior Crafts/Arts/Photography – Art – Age 3 thru Grade 3 – Mixed Media

  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Angel Ambriz- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Julianna Dorantes- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Haily Goodman- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Keith Grimmer- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Antonio Gutierrez- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Janeli Hernandez- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Leonardo Iniguez- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Gracie Langlois- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Katie Jimenez- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Manuel Lopez- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Dylan Moore- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Anthony Paiz- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Jonathan Pimentel- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Daniel Rodriguez- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Araceli Romero Arias- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Gabriela Saavedra- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Joseph Saavedra- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Kirk Shahan- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Julieanna Zavala- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Angel Gutierrez- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Javier Villerrez- Snake In The Grass
  • 1st – Cody Ortiz Colusa, CA,
  • 1st – Joaquin Olhiser Colusa, CA,
  • 1st – Austin Kittle Colusa, ,
  • 1st – Hudson Prior Colusa, CA,
  • 1st – Makayla Sciortino Colusa, CA,
  • 1st – Carlie Sanchez Colusa, CA,
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Gissell Aceves
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Mixery Ambriz
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Jaysinth Carillo
  • 1st – Nick Alvarez Colusa, CA,
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Asa Vann
  • 1st – Joseph Chavez Colusa, CA,
  • 1st – Sophia Bernardo Colusa, CA,
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Eduardo Hernandez
  • 1st – Kelbi Forry Colusa, CA,
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Diana Huerta
  • 1st – Evan Mathis Colusa, CA,
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Coby Lopez-Elvert
  • 1st – Ryleijh Lemenajer Colusa, CA,
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Beyonce Lorenzo
  • 1st – Brandon Weber Colusa, CA,
  • 1st – Bailey Burkhart Colusa, CA,
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Adrianna Moore
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Sierra Murphy
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Jasmin Paiz
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Eduardo Villanueva
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Brayar Ramirez
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Maricela Reyes Ortiz
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Matthew Reyne
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Maria Rivere
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Robet Serrano
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Luke Voorhees
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Enrique Garcia
  • 1st – Tiffany B Bailey Colusa, CA, Isaac Parreira
  • 1st – Tiffany B Bailey Colusa, CA, Anahi Guzman
  • 1st – Tiffany B Bailey Colusa, CA, Nicholas Price
  • 1st – Tiffany B Bailey Colusa, CA, Reagann Hoblit
  • 1st – Tiffany B Bailey Colusa, CA, Jesus Solorio
  • 1st – Tiffany B Bailey Colusa, CA, Abigail Wolf
  • 1st – Tiffany B Bailey Colusa, CA, Larissa Gonzales
  • 1st – Tiffany B Bailey Colusa, CA, Cindy Mendoza
  • 1st – Tiffany B Bailey Colusa, CA, Jaspreet Shoker
  • 1st – Tiffany B Bailey Colusa, CA, Michael Hedrick
  • 1st – Tiffany B Bailey Colusa, CA, Jonathan Vargas
  • 1st – Tiffany B Bailey Colusa, CA, Erik Rameriz
  • 1st – Tiffany B Bailey Colusa, CA, Amanda Baird
  • 1st – Tiffany B Bailey Colusa, CA, Travis Prasad
  • 1st – Tiffany B Bailey Colusa, CA, Sofia Martinez
  • 1st – Tiffany B Bailey Colusa, CA, Jor-el Azevedo
  • 1st – Tiffany B Bailey Colusa, CA, Kody Whiting
  • 1st – Tiffany B Bailey Colusa, CA, Hunter Sines
  • 1st – Carly Simmons Colusa, CA, Hairy Dud
  • 1st – Emily Cerney Williams, CA, Now That’s Wild Hair
  • 1st – Emily Cerney Williams, CA, Name Poster
  • 1st – Michael Harris Colusa, CA,
  • 1st – Michael Harris Colusa, CA,
  • 1st – Abby Myers Colusa, CA, Dragon
  • 1st – Chloe Hendrickson Colusa, CA,
  • 1st – Connor Hendrickson Colusa, CA,
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Alejandra Valdez
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Brian Sanchez
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Briseida Rocha
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Diego Hernandez
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Emitia Talley
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Francisco Zamudio
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Gustavo Hernandez
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Isaias Pina
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Lesly Dominguez
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Luz Rodriguez
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Makenna Bautista
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Marcela Magallanes
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Nathan Kaba
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Nizhoni Kabir
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Alejandra Valdez – National Symbol
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Alexa Salazar – National Symbol
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Diego Hernandez- National Symbol
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Francisco Zamudio- National Symbol
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Isaias Pina – National Symbol
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Jorge Velazquez- National Symbol
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Lesly Dominguez- National Symbol
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Luz Rodriguez – National Symbol
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Alexa Garcia- National Symbol
  • 1st – Monica Duran Williams, CA, Thomas Agraz -National Symbol
  • 1st – Monica Duran Williams, CA, Daniel Brunner- National Symbol
  • 1st – Monica Duran Williams, CA, Navor Fuentes- National Symbol
  • 1st – Monica Duran Williams, CA, Citlali Ramirez- National Symbol
  • 1st – Monica Duran Williams, CA, Andrea Rivera National Symbol
  • 1st – Monica Duran Williams, CA, Jacob Spratford – National Symbol
  • 1st – Monica Duran Williams, CA, Brayan Velazquez -National Symbol
  • 1st – Kimber Caldwell Williams, CA, Jaqueline Cervantes – Partiotic Mosaic
  • 1st – Kimber Caldwell Williams, CA, Mario Fernandez – Partiotic Mosaic
  • 1st – Kimber Caldwell Williams, CA, Jacquelin Garcia – Partiotic Mosaic
  • 1st – Kimber Caldwell Williams, CA, Mia Navarro – Partiotic Mosaic
  • 1st – Kimber Caldwell Williams, CA, Ava Oviedo – Partiotic Mosaic
  • 1st – Kimber Caldwell Williams, CA, Jennifer Ramirez – Partiotic Mosaic
  • 1st – Kimber Caldwell Williams, CA, Crystal Rodriguez – Partiotic Mosaic
  • 1st – Kimber Caldwell Williams, CA, Merceline Sanapaw – Partiotic Mosaic
  • 1st – Kimber Caldwell Williams, CA, Laisa Salazar – Partiotic Mosaic
  • 1st – Kimber Caldwell Williams, CA, Diego Torres – Partiotic Mosaic
  • 1st – Kimber Caldwell Williams, CA, Leonel Valdez – Partiotic Mosaic
  • 1st – Elizabeth Nall Williams, CA, Ulices Aceves – Patriotic Mosica
  • 1st – Elizabeth Nall Williams, CA, Haylee Burgess – Patriotic Mosica
  • 1st – Elizabeth Nall Williams, CA, Alejandro Hernandez – Patriotic Mosica
  • 1st – Elizabeth Nall Williams, CA, Mia Juarez – Patriotic Mosica
  • 1st – Elizabeth Nall Williams, CA, Miguel Angel Lievanos – Patriotic Mosica
  • 1st – Elizabeth Nall Williams, CA, Abril Loza – Patriotic Mosica
  • 1st – Elizabeth Nall Williams, CA, Diego Martinez – Patriotic Mosica
  • 1st – Elizabeth Nall Williams, CA, LJoselin Reyes – Patriotic Mosica
  • 1st – Elizabeth Nall Williams, CA, Fatima Ruiz – Patriotic Mosica
  • 1st – Elizabeth Nall Williams, CA, Esmeralda Velazquez – Patriotic Mosica
  • 1st – Kimber Caldwell Williams, CA, Alexa Garcia, National Symbol
  • 2nd – Braeden Barrman Colusa, CA,
  • 2nd – Lincoln Clawson Colusa, CA,
  • 2nd – Lucas Price Colusa, CA,
  • 2nd – Alena Sanchez Colusa, CA,
  • 2nd – Lori Foster Arbuckle, CA, Santiago Alvarado
  • 2nd – Asa Selover Colusa, CA,
  • 2nd – Diejo Cervantez Colusa, CA,
  • 2nd – Lori Foster Arbuckle, CA, Julian Cano
  • 2nd – Lori Foster Arbuckle, CA, Katie Mondragon
  • 2nd – Lori Foster Arbuckle, CA, Daniel O’Sullivan
  • 2nd – Lori Foster Arbuckle, CA, David Sandoval
  • 2nd – Lori Foster Arbuckle, CA, Anthony Vazquez
  • 2nd – Lori Foster Arbuckle, CA, Mauricio Velazquez
  • 2nd – Melissa Stine Williams, CA, Alexa Garcia
  • 2nd – Melissa Stine Williams, CA, Alexa Salazar
  • 2nd – Melissa Stine Williams, CA, Angel Munoz
  • 2nd – Melissa Stine Williams, CA, Ariana Torres
  • 2nd – Melissa Stine Williams, CA, Gerardo Garcia
  • 2nd – Melissa Stine Williams, CA, Luis Vega
  • 2nd – Melissa Stine Williams, CA, Rebekah Whitehair
  • 2nd – Melissa Stine Williams, CA, Rebekah Whitehair, National Symbol
  • 2nd – Melissa Stine Williams, CA, Angel Munoz – National Symbol
  • 2nd – Melissa Stine Williams, CA, Brian Sanchez – National Symbol
  • 2nd – Melissa Stine Williams, CA, Gerardo Garcia – National Symbol
  • 2nd – Melissa Stine Williams, CA, Luis Vega – National Symbol
  • 2nd – Melissa Stine Williams, CA, Makenna Bautista – National Symbol
  • 2nd – Melissa Stine Williams, CA, Marcela Magallanes – National Symbol
  • 2nd – Melissa Stine Williams, CA, Nathan Kaba – National Shrine
  • 2nd – Monica Duran Williams, CA, Felipe Bugarin- National Symbol
  • 2nd – Monica Duran Williams, CA, Lupita Carrillo- National Symbol
  • 2nd – Monica Duran Williams, CA, Jose M. Martinez National Symbol
  • 2nd – Monica Duran Williams, CA, Kamila Medina – National Symbol
  • 2nd – Monica Duran Williams, CA, Christian Loza- National Symbol
  • 2nd – Monica Duran Williams, CA, Ashley Padilla – National Symbol
  • 2nd – Monica Duran Williams, CA, Aurora Pineda – National Symbol
  • 2nd – Monica Duran Williams, CA, Lexy Rodriguez National Symbol
  • 2nd – Monica Duran Williams, CA, Joanna Gonzalez -National Symbol
  • 2nd – Kimber Caldwell Williams, CA, Jan Marco Castillo – Partiotic Mosaic
  • 2nd – Kimber Caldwell Williams, CA, Wyatt Clawson – Partiotic Mosaic
  • 2nd – Kimber Caldwell Williams, CA, Yanet Flores – Partiotic Mosaic
  • 2nd – Kimber Caldwell Williams, CA, Joselin Garcia- Partiotic Mosaic
  • 2nd – Kimber Caldwell Williams, CA, Elizabeth Gomez- Partiotic Mosaic
  • 2nd – Kimber Caldwell Williams, CA, Julian Jauregui- Partiotic Mosaic
  • 2nd – Kimber Caldwell Williams, CA, Diego Limon – Partiotic Mosaic
  • 2nd – Kimber Caldwell Williams, CA, Jose Rodriguez – Partiotic Mosaic
  • 2nd – Kimber Caldwell Williams, CA, Julian Pina – Partiotic Mosaic
  • 2nd – Elizabeth Nall Williams, CA, Ashley Ambriz – Patriotic Mosica
  • 2nd – Elizabeth Nall Williams, CA, Jose Campos – Patriotic Mosica
  • 2nd – Elizabeth Nall Williams, CA, Andres Esqueds – Patriotic Mosica
  • 2nd – Elizabeth Nall Williams, CA, Lupita Guevara – Patriotic Mosica
  • 2nd – Elizabeth Nall Williams, CA, Valeria Jaime – Patriotic Mosica
  • 2nd – Elizabeth Nall Williams, CA, Isabella Santillan – Patriotic Mosica
  • 2nd – Elizabeth Nall Williams, CA, Everardo Torres – Patriotic Mosica
  • 2nd – Elizabeth Nall Williams, CA, Isela Ambriz – Patriotic Mosica
  • 3rd – Monica Duran Williams, CA, Maria Zamudio -National Symbol
  • 3rd – Monica Duran Williams, CA, Hhilda Garcia- Natinal Symbol
  • 3rd – Monica Duran Williams, CA, Ashanti Madrigal- National Symbol
  • 3rd – Monica Duran Williams, CA, Mariana Rivera National Symbol
  • 3rd – Monica Duran Williams, CA, Jose G. Solis National Symbol
  • 3rd – Kimber Caldwell Williams, CA, Jesse Velazquez- Partiotic Mosaic
  • 3rd – Elizabeth Nall Williams, CA, Kaled Correa – Patriotic Mosica
  • 3rd – Elizabeth Nall Williams, CA, Leo Ramos- Patriotic Mosica
  • 3rd – Elizabeth Nall Williams, CA, Marifer Velazquez – Patriotic Mosica

Junior Crafts/Arts/Photography – Art – Age 3 thru Grade 3 – Pen or Pencil

  • 1st – Ellisa Casillas Williams, CA, Waterfowl
  • 1st – Leonardo Martinez Williams, CA, Waterfowl
  • 1st – Hector Rosales Williams, CA, Waterfowl
  • 1st – Abby Parker Williams, CA, Waterfowl
  • 1st – Cody Koregelos Williams, CA,
  • 1st – Carly Simmons Colusa, CA, Sharpie Pen on Fabric Pillow
  • 1st – Monica Duran Williams, CA, Daniel Brunner-Tulip Te,[ra {aomtomg
  • 1st – Monica Duran Williams, CA, Daniel Brunner- Tulip Tempera Painting
  • 1st – Monica Duran Williams, CA, Felipe Bugarin- Tulip Tempera Painting
  • 1st – Monica Duran Williams, CA, Hilda Garcia- Tulip Tempera Painting
  • 1st – Monica Duran Williams, CA, Christian Loza- Tulip Tempura Painting
  • 1st – Monica Duran Williams, CA, Ashanti Madrigal- Tulip Tempera Painting
  • 1st – Monica Duran Williams, CA, Jose M. Martinez Tulip Tempera Painting
  • 1st – Monica Duran Williams, CA, Ashley Padilla – Tulip Tempera Painting
  • 1st – Monica Duran Williams, CA, Aurora Pineda – Tulip Tempera Painting
  • 1st – Monica Duran Williams, CA, Citlali Ramirez- Tulip Tempera Painting
  • 1st – Monica Duran Williams, CA, Lexy Rodriguez Tulip Tempera Painting
  • 2nd – Cielo Tercero Williams, CA, Waterfowl
  • 2nd – Ronnie Dekeyser Williams, CA, Waterfowl
  • 2nd – Mary Rose Fermin Williams, CA, Waterfowl
  • 2nd – Diego Flores Williams, CA, Waterfowl
  • 2nd – Emiliano Garcia Williams, CA, Waterfowl
  • 2nd – Brian Guevara Williams, CA, Waterfowl
  • 2nd – Jaquelin Hernandez Williams, CA, Waterfowl
  • 2nd – Jose Perez Williams, CA, Waterfowl
  • 2nd – Abel Quintana Williams, CA, Waterfowl
  • 2nd – Rawl Quinteros Williams, CA, Waterfowl
  • 2nd – Daniel Ruiz Williams, CA, Waterfowl
  • 2nd – Monica Duran Williams, CA, Thomas Agraz – Tulip Tempera Painting
  • 2nd – Monica Duran Williams, CA, Lupita Carrillo- Tulip Tempera Painting
  • 2nd – Monica Duran Williams, CA, Kamila Medina – Tulip Tempera Painting
  • 2nd – Monica Duran Williams, CA, Braulio Rivera- Tulip Tempera Painting
  • 2nd – Monica Duran Williams, CA, Mariana Rivera Tulip Tempera Painting
  • 2nd – Monica Duran Williams, CA, Andrea Rivera Tulip Tempera Painting
  • 2nd – Monica Duran Williams, CA, Jose G. Solis Tulip Tempera Painting
  • 2nd – Monica Duran Williams, CA, Jacob Spratford Tulip Tempera Painting
  • 2nd – Monica Duran Williams, CA, Brayan Velazquez -Tulip Tempera Painting
  • 3rd – Anna Carrillo Williams, CA, Waterfowl
  • 3rd – Isabel Casarez Williams, CA, Waterfowl
  • 3rd – Gerardo Garcia Williams, CA, Waterfowl
  • 3rd – Sergio Leos Williams, CA, Waterfowl
  • 3rd – Parth Patel Williams, CA, Watrfowl
  • 3rd – Sonia Soto Williams, CA, Waterfowl
  • 3rd – Monica Duran Williams, CA, Navor Fuentes- Tulip Tempera Painting
  • 3rd – Monica Duran Williams, CA, Joanna Gonzalez -Tulip Tempra Painting

Junior Crafts/Arts/Photography – Art – Age 3 thru Grade 3 – Watercolor

  • 1st – Jenny Hathaway Colusa, CA, Chase Friel
  • 1st – Jenny Hathaway Colusa, CA, Henry Jewett
  • 1st – Jenny Hathaway Colusa, CA, Jay Vann
  • 1st – Jenny Hathaway Colusa, CA, Kaisy Colsa
  • 1st – Jenny Hathaway Colusa, CA, Asher Amsden
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Angel Ambriz- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Julian Camberos- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Nelly Carabez- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Julianna Dorantes- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Hailey Goodman- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Keith Grimmer- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Antonio Gutierrez- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Janeli Hernandez- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Leonardo Iniguez- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Gracie Langlois- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Katie Jimenez- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Manuel Lopez- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Dylan Moore- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Anthony Paiz- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Jonathan Pimentel- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Daniel Rodriguez- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Araceli Romero Arias- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Gabriela Saavedra- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Joseph Saavedra- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Kirk Shahan- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Julienna Zavala- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Jovani Rodriguez- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Angel Gutierrez- Chinese Dragon
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Sohan Singh
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Linda Rivera
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Emily Mendez
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Payton Myers
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Jesse Mendez
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Ameer Garwan
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Trinity Tungasmita
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Christian Miller
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Jordyn Stephens
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Mikey Smith
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Sid Charter
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Brianna Jaime
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Erika Padilla
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Johny Alcaraz
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Nolan Fitzsimmons
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Seth Little
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Stephen Baker
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Sierra Miranda
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, thayana Grantham
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Khloe Davalos
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Ty Howell-Coombs
  • 1st – Courtney Lemenager Colusa, CA, Lissandra Fuerte
  • 1st – Courtney Lemenager Colusa, CA, Nate Raj
  • 1st – Courtney Lemenager Colusa, CA, Marco Vazquez
  • 1st – Courtney Lemenager Colusa, CA, Sotero Agustin
  • 1st – Courtney Lemenager Colusa, CA, Emanuel Frias
  • 1st – Courtney Lemenager Colusa, CA, Elijah Vu
  • 1st – Courtney Lemenager Colusa, CA, Danny Diaz
  • 1st – Courtney Lemenager Colusa, CA, Cody Koregelos
  • 1st – Courtney Lemenager Colusa, CA, Julian Juarez
  • 1st – Courtney Lemenager Colusa, CA, Jawaun Jones
  • 1st – Courtney Lemenager Colusa, CA, Aryam Muharam
  • 1st – Courtney Lemenager Colusa, CA, Maddison Reister
  • 1st – Courtney Lemenager Colusa, CA, Julie Guzman
  • 1st – Courtney Lemenager Colusa, CA, Isabel Ambriz
  • 1st – Courtney Lemenager Colusa, CA, Aaliyah Salud
  • 1st – Courtney Lemenager Colusa, CA, Maggie Michel
  • 1st – Courtney Lemenager Colusa, CA, Xitlaly Bedolla
  • 1st – Carly Simmons Colusa, CA, Blue/Green Gator
  • 1st – Jake Cerney , , Spring egg
  • 1st – Mindy Lederer Colusa, CA, Mateo Gutierrez
  • 1st – Mindy Lederer Colusa, CA, Dominic Salazar-Barbosa
  • 1st – Mindy Lederer Colusa, CA, Fish Watercolor
  • 1st – Mindy Lederer Colusa, CA, Max Soto
  • 2nd – Abby Myers Colusa, CA, Water Color, Stars & Striipes
  • 2nd – Mindy Lederer Colusa, CA, Hayden McCarty
  • 2nd – Mindy Lederer Colusa, CA, Angelica Avina
  • 2nd – Mindy Lederer Colusa, CA, Angelo Chavez
  • 2nd – Mindy Lederer Colusa, CA, Marco Marquez
  • 2nd – Mindy Lederer Colusa, CA, Sofia Robledo
  • 2nd – Mindy Lederer Colusa, CA, Jesus Gutierrez
  • 2nd – Mindy Lederer Colusa, CA, Jonathan Alatorre
  • 2nd – Mindy Lederer Colusa, CA, Johnathan Gutierrez
  • 2nd – Mindy Lederer Colusa, CA, Karina Santos
  • 3rd – Mindy Lederer Colusa, CA, Joceline Trujillo
  • 3rd – Mindy Lederer Colusa, CA, Gisselle Vidal
  • 3rd – Mindy Lederer Colusa, CA, Gabriela Cervantes
  • 3rd – Mindy Lederer Colusa, CA, Emily Garcia
  • 3rd – Mindy Lederer Colusa, CA, Nisi Patel
  • 3rd – Mindy Lederer Colusa, CA, Ebony Lopez

Junior Crafts/Arts/Photography – Art – Age 3 thru Grade 3 – Any Other, Specify

  • 1st – Anna Carrillo Williams, CA, Symetry Painting
  • 1st – Ellisa Casillas Williams, CA, Symetry Painting
  • 1st – Cielo Tercero Williams, CA, Symetry Painting
  • 1st – Ronnie Dekeyser Williams, CA, Symetry Painting
  • 1st – Mary Rose Fermin Williams, CA, Symetry Painting
  • 1st – Emiliano Garcia Williams, CA, Symetry Painting
  • 1st – Gerardo Garcia Williams, CA, Symetry Painting
  • 1st – Brian Guevara Williams, CA, Symetry Painting
  • 1st – Sergio Leos Williams, CA, Symetry Painting
  • 1st – Parth Patel Williams, CA, Symetry
  • 1st – Jose Perez Williams, CA, Symetry Painting
  • 1st – Abel Quintana Williams, CA, Symetry Painting
  • 1st – Rawl Quinteros Williams, CA, Symetry Painting
  • 1st – Hand-In-Hand Dotson Colusa, CA, Penguin Art
  • 1st – Jake Cerney , , Tempura Paint Pumpkin
  • 1st – Allison Jansen Grimes, CA, Yoseili Ambriz – Ooil pastel of SUNFLOWERS
  • 1st – Allison Jansen Grimes, CA, Fernando Carvajal – Ooil pastel of SUNFLOWERS
  • 1st – Allison Jansen Grimes, CA, Julio Carvajal – Oil Pastel of SUNFLOWERS
  • 1st – Allison Jansen Grimes, CA, Janneth Hernandez – Oil Pastel of SUNFLOWERS
  • 1st – Allison Jansen Grimes, CA, Esmeralda Leon – Oil Pastel of SUNFLOWERS
  • 1st – Allison Jansen Grimes, CA, Lissete Rodriguez – Oil Pastel of SUNFLOWERS
  • 1st – Chloe Hendrickson Colusa, CA, Oil Pastel
  • 1st – Connor Hendrickson Colusa, CA,
  • 1st – Kim Nall Colusa, CA, Penguin Art
  • 2nd – Diego Flores Williams, CA, Symetry Painting
  • 2nd – Leonardo Martinez Williams, CA, Symetry Painting
  • 2nd – Hector Rosales Williams, CA, Symetry Painting
  • 2nd – Daniel Ruiz Williams, CA, Symetry Painting
  • 2nd – Sonia Soto Williams, CA, Symetry Painting
  • 2nd – Allison Jansen Grimes, CA, Arianna Hernandez – Oil Pastel of SUNFLOWERS
  • 2nd – Allison Jansen Grimes, CA, Gabriel Hernandez – Oil Pastel of SUNFLOWERS
  • 2nd – Allison Jansen Grimes, CA, Sheyla Merino – Oil Pastel of SUNFLOWERS
  • 2nd – Allison Jansen Grimes, CA, Cristobal Rameriz – Oil Pastel of SUNFLOWERS
  • 3rd – Mark Moran Williams, CA, Symetry Painting

Junior Crafts/Arts/Photography – Art – Grades 4 thru 8 – Crayon

  • 1st – Sam Navarro Williams, CA, Snowman
  • 1st – Shelby Little Williams, CA, Sunset Moth
  • 2nd – Shelby Little Williams, CA, Portrait

Junior Crafts/Arts/Photography – Art – Grades 4 thru 8 – Felt Tip Pen

  • 1st – Bridget Walsh Colusa, CA, Dragon Felt Tip Sketch
  • 1st – Logan Amsler Arbuckle, CA, Kooky Cat

Junior Crafts/Arts/Photography – Art – Grades 4 thru 8 – Mixed Media

  • 1st – Ashley Hickel Colusa, CA, Wild Hair “Spikes”
  • 1st – Olivia Jarrett Colusa, CA,
  • 1st – Helena Harris Colusa, CA,
  • 1st – Helena Harris Colusa, CA,
  • 1st – Sophia Stocks Princeton, CA,
  • 1st – Lizeth Madrigal Williams, CA, Sunset Moth
  • 1st – Graciela Duran Williams, CA, Sunset Moth
  • 1st – Hayden Morris Williams, CA, Sunflower
  • 1st – Sam Navarro Williams, CA, IRIS
  • 1st – Justin Charter Williams, CA, Butterfly
  • 1st – Cecilia Ramirez Williams, CA, Sunflower
  • 1st – Kathia Vazquez Williams, CA, Sunflower
  • 1st – Joana Tolentino Williams, CA, Butterfly
  • 1st – Megan Dunlap Maxwell, CA, Simba
  • 2nd – Ashley Hickel Colusa, CA, Flower
  • 2nd – Nadia Gutierrez Williams, CA, Moth
  • 2nd – Kayla Perez Durham, CA, Sun Flower
  • 2nd – Kayla Perez Durham, CA, Butterfly
  • 2nd – Crystal Garcia Williams, CA, Butterfly
  • 2nd – Lizeth Madrigal Williams, CA, SHOW GIRL
  • 2nd – Hayden Morris Williams, CA, Iris
  • 2nd – Patrick O’Quelly Williams, CA, Butterfly
  • 2nd – Kathia Vazquez Williams, CA, Butterfly
  • 2nd – Nathaly Villa Williams, CA, Moth
  • 2nd – Logan Amsler Arbuckle, CA, Dragon Drawing
  • 3rd – Helena Harris Colusa, CA,
  • 3rd – Jordan Cano Williams, CA, Butterfly
  • 3rd – Cindy Morfin Williams, CA, Sunset Moth
  • 3rd – Logan Amsler Arbuckle, CA, Chunky Duck

Junior Crafts/Arts/Photography – Art – Grades 4 thru 8 – Pen or Pencil

  • 1st – Mia Critchfield Colusa, CA, Star Pillow
  • 1st – Maddie Koregelos Williams, CA,
  • 1st – Bridget Walsh Colusa, CA, Annikin Skywalker
  • 1st – 10 Thatcher Colusa, CA, Robot
  • 1st – Megan Dunlap Maxwell, CA, Horse #1
  • 1st – Megan Dunlap Maxwell, CA, Horse #2
  • 2nd – Olivia Jarrett Colusa, CA,
  • 2nd – Logan Amsler Arbuckle, CA, face
  • 3rd – Olivia Jarrett Colusa, CA,
  • 3rd – Spencer Stocks Princeton, CA,
  • 3rd – Spencer Stocks Princeton, CA,
  • 3rd – Chloe Ferraiuolo Colusa, CA,

Junior Crafts/Arts/Photography – Art – Grades 4 thru 8 – Watercolor

  • 1st – Sarah Richter Colusa, CA, Tommie Baird- Watercolor of CA Mission
  • 1st – Sarah Richter Colusa, CA, Edith Moreno- Watercolor of CA Mission
  • 1st – Sarah Richter Colusa, CA, Jesus Ramirez- Watercolor of CA Mission
  • 1st – Sarah Richter Colusa, CA, Rebecca Randolph- Watercolor of CA Mission
  • 1st – Sarah Richter Colusa, CA, Christian Gutierrez- Watercolor of CA Mission
  • 1st – Sarah Richter Colusa, CA, Adrianna Rico- Watercolor of CA Mission
  • 1st – Sarah Richter Colusa, CA, Gisselle Valencia- Watercolor of CA Mission
  • 1st – Rasan Knox Colusa, CA, Cody Free
  • 1st – Rasan Knox Colusa, CA, Noel Velasquez
  • 1st – Rasan Knox Colusa, CA, Mackenzie Thompson
  • 1st – Rasan Knox Colusa, CA, Sonia Luna
  • 1st – Rasan Knox Colusa, CA, William Mitchum
  • 1st – Rasan Knox Colusa, CA, Jackie Gonzalez
  • 1st – Rasan Knox Colusa, CA, Lucas Garin
  • 1st – Olivia Jarrett Colusa, CA,
  • 1st – Sam Stocks Princeton, CA, Water Color
  • 1st – Nathaly Villa Williams, CA, Hyacinth
  • 2nd – Sarah Richter Colusa, CA, Zariah Ramirez- Watercolor of CA Mission
  • 2nd – Sarah Richter Colusa, CA, Milton Gutierrez- Watercolor of CA Mission
  • 2nd – Sarah Richter Colusa, CA, Alex Grajeda- Watercolor of CA Mission
  • 2nd – Sarah Richter Colusa, CA, Jerry Gonzales- Watercolor of CA Mission
  • 2nd – Sarah Richter Colusa, CA, Christian Lopez- Watercolor of CA Mission
  • 2nd – Sarah Richter Colusa, CA, Rhianna Rico- Watercolor of CA Mission
  • 2nd – Sarah Richter Colusa, CA, Veronica Jauregui- Watercolor of CA Mission
  • 2nd – Sarah Richter Colusa, CA, Gabe Salazar- Watercolor of CA Mission
  • 2nd – Sarah Richter Colusa, CA, Marcus Arce- Watercolor of CA Mission
  • 2nd – Sarah Richter Colusa, CA, Kimberly Cisneros- Watercolor of CA Mission
  • 2nd – Rasan Knox Colusa, CA, Marita Covarrubias
  • 2nd – Rasan Knox Colusa, CA, Allan Vega
  • 2nd – Rasan Knox Colusa, CA, Sandibel Navarro
  • 2nd – Rasan Knox Colusa, CA, Jacob Arce
  • 2nd – Rasan Knox Colusa, CA, Alejandro Velaquez
  • 2nd – Rasan Knox Colusa, CA, Luis Martin
  • 2nd – Nadia Gutierrez Williams, CA, Hyacinth
  • 2nd – Crystal Garcia Williams, CA, Hyacinth
  • 2nd – Joana Tolentino Williams, CA, Hycacith
  • 3rd – Sarah Richter Colusa, CA, Arturo Alcaraz- Watercolor of CA Mission
  • 3rd – Sarah Richter Colusa, CA, Annie Lay- Watercolor of CA Mission
  • 3rd – Sarah Richter Colusa, CA, Julian Vaca- Watercolor of CA Mission
  • 3rd – Rasan Knox Colusa, CA, Chaena Laux
  • 3rd – Rasan Knox Colusa, CA, Javier Ramirez
  • 3rd – Rasan Knox Colusa, CA, Cynthia Velasquez
  • 3rd – Cecilia Ramirez Williams, CA, Hyacinth

Junior Crafts/Arts/Photography – Art – Grades 4 thru 8 – Any other, specify

  • 1st – Mia Critchfield Colusa, CA, Underwater Miracles
  • 2nd – Gracie Myers Colusa, CA, Acrylic/ Barn Scene
  • 2nd – Gracie Myers Colusa, CA, Whale Pastel
  • 3rd – Chloe Ferraiuolo Colusa, CA, Pastel

Junior Crafts/Arts/Photography – Art – Grades 9 thru 12 – Acrylic

  • 1st – Kimberlee Harmon Colusa, CA, Little Girl
  • 1st – Kimberlee Harmon Colusa, CA, Tree

Junior Crafts/Arts/Photography – Art – Grades 9 thru 12 – Mixed Media

  • 1st – Kimberlee Harmon Colusa, CA, Wood Birdhouse
  • 1st – Cheyenne Laux Colusa, CA,
  • 1st – Mikenzie Martinez Colusa, CA, M & M art

Junior Crafts/Arts/Photography – Art – Grades 9 thru 12 – Pen or Pencil

  • 1st – Kaily McKinley , , Charcoal
  • 2nd – Kaily McKinley , , Charcoal

Junior Crafts/Arts/Photography – Art – Grades 9 thru 12 – Any other, specify

  • 1st – Kimberlee Harmon Colusa, CA, Tennis Girl
  • 1st – Kimberlee Harmon Colusa, CA, Half Face
  • 1st – Mikenzie Martinez Colusa, CA, Basketball Scratchboard
  • 2nd – Mikenzie Martinez Colusa, CA, stiched canvas

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Age 3 thru 3 Grade – Animal, Bird or Fish

  • 2nd – Audrey Dunn Colusa, CA, Jelly Fish
  • 2nd – Audrey Dunn Colusa, CA, 2 Jelly Fish

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Age 3 thru 3 Grade – Any Other, specify

  • 1st – Audrey Dunn Colusa, CA, Cups
  • 2nd – Audrey Dunn Colusa, CA, Butes

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Grade 4 thru 8 – Animals, domestic

  • 1st – Molly Dunlap Maxwell, CA, Tuff R.I.P.
  • 1st – Samantha Hackney Colusa, CA, Looking Up
  • 2nd – Kelly Burgess Arbuckle, CA, Little Bully
  • 3rd – Molly Dunlap Maxwell, CA, ACE
  • 3rd – Bridget Walsh Colusa, CA, Black Cat
  • 3rd – Bridget Walsh Colusa, CA, Cheasapeak Puppy

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Grade 4 thru 8 – Photo – Animal, Wild

  • 1st – Erin Walsh Colusa, CA, Canadian Goose
  • 2nd – Molly Doherty Arbuckle, CA, Denali Moose
  • 3rd – Erin Walsh Colusa, CA, BlackTail Deer

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Grade 4 thru 8 – Architecture

  • 1st – Charles Dunn Colusa, CA, Bridge
  • 3rd – Erin Walsh Colusa, CA, San Francisco
  • 3rd – Erin Walsh Colusa, CA, Vikingsholm

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Grade 4 thru 8 – Birds or fowl

  • 2nd – Bridget Walsh Colusa, CA, Canadian Goose
  • 3rd – Erin Walsh Colusa, CA, Nut Hatch
  • 3rd – Erin Walsh Colusa, CA, Stellar Jay

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Grade 4 thru 8 – Family Vacation

  • 3rd – Molly Doherty Arbuckle, CA, Denali Park, Alaska
  • 3rd – Bridget Walsh Colusa, CA, Pacific Ocean Fishing

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Grade 4 thru 8 – Fish

  • 1st – Erin Walsh Colusa, CA, Star Fish
  • 3rd – Bridget Walsh Colusa, CA, King Salmon

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Grade 4 thru 8 – Landscape/Seascape

  • 1st – Molly Doherty Arbuckle, CA, Sunset
  • 1st – Molly Doherty Arbuckle, CA, Arlington National Cematary
  • 1st – Bridget Walsh Colusa, CA, Mount Shasta
  • 2nd – Bridget Walsh Colusa, CA, Sutter Buttes Waterfall
  • 2nd – Erin Walsh Colusa, CA, Crater Lake
  • 3rd – Kelly Burgess Arbuckle, CA, Beautiful Buttes
  • 3rd – Erin Walsh Colusa, CA, Emerald Bay

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Grade 4 thru 8 – Nature, flowers

  • 1st – Kelly Burgess Arbuckle, CA, Busy Bee
  • 2nd – Erin Walsh Colusa, CA, Snow Flower
  • 3rd – Bridget Walsh Colusa, CA, Nectarine Blossom
  • 3rd – Bridget Walsh Colusa, CA, Red & Orange Poppies
  • 3rd – Erin Walsh Colusa, CA, Mule’s Ear Flower

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Grade 4 thru 8 – Nature,other

  • 1st – Charles Dunn Colusa, CA, Frozen Leaves
  • 1st – Charles Dunn Colusa, CA, Reflections
  • 1st – Erin Walsh Colusa, CA, Snow Tunnel
  • 2nd – Bridget Walsh Colusa, CA, Tree Mushroom
  • 3rd – Bridget Walsh Colusa, CA, Poppies in Vineyards
  • 3rd – Erin Walsh Colusa, CA, Waterfall

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Grade 4 thru 8 – People, candid

  • 1st – Kelly Burgess Arbuckle, CA, Hide & Seek
  • 1st – Charles Dunn Colusa, CA, Bright Sister
  • 2nd – Molly Dunlap Maxwell, CA, Alicia
  • 2nd – Samantha Hackney Colusa, CA, Sun on Her Face

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Grade 4 thru 8 – Any other

  • 1st – Samantha Hackney Colusa, CA, A Forgotten Classic
  • 1st – Bridget Walsh Colusa, CA, Footprints in Sand
  • 2nd – Kelly Burgess Arbuckle, CA, Travie Boots
  • 2nd – Molly Dunlap Maxwell, CA, Spur Rowel
  • 2nd – Erin Walsh Colusa, CA, Staircase
  • 3rd – Bridget Walsh Colusa, CA, Clouds
  • 3rd – Erin Walsh Colusa, CA, Oregon Sign

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Grades 9 thru 12 – Animal, Domestic

  • 1st – Rylee Coder Williams, CA, Animal
  • 2nd – Jessi Coder Williams, CA,
  • 3rd – Rylee Coder Williams, CA, Animal

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Grades 9 thru 12 – Animal – Wild

  • 2nd – Rylee Coder Williams, CA,
  • 3rd – Jessi Coder Williams, CA,

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Grades 9 thru 12 – Landscape/Seascape

  • 1st – Jessi Coder Williams, CA, #2
  • 2nd – Rylee Coder Williams, CA,
  • 3rd – Jessi Coder Williams, CA,

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Grades 9 thru 12 – Nature, flowers

  • 2nd – Rylee Coder Williams, CA,
  • 3rd – Rylee Coder Williams, CA,

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Grades 9 thru 12 – Nature, other

  • 1st – Rylee Coder Williams, CA, Floating oragami in canal
  • 2nd – Jessi Coder Williams, CA, #2
  • 3rd – Jessi Coder Williams, CA, #1

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Grades 9 thru 12 – People, candid

  • 2nd – Jessi Coder Williams, CA,

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Grades 9 thru 12 – Any other digital photo specif

  • 1st – Jessi Coder Williams, CA, AODP, Scenery 1
  • 2nd – Jessi Coder Williams, CA, AODP, Scenery
  • 3rd – Rylee Coder Williams, CA, Animal
  • 3rd – Rylee Coder Williams, CA, Animal

Junior Crafts/Arts/Photography – Miscellaneous School Projects – Mission, Any

  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Brady Bolley- Mission San Gabriel Archangel
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Mia Critchfield- Mission San Carlos Borromeo
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Liliana Davis- Mission San Juan Capistrano
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Scott Davis- Mission San Carlos Borromeo
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Kirstin Draves- Mission San Juan Bautista
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Charles Dunn- Mission Santa Cruz
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Ashley Hickel- Mission San Francisco de Asis
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Jacob Lambity- Mission Santa Clara de Asis
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Grace Meek- Mission San Antonio de Padua
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Priscila Morales- Mission Santa Ines
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Jonathon Munoz- Mission San Rafael Archangel
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Mary Pat Peterson- Mission Santa Barbara
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Christian Reyna- Mission San Jose
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Jaycee Schumacher-Ash – Mission San Luis Obispo
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Ruby Testerman- Mission San Francisco Solano
  • 1st – Jesse Sahagun Jr. Colusa, CA,
  • 1st – Chaena Laux Colusa, CA,

Junior Crafts/Arts/Photography – Miscellaneous School Projects – Any other School Project

  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Brady Bolley- Charlotte’s Web
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Mia Critchfield- Charlotte’s Web
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Liliana Davis- Charlotte’s Web
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Scott Davis- Charlotte’s Web
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Kirstin Draves- Charlotte’s Web
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Charles Dunn- Charlotte’s Web
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Jacob Lambirth- Charlotte’s Web
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Priscila Morales- Charlotte’s Web
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Jonathon Munoz- Charlotte’s Web
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Christian Reyna- Charlotte’s Web
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Jaycee Schumacher-Ash- Charlotte’s Web
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Liliana Davis- Cereal Box Book Report
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Scott Davis- Cereal Box Book Report
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Grace Meek- Cereal Box Book Report
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Jonathon Munoz- Cereal Box Book Report
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Mary Pat Peterson- Cereal Box Book Report
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Christian Reyna- Cereal Box Book Report
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Jaycee Schumacher-Ash- Cereal Box Book Report
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Ruby Testerman- Cereal Box Book Report
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Brady Bolley- Mandala
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Scott Davis- Mandala
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Ashley Hickel- Mandala
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Jacob Lambirth- Mandala
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Grace Meek- Mandala
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Priscila Morales- Mandala
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Mary Pat Peterson- Mandala
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Christian Reyna- Mandala
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Jaycee Schumacher-Ash- Mandala
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Ruby Testerman- Mandala
  • 1st – Deanna Jarrett Colusa, CA, Aneesa Celis- CA Railroad
  • 1st – Deanna Jarrett Colusa, CA, Adrian Reyes- CA Railroad
  • 1st – Deanna Jarrett Colusa, CA, Trent Townzen- CA Railroad
  • 1st – Deanna Jarrett Colusa, CA, Maria Gomez Perez- CA Railroad
  • 1st – Deanna Jarrett Colusa, CA, Carlos Guillen Gomez- CA Railroad
  • 1st – Deanna Jarrett Colusa, CA, Kekiya Bryant- CA Railroad
  • 1st – Deanna Jarrett Colusa, CA, Kobe Castanan- CA Railroad
  • 1st – Deanna Jarrett Colusa, CA, Lexi Hernandez- CA Railroad
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Cloitzel Ahumada- American Indian Box Report
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Ben Cleaver – American Indian Box Report
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Ivan Colsa – American Indian Box Report
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Audrey Dunn- American Indian Box Report
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Raymon Duran – American Indian Box Report
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Litzie Leos – American Indian Box Report
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Christian Mata – American Indian Box Report
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Casey Medina – American Indian Box Report
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, James Murray – American Indian Box Report
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Abigail Smith – American Indian Box Report
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Gracie Tirado – American Indian Box Report
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Korey Wayman – American Indian Box Report
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Lily woodring – American Indian Box Report
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Cloitzel Ahumada – American Indian Box Report
  • 2nd – Montserrat Arias Colusa, CA, Ashley Hickel- Charlotte’s Web
  • 2nd – Montserrat Arias Colusa, CA, Grace Meek- Charlotte’s Web
  • 2nd – Montserrat Arias Colusa, CA, Mary Pat Peterson- Charlotte’s Web
  • 2nd – Montserrat Arias Colusa, CA, Ruby Testerman- Charlotte’s Web
  • 2nd – Montserrat Arias Colusa, CA, Brady Bolley- Cereal Box Book Report
  • 2nd – Montserrat Arias Colusa, CA, Mia Critchfield- Cereal Box Book Report
  • 2nd – Montserrat Arias Colusa, CA, Kirstin Draves- Cereal Box Book Report
  • 2nd – Montserrat Arias Colusa, CA, Ashley Hickel- Cereal Box Book Report
  • 2nd – Montserrat Arias Colusa, CA, Jacob Lambirth- Cereal Box Book Report
  • 2nd – Montserrat Arias Colusa, CA, Priscila Morales- Cereal Box Book Report
  • 2nd – Montserrat Arias Colusa, CA, Mia Critchfield- Mandala
  • 2nd – Montserrat Arias Colusa, CA, Liliana Davis- Mandala
  • 2nd – Montserrat Arias Colusa, CA, Kirstin Draves- Mandala
  • 2nd – Montserrat Arias Colusa, CA, Jonathan Munoz- Mandala
  • 2nd – Deanna Jarrett Colusa, CA, Riley Stice- CA Railroad
  • 2nd – Deanna Jarrett Colusa, CA, Hunter Nobles- CA Railroad
  • 2nd – Deanna Jarrett Colusa, CA, Juledi Anambula Daualos- CA Railroad
  • 2nd – Deanna Jarrett Colusa, CA, Melissa Ramirez- CA Railroad
  • 2nd – Deanna Jarrett Colusa, CA, Rudy Hernandez- CA Railroad
  • 2nd – Deanna Jarrett Colusa, CA, Olivia Jarrett- CA Railroad
  • 2nd – Deanna Jarrett Colusa, CA, Amber Morales- CA Railroad
  • 2nd – Deanna Jarrett Colusa, CA, Antonio Alyandre- CA Railroad
  • 2nd – Deanna Jarrett Colusa, CA, Zavion Vu- CA Railroad
  • 2nd – Deanna Jarrett Colusa, CA, Eliseo Quintero- CA Railroad
  • 2nd – Christine Walsh Colusa, CA, Andrea Ascencion – American Indian Box Report
  • 2nd – Christine Walsh Colusa, CA, Emily Pingrey – American Indian Box Report
  • 2nd – Christine Walsh Colusa, CA, Hope Rodriques – American Indian Box Report
  • 3rd – Deanna Jarrett Colusa, CA, Silvino Nieto Luna- CA Railroad
  • 3rd – Deanna Jarrett Colusa, CA, Victor Hernandez- CA Railroad
  • 3rd – Deanna Jarrett Colusa, CA, Alyandra Melcha-Baizgan- CA Railroad
  • 3rd – Deanna Jarrett Colusa, CA, Taylor Kref- CA Railroad

Junior Crafts/Arts/Photography – Miscellaneous School Projects – Posters, any

  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Kyle Cervantes- Sheep & Lambs
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Ross Cervantes- Almonds
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Kendall Cotter- Wheat
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Cheyenne Laux- Alfalfa
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Christian Marzan- Apiaries
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Shayne Myers- Safflower
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Ashley Ornbaun- Almonds
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Jose Santana- Wheat
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Shane Saso- Walnuts
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Andrea Thomas- Alfalfa
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Braden Woodring- Beans
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Blake Zwald- Corn
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Isabella Arce- Corn
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, John Bautista- Alfalfa
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Denise Munoz- Wheat
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Rebecca Rader- Sunflowers
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Angelique Ramirez- Safflower
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Armondo Renteria- Almonds
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Israel Rico- Dried Plums
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Kyle Stacey- Sheep
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, John Barron- Swine
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Kodie Solis- Chicken
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Phoebe Critchfield- Swine
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Samantha Espindola- Dairy Cattle
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Maria Garcia- Sheep
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Kendra Gomez- Chicken
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Angel Grajeda- Beef Cattle
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Diego Jimenez- Goat
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Jaime Lopez- Horse
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Anita Lopez- Chicken
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Brett Manville- Goat
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Susan Murillo- Horse
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Viri Pimentel- Sheep
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Mariano Preciado- Chicken
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Steffany Ramirez- Swine
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Rigo Santana- Goat
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Aaron Anderson- Almonds
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Kelly Barrett- Apiaries
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Jesus Bautista- Dried Plums
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Gabi Diaz- Tomatoes
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Leslie Franco- Sheep & Lamb
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Rosio Jimenez- Tomatoes
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Sandra Macpherson- Rice
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Lupits Ramos- Safflower
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Reca Rivera- Alfalfa
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Sandra Torres- Wheat
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Jaime Valdez- Beans
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Reca Rivera- Think Green
  • 2nd – Heather Thomas Sutter, CA, Raul Juarez- Corn
  • 2nd – Heather Thomas Sutter, CA, Anel Sanchez- Apiaries
  • 2nd – Heather Thomas Sutter, CA, Kolby Steidlmayer- Cattle
  • 2nd – Heather Thomas Sutter, CA, Matthew Bautista- Rice
  • 2nd – Heather Thomas Sutter, CA, Victor Canchola- Walnuts
  • 2nd – Heather Thomas Sutter, CA, Brittany Guillotte- Apiaries
  • 2nd – Heather Thomas Sutter, CA, Ben Gutierrez- Dairy Cattle
  • 2nd – Heather Thomas Sutter, CA, Anays Jimenez- Horse
  • 2nd – Heather Thomas Sutter, CA, Alex Rosas- Dairy Cattle
  • 2nd – Heather Thomas Sutter, CA, Dylan Codorniz- Cattle & Calves
  • 2nd – Heather Thomas Sutter, CA, Efren Fuentes- Sunflowers
  • 2nd – Heather Thomas Sutter, CA, Adrian Garcia- Walnuts
  • 2nd – Heather Thomas Sutter, CA, Autum Pina- Walnuts

Junior Crafts/Arts/Photography – Miscellaneous School Projects – Science Project, any

  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Brady Bolley- Earth’s Layers
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Mia Critchfield- Earth’s Layers
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Liliana Davis- Earth’s Layers
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Ashley Hickel- Earth’s Layers
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Jacob Lambirth- Earth’s Layers
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Grace Meek- Earth’s Layers
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Priscila Morales- Earth’s Layers
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Jonathon Munoz- Earth’s Layers
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Mary Pat Peterson- Earth’s Layers
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Christian Reyna- Earth’s Layers
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Jaycee Schumacher-Ash- Earth’s Layers
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Ruby Testerman- Earth’s Layers
  • 1st – Abigail Huskay Colusa, CA,
  • 1st – Helena Harris Colusa, CA,
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Cloitzel Ahumada – Solar System
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Andrea Ascencion – Solar System
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Ben Cleaver – Solar System
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Ivan Colsa – Solar System
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Raymon Duran – Solar System
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Litzie Leos – Solar System
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Christian Mata- Solar System
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Casey Medina- Solar System
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Juan Murillo – Solar System
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, James Murray- Solar System
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Emily Pingrey – Solar System
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Hope Rodrigues- Solar System
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Abigail Smith – Solar System
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Grocle Tirado – Solar System
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Korey Wayman – Solar System
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Lily Woodring – Solar System
  • 2nd – Montserrat Arias Colusa, CA, Scott Davis- Earth’s Layers
  • 2nd – Montserrat Arias Colusa, CA, Kirstin Draves- Earth’s Layers
  • 2nd – Montserrat Arias Colusa, CA, Charles Dunn- Earth’s Layers
  • 2nd – Christine Walsh Colusa, CA, Audrey Dunn – Solar System

Junior School Projects – Creative Writing & Poetry – 2nd Grade & Under

  • 1st – Hand-In-Hand School Age Program Colusa, CA, R. Gomez
  • 1st – Hand-In-Hand School Age Program Colusa, CA, T. Swearinger
  • 1st – Hand-In-Hand School Age Program Colusa, CA, R. Mitchum

Junior School Projects – Miscellaneous – Model, Any

  • 1st – Anna Carrillo Williams, CA, Pioneer Home
  • 1st – Isabel Casarez Williams, CA, Pioneer Home
  • 1st – Cielo Tercero Williams, CA, Pioneer Home
  • 1st – Mary Rose Fermin Williams, CA, Pioneer Home
  • 1st – Brian Guevara Williams, CA, Pioneer Home
  • 1st – Sergio Leos Williams, CA, Pioneer Home
  • 1st – Leonardo Martinez Williams, CA, Pioneer Home
  • 1st – Parth Patel Williams, CA, Pioneer Home
  • 1st – Jose Perez Williams, CA, Pioneer Home
  • 1st – Abel Quintana Williams, CA, Pioneer Home
  • 1st – Hector Rosales Williams, CA, Pioneer Home
  • 1st – Daniel Ruiz Williams, CA, Pioneer Home
  • 1st – Sonia Soto Williams, CA, Pioneer Home
  • 1st – Abby Parker Williams, CA, Pioneer Home
  • 2nd – Ellisa Casillas Williams, CA, Pioneer Home
  • 2nd – Ronnie Dekeyser Williams, CA, Pioneer Home
  • 2nd – Diego Flores Williams, CA, Pioneer Home
  • 2nd – Emiliano Garcia Williams, CA, Pioneer Home
  • 2nd – Gerardo Garcia Williams, CA, Pioneer Home
  • 2nd – Jaquelin Hernandez Williams, CA, Pioneer Home
  • 2nd – Mark Moran Williams, CA, Pioneer Home
  • 2nd – Rawl Quinteros Williams, CA, Pioneer Home
  • 2nd – Issael Magllanes Williams, CA, Pioneer Home

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Bolts & Nuts/Dead Bolt Latch

  • 1st – Alejandra Solorio Dunnigan, CA,
  • 1st – Brenda C Leos Arbuckle, CA,
  • 1st – Fernando Juaregui Arbuckle, CA,
  • 1st – Jon Herrera Dunnigan, CA,
  • 1st – Karola Ramirez Arbuckle, CA,
  • 1st – Manuel Alcaraz Arbuckle, CA,
  • 1st – Maria Lopez Dunnigan, CA,
  • 1st – Monico Orozco Arbuckle, CA,
  • 1st – Rafael Sanchez Arbuckle, CA,
  • 2nd – Eduardo Huerta Arbuckle, CA,
  • 2nd – Melissa Martinez Arbuckle, CA,
  • 2nd – Wes Leighty Arbuckle, CA,

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Wired Circuit

  • 1st – Morgan Dambrosio Colusa, CA, Wired Circut

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Any other like item, specify

  • 3rd – Wes Leighty Arbuckle, CA, Candle Holder

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Elect. Educational Display

  • 1st – Matthew Bautista Colusa, CA,
  • 4th – Wesley Arce Colusa, CA, Electric Display

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Sheetmetal, Feed Scoop

  • 1st – Aloysa Anderson Arbuckle, CA, Feed Scoop
  • 1st – Brenda C Leos Arbuckle, CA,
  • 1st – Francisco Padilla Arbuckle, CA,
  • 1st – Melissa Martinez Arbuckle, CA,
  • 2nd – Alejandra Solorio Dunnigan, CA,
  • 2nd – Camren Bullock Dunnigan, CA,
  • 2nd – Miguel Alcaraz Arbuckle, CA,
  • 2nd – Wes Leighty Arbuckle, CA,
  • 2nd – Maria Lopez Dunnigan, CA,

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Sheetmetal – Any other

  • 1st – Hunter Mobley Maxwell, CA, Lock Box
  • 1st – Ricky Robledo Maxwell, CA, Lock Box
  • 2nd – Angel Mitchum Maxwell, CA, Lock Box
  • 2nd – Russell Jones Maxwell, CA, Lock Box
  • 2nd – Santiago Gonzalez Maxwell, CA, Lock Box

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – PVC/Plumbing Proj. other

  • 1st – Gavino Mitchum Princeton, CA,
  • 1st – Eduardo Valencia Butte City, CA,
  • 1st – Jesse Winn Princeton, CA,
  • 1st – Julia Romo Butte City, CA,
  • 1st – Julian Rosas Butte City, CA,
  • 1st – Jacob Chrestensen Princeton, CA,
  • 1st – Lucas Hubbard Glenn, CA,
  • 1st – Miranda Perez Princeton, CA,
  • 1st – Roberto Garcia Colusa, CA,
  • 1st – Samuel Bautista Butte City, CA,
  • 3rd – Juan Falcon Willows, CA,

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Weld/Forge Project

  • 1st – Nick Garofalo Colusa, CA, Steak Turner
  • 1st – Jaime Lopez Colusa, CA, Steak Turner
  • 1st – Nichola Moresco Colusa, CA, Steak Turner
  • 1st – Seth Willis Colusa, CA, Steak Turner
  • 1st – Jaime Valdes Colusa, CA, Steak Turner
  • 1st – Fernando Amador Colusa, CA, Steak Turner
  • 1st – Andrea M Thomas Sutter, CA, Steak Turner
  • 2nd – R.J. Goad Colusa, CA, Steak Turner

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Weld/Forge-Hay Hooks

  • 1st – Alejandra Solorio Dunnigan, CA, HItch Pin
  • 1st – Brenda C Leos Arbuckle, CA, Hitch Pin
  • 1st – Camren Bullock Dunnigan, CA, Hitch Pin
  • 1st – Fernando Juaregui Arbuckle, CA, Hitch Pin
  • 1st – Jon Herrera Dunnigan, CA, Hitch Pin
  • 1st – Karola Ramirez Arbuckle, CA, Hitch Pin
  • 1st – Melissa Martinez Arbuckle, CA, Hitch Pin
  • 1st – Victor Navarro Arbuckle, CA, Hitch Pin
  • 1st – Watson Defty Woodland, CA, Hitch Pin

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Weld/Forge-Branding Irons

  • 1st – Brenda C Leos Arbuckle, CA,
  • 1st – Melissa Martinez Arbuckle, CA,
  • 2nd – Alejandra Solorio Dunnigan, CA, Branding Iron
  • 2nd – Chantle Bramble Arbuckle, CA,
  • 2nd – Fernando Juaregui Arbuckle, CA,
  • 2nd – Manuel Alcaraz Arbuckle, CA,

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Weld/Forge- Hat/Coat Racks

  • 1st – Chris F Avila Colusa, CA, Coat Rack
  • 2nd – Tyler Martin Colusa, CA, Coat Rack

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Weld/Horse Shoe Art

  • 1st – AJ Windsor Colusa, CA, Candle Holder
  • 1st – Samantha Murphy Arbuckle, CA, Flower

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – 3-Weld Display, Steel

  • 1st – Leonel Canchola Grimes, CA,
  • 2nd – Jesse Winn Princeton, CA,
  • 2nd – Julia Romo Butte City, CA,

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Wld/Fge- Any Other, specify

  • 1st – Connor Herrick Colusa, CA, Hitch Cover
  • 1st – Chas Benton Arbuckle, CA, Shooting Target
  • 1st – Chas Benton Arbuckle, CA, Pierce Bear Hitch
  • 1st – Hilary Brainard Grimes, CA, Pierce Bear Hitch
  • 1st – Jerry Mendez Grimes, CA, Post Driver
  • 1st – Manuel Alcaraz Arbuckle, CA, Ornamental Mini Brand
  • 1st – Samantha Murphy Arbuckle, CA, Ribbon Rack
  • 1st – Hunter Ortiz Williams, CA, Hitch Cover
  • 1st – Isaias Martinez Maxwell, CA, Lock Box
  • 1st – Chase Alvernez Williams, CA, Lock Box
  • 1st – George Barajas Maxwell, CA, Lock Box
  • 2nd – Tyler Martin Colusa, CA, Hitch Cover
  • 2nd – Tyler Martin Colusa, CA, Hitch Cover
  • 2nd – Brandon Vaca Colusa, CA, Steak Turner
  • 2nd – Andy Zavala Arbuckle, CA, Trellis Stakes
  • 2nd – Martin Toledo Maxwell, CA, Lock Box
  • 2nd – Matt Ashman Maxwell, CA, Lock Box
  • 2nd – Nick Denny Maxwell, CA, Lock Box

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Weld/Forge-Educ. Display

  • 1st – Nichola Moresco Colusa, CA, Welding Display

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Woodworking – Boot Jack/BrmHol

  • 1st – Dylan Jones Maxwell, CA, Boot Jack

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Woodworking – Cutting Board

  • 1st – Mayra Valdivia Williams, CA,
  • 1st – Almendra Rivera Williams, CA,
  • 1st – Jose Vega Williams, CA,
  • 1st – Tristin Hancock Elk Creek, CA, Cutting Board

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Woodworking – Shelf

  • 1st – Nicole Robledo Maxwell, CA, DVD Shelf
  • 1st – Drex Minto Stonyford, CA, DVD Shelf
  • 1st – Cj Mims – Whitehead Stonyford, CA, DVD Shelf
  • 1st – Lucely Ocampo Maxwell, CA, DVD Shelf
  • 1st – Carli Costa Maxwell, CA, DVD Shelf
  • 1st – Tristin Hancock Elk Creek, CA, DVD Shelf
  • 1st – Jessie Otterson Maxwell, CA, DVD Shelf
  • 1st – Steven Powell Maxwell, CA, DVD Shelf
  • 1st – Brett Cabral Maxwell, CA, DVD Shelf
  • 1st – Ashley Azevedo Maxwell, CA, DVD Shelf
  • 1st – Jenna Powell Maxwell, CA, DVD Shelf
  • 1st – Fabian Regalado Maxwell, CA, DVD Shelf
  • 1st – Thomas Mitchum Colusa, CA, DVD Shelf
  • 1st – Blake Azevedo Maxwell, CA, DVD Shelf
  • 2nd – Kimberly Wells Maxwell, CA, DVD Shelf
  • 2nd – Michaela Carvalho Maxwell, CA, DVD Shelf

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Woodworking – Jewelry, box, et

  • 1st – Andrea Zuniga Williams, CA,
  • 1st – Dylan Jones Maxwell, CA, Jewelry Box

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Woodworking – Signs

  • 1st – Christian Montejano Colusa, CA, Wood Sign
  • 1st – Monica Orozco Colusa, CA, Young Wild & Free
  • 1st – Ernesto Mendez Colusa, CA,
  • 1st – Gustavo Sanchez Colusa, CA,
  • 1st – Nathan Lyss Colusa, CA, CAM1
  • 1st – Jason Deaner Colusa, CA, Monster Energy
  • 1st – Dakota Knight Colusa, CA, Browning
  • 1st – Estevan Frias Colusa, CA, Redhawk
  • 1st – Jose Santana Colusa, CA, Oregon
  • 1st – Leo Velazquez Maxwell, CA, sign
  • 1st – Jacob Keeler Stonyford, CA, sign
  • 1st – Trent Mathis Maxwell, CA, Name Sign
  • 1st – Kaily Mckinley Maxwell, CA, Name Sign
  • 1st – Shelen Boyes Colusa, CA, Name Sign
  • 1st – Andrea Ambriz Williams, CA, Name Sign
  • 1st – Brittney Haywood Maxwell, CA, Wood Sign with metal stand
  • 1st – Maria Lopez Maxwell, CA, Sign
  • 1st – Jesus Parra Maxwell, CA, Sign
  • 1st – Alexis Velazquez Maxwell, CA, Sign
  • 2nd – Monica Orozco Colusa, CA, Peace & War
  • 2nd – Morgan Dambrosio Colusa, CA, Hawks
  • 2nd – Nathan Lyss Colusa, CA, Stanford
  • 2nd – Jason Deaner Colusa, CA, Flow Masters
  • 2nd – Mariano Preciado Colusa, CA, Sign

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Any Exhibit of Woodworking

  • 1st – Gavino Mitchum Princeton, CA, Bench
  • 1st – Juan Falcon Willows, CA, Gun Rack
  • 1st – Jesse Winn Princeton, CA, Gun Rack
  • 1st – Julia Romo Butte City, CA, Bench
  • 1st – Julian Rosas Butte City, CA, Bench
  • 1st – Jacob Chrestensen Princeton, CA, Gun Rack
  • 1st – Lucas Hubbard Glenn, CA, Bench
  • 1st – Miranda Perez Princeton, CA, Bench
  • 1st – Roberto Garcia Colusa, CA, Bench
  • 1st – Samuel Bautista Butte City, CA, Bench
  • 1st – Daviel Vazquez Maxwell, CA, Hand Mirror
  • 2nd – Eduardo Valencia Butte City, CA, Bench

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Any other Woodworking proj.

  • 1st – Andres Espinoza Williams, CA, Bread Box
  • 1st – Cj Mims – Whitehead Stonyford, CA, Coat/Hat Rack
  • 1st – Leo Velazquez Maxwell, CA, Coat/Hat Rack
  • 1st – Jessie Otterson Maxwell, CA, Coat/Hat Rack
  • 1st – Bryce Perry Maxwell, CA, Coat/Hat Rack
  • 1st – Trent Mathis Maxwell, CA, Coat/Hat Rack
  • 1st – David Lee Maxwell, CA, Coat/Hat Rack
  • 1st – Kaily Mckinley Maxwell, CA, Coat/Hat Rack
  • 1st – Shelen Boyes Colusa, CA, Coat/Hat Rack
  • 1st – Blake Vierra Maxwell, CA, Coat/Hat Rack
  • 1st – Austin Traynham Maxwell, CA, Coat/Hat Rack
  • 1st – Brittney Haywood Maxwell, CA, Coat Rack
  • 1st – Ashley Azevedo Maxwell, CA, Coat/Hat Rack
  • 1st – Jenna Powell Maxwell, CA, Coat/Hat Rack
  • 1st – Roman Martinez Maxwell, CA, Coat/Hat Rack
  • 1st – Alexis Velazquez Maxwell, CA, Coat/Hat Rack
  • 1st – Blake Azevedo Maxwell, CA, Coat/Hat Rack
  • 2nd – Leo Tapia Williams, CA, Checkerboard
  • 2nd – Drex Minto Stonyford, CA, Coat/Hat Rack
  • 2nd – Daviel Vazquez Maxwell, CA, Coat/Hat Rack
  • 2nd – Quinten Indrieri Colusa, CA, Coat/Hat Rack
  • 2nd – Hunter Ortiz Williams, CA, Coat/Hat Rack
  • 2nd – Maria Lopez Maxwell, CA, Coat/Hat Rack
  • 2nd – Fabian Regalado Maxwell, CA, Coat/Hat Rack
  • 2nd – Jesus Parra Maxwell, CA, Coat/Hat Rack
  • 2nd – Michaela Carvalho Maxwell, CA, Pig Board

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment -Constructed – Welding – Barbecue

  • 1st – Blake Vierra Maxwell, CA, Barbecue
  • 1st – Roman Martinez Maxwell, CA, BBQ
  • 2nd – Quinten Indrieri Colusa, CA, Barbecue

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment -Constructed – Any Other like Item, specify

  • 1st – Sebastian Medina Colusa, CA, Drum BBQ Smoker
  • 1st – Joe Ferrini Williams, CA, Shooting Target
  • 1st – Ryan Abele Colusa, CA, Low Power Rifle 4 Target Shooting Stand
  • 1st – Bo Cherry Stonyford, CA, Hawk Perch
  • 1st – Colt Ornbaun Arbuckle, CA, Canoe Cart
  • 1st – Delany Cano Arbuckle, CA, Wagon
  • 1st – Jesus Alvarez Arbuckle, CA, Shelves
  • 1st – Miguel Alcaraz Arbuckle, CA, FLower Wall Hanger
  • 1st – Watson Defty Woodland, CA, Vice Stand
  • 1st – Cesar Chocotuo Princeton, CA, Windmill
  • 1st – Eduardo Valencia Butte City, CA, Windmill
  • 1st – Bryce Perry Maxwell, CA, Wood Rack
  • 2nd – Nicholas Reynoso Colusa, CA, Drum Barrel Smoker

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment -Constructed – Plasma cutout-hand cut

  • 1st – Raul Juarez Colusa, CA, Ducks
  • 1st – Erika Guzman Colusa, CA, Candle Holder
  • 1st – Sebastian Medina Colusa, CA, Cali-Grown
  • 1st – Jericho Mross Colusa, CA, Bear
  • 1st – Monica Orozco Colusa, CA, Faith & Hope
  • 1st – Jordan Hillis Colusa, CA, Bear
  • 1st – AJ Windsor Colusa, CA, Mountains
  • 1st – AJ Windsor Colusa, CA, Bear
  • 1st – Paige Townzen Colusa, CA, Boat Anchor
  • 1st – Nick Pillar Colusa, CA, Candle Holder
  • 1st – Jaime Lopez Colusa, CA, CA- Angels
  • 1st – Mariano Preciado Colusa, CA, Candle Holder
  • 1st – R.J. Goad Colusa, CA, Candle Holder
  • 1st – R.J. Goad Colusa, CA, Candle Holder
  • 1st – Garreett Calcagno Colusa, CA, Wolf/ Mountain
  • 1st – Kolby Steidlmayer Colusa, CA, Candle Holder
  • 1st – Andrea M Thomas Sutter, CA, Candle Holder
  • 2nd – Sebastian Medina Colusa, CA, Duck

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment -Constructed – Plasma cutout-machine

  • 1st – Emily Murillo Grimes, CA, Cross

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment -Constructed – Any Other, specify

  • 1st – Nichola Moresco Colusa, CA, Yard Gate
  • 1st – Jessica Cano Arbuckle, CA, Hello Kitty Stool
  • 1st – Rickey Robledo Maxwell, CA, Medal Wagon Wheel Bench
  • 2nd – Janet Abundez Arbuckle, CA, Hello Kitty Stool

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment -Constructed – Woodworking/Cabinet

  • 1st – Austin Traynham Maxwell, CA, Stereo Cabinet

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment -Constructed – Woodworking/Cutting Board

  • 1st – Angel Lopez Williams, CA,
  • 1st – Adriana Vega Williams, CA,
  • 1st – Octavio Jimenez Williams, CA,

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment -Constructed – Woodworking/Furniture

  • 1st – Brett Cabral Maxwell, CA, Coffee Table
  • 1st – David Lee Maxwell, CA, Bench
  • 1st – Lucely Ocampo Maxwell, CA, Mission Syle Table

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment -Constructed – Any Other, specify

  • 1st – Kimberly Wells Maxwell, CA, Garbage Can

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment -Constructed – Pickup/headache racks

  • 1st – Isaiah Gutierrez Colusa, CA, Rack
  • 1st – Brian Sites Maxwell, CA, Headache Rack

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment -Constructed – Any othr like item, specify

  • 1st – Kyle Stacy Colusa, CA, Pig House
  • 1st – Breckia Townsend Colusa, CA, Truck Dog Box
  • 1st – McKay Creen Colusa, CA, Chair/Iron Wheels
  • 1st – Nichola Moresco Colusa, CA, Table
  • 1st – Bo Cherry Stonyford, CA, Sheep Stand
  • 1st – Camren Bullock Dunnigan, CA, Oxy-Acetelyne Table
  • 2nd – Gustavo Sanchez Colusa, CA, Soccer Goal

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment -Constructed – Type II – Gen. Prs Trailer 2 W

  • 1st – Max McGrath Colusa, CA, General Purpose Trailer
  • 1st – Joe Howard Arbuckle, CA, Utility Trailer

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment -Constructed – Type III – Farm Equip

  • 1st – Alex Marsh Arbuckle, CA, Almond Buncher

Junior Ag Mechanics – Automotive & Small Engines – Small engines

  • 1st – Eduardo Lemus Williams, CA,
  • 1st – Janet Salud Arbuckle, CA,
  • 1st – Mauricio Ramirez Grimes, CA,
  • 1st – Norma Velazquez Grimes, CA,

Junior Ag Mechanics – Automotive & Small Engines – Other, specify

  • 1st – Addison Scofield Arbuckle, CA, Antique Engine

Junior Ag Mechanics – Yard Art – Small – Concrete

  • 1st – Alejandra Solorio Dunnigan, CA, Stepping Stone
  • 1st – Aloysa Anderson Arbuckle, CA, Stepping Stone
  • 1st – Angle Clark Arbuckle, CA, Stepping Stone
  • 1st – Carlos Martinez Arbuckle, CA, Stepping Stone
  • 1st – Chantle Bramble Arbuckle, CA, Stepping Stone
  • 1st – Celest Lopez Arbuckle, CA, Stepping Stone
  • 1st – Emily Murillo Grimes, CA, Stepping Stone
  • 1st – Eduardo Huerta Arbuckle, CA, Stepping Stone
  • 1st – Gabi Cervantes Grimes, CA, Stepping Stone
  • 1st – Jacqueline Jimenez Arbuckle, CA, Stepping Stone
  • 1st – Jake Voorhees Arbuckle, CA, Stepping Stone
  • 1st – Janet Salud Arbuckle, CA, Stepping Stone
  • 1st – Janet Abundez Arbuckle, CA, Stepping Stone
  • 1st – Jon Herrera Dunnigan, CA, Stepping Stone
  • 1st – Karola Ramirez Arbuckle, CA, Stepping Stone
  • 1st – Maira Campos Arbuckle, CA, Stepping Stone
  • 1st – Macey Cox Arbuckle, CA, Stepping Stone
  • 1st – Maria Lopez Dunnigan, CA, Stepping Stone
  • 1st – Melissa Martinez Arbuckle, CA, Stepping Stone
  • 1st – Norma Velazquez Grimes, CA, Stepping Stone
  • 1st – Reyna Chavez Dunnigan, CA, Stepping Stone
  • 1st – Rafael Sanchez Arbuckle, CA, Stepping Stone
  • 1st – Shasta Mumma College City, CA, Stepping Stone
  • 1st – Trisha Abele Arbuckle, CA, Stepping Stone
  • 1st – Verenice Rocha Arbuckle, CA, Stepping Stone
  • 1st – Wes Leighty Arbuckle, CA, Stepping Stone

 

Junior Ag Mechanics – Yard Art – Small – Any Other, specify

 

  • 3rd – Nick Pillar Colusa, CA, Red & Green Bird House With Copper Roof

Junior Ag Mechanics – Ag. Mechanics Show/Auction – Show & Auction

  • 1st – Dylan Fusaro Colusa, CA, Duck Blind
  • 1st – Alex Marsh Arbuckle, CA, Almond Buncher
  • 1st – Fernando Juaregui Arbuckle, CA, Ornamental Wall Art
  • 1st – Hayden Kalfsbeek Colusa, CA, Duck Picker
  • 1st – Jesus Alvarez Arbuckle, CA, Quad Trailer
  • 1st – Justin Gwerder Arbuckle, CA, Dinning Room Table & Chairs
SHARE
avatar
Is the Owner, Publisher, Editor, and Reporter of the Williams Pioneer Review. Committed to publishing the news of our Community, Lloyd has been the owner of the Williams Pioneer Review since 2010. To contact Lloyd about this article or future articles, please email him at lloyd@colusacountynews.net