Saturday, May 15, 2021

NEWSPAPER PUBLISHED WEEKLY ON THURSDAY

[GTranslate]

2012 Colusa County Fair Results (General)

4-H Beginning Projects – 4-H Primary Members – Primary Members 5-8 yrs

  • Participation- Connor R Murphy Arbuckle, CA, brownies
  • Participation- Connor R Murphy Arbuckle, CA, photo
  • Participation- Connor R Murphy Arbuckle, CA, cookies
  • Participation- Connor R Murphy Arbuckle, CA, clay pot
  • Participation- Connor R Murphy Arbuckle, CA, coaster
  • Participation- Connor R Murphy Arbuckle, CA, duck frame
  • Participation- Ellen L Carlsen Arbuckle, CA, Christmas Tree
  • Participation- Ellen L Carlsen Arbuckle, CA, Color Photo
  • Participation- Ellen L Carlsen Arbuckle, CA, Clay Bowl
  • Participation- Ellen L Carlsen Arbuckle, CA, Color Photo
  • Participation- Audrey Giffin Colusa, CA, Beginning Crafts Project
  • Participation- Audrey Giffin Colusa, CA, Poultry Report
  • Participation- Ryan Doherty Dunnigan, CA, Ceramic Bowl
  • Participation- Holly Doherty Dunnigan, CA, Ceramic Bowl
  • Participation- Morgan Erickson Arbuckle, CA, Cermic Pinch Pot
  • Participation- Morgan Erickson Arbuckle, CA, Ceramic Cup
  • Participation- Sydney Erickson Arbuckle, CA, Ceramic Pinch Pot
  • Participation- Sydney Erickson Arbuckle, CA, Ceramic Mug
  • Participation- Luke Myers Arbuckle, CA, Ceramic Bowl
  • Participation- Luke Myers Arbuckle, CA, Snowman Tear Art
  • Participation- Vaughn Myers Arbuckle, CA, Ceramic Bowl
  • Participation- Vaughn Myers Arbuckle, CA, Snowman Tear Art
  • Participation- Kallie Stassi Colusa, CA, Snowman
  • Participation- Kallie Stassi Colusa, CA, Turkey
  • Participation- Kallie Stassi Colusa, CA, Turtle Ceramic
  • Participation- Katie Williams Arbuckle, CA, Christmas Tree
  • Participation- Millie LaGrande Maxwell, CA, Photo
  • Participation- Millie LaGrande Maxwell, CA, Photo
  • Participation- Madison Pearson Maxwell, CA, Picture Frame
  • Participation- Madison Pearson Maxwell, CA, Candle Holder
  • Participation- Madison Pearson Maxwell, CA, Table Setting, Country Cookout
  • Participation- Hailey Regnani Williams, CA, Snowman Candleholder
  • Participation- Hailey Regnani Williams, CA, Photo
  • Participation- Bethany Regnani Williams, CA, Photo
  • Participation- Bethany Regnani Williams, CA, Photo
  • Participation- Bethany Regnani Williams, CA, Plant
  • Participation- Grant Grimmer Arbuckle, CA, Flower Pot
  • Participation- Grant Grimmer Arbuckle, CA, Cake
  • Participation- Grant Grimmer Arbuckle, CA, Cookie

4-H Home Economics – Beg 1.&2yr. Clothing & Textile – Single item, sewn

  • 1st – Jilliann E Wilson Maxwell, CA, other – bag
  • 1st – Jilliann E Wilson Maxwell, CA, single item – bubble skirt
  • 1st – Hannah M Azevedo Maxwell, CA, Pajama Shorts
  • 2nd – Jilliann E Wilson Maxwell, CA, single item – pajama pants
  • 2nd – Jilliann E Wilson Maxwell, CA, single item – poncho
  • 2nd – Cody M Murphy Arbuckle, CA, Apron Boy
  • 2nd – Hollie C Azevedo Maxwell, CA, Skirt
  • 3rd – Hollie C Azevedo Maxwell, CA, Pajama Pants

4-H Home Economics – Beg 1.&2yr. Clothing & Textile – 2-piece outfit, sewn

  • 1st – Abby L Dunlap Maxwell, CA, Hat and Poncho

4-H Home Economics – Beg 1.&2yr. Clothing & Textile – Other sewn item, specify

  • 1st – Hannah M Azevedo Maxwell, CA, Bubble Skirt

4-H Home Economics – Intermed 3&4 yrs Cloth&Textile – Single Item (sewn)

  • 2nd – Samantha A Murphy Arbuckle, CA, Dress

4-H Home Economics – 4-H Beg 1&2 yrs. Quilting – Traditional Quilt

  • 1st – Audrey Pearson Maxwell, CA, Table Runner
  • 2nd – Hannah M Azevedo Maxwell, CA, Quilt
  • 3rd – Gina Jenkins Maxwell, CA, Lap Quilt

4-H Home Economics – 4-H Beg 1&2 yrs. Quilting – Innovative

  • 1st – Audrey Pearson Maxwell, CA, Innovative Quilt

4-H Home Economics – 4-H Beg 1&2 yrs. Quilting – Any Other, specify

  • 2nd – Hannah M Azevedo Maxwell, CA, Quilt Pillow
  • 2nd – Alyssa E Rios Williams, CA, pillow
  • 2nd – Tiffany Jenkins Maxwell, CA, Quilt Pillow
  • 3rd – Gina Jenkins Maxwell, CA, Quilt Pillow
  • 3rd – Hollie C Azevedo Maxwell, CA, Quilt Pillow

4-H Home Economics – 4-H Intermed.3&4 yr Quilting – Traditional Quilt

  • 3rd – Ashleigh Ehrke Arbuckle, CA, Pinwheel Quilt

4-H Home Economics – 4-H Intermed.3&4 yr Quilting – Any Other, specify

  • 2nd – Ashleigh Ehrke Arbuckle, CA, Quilted Wall Hanging

4-H Home Economics – 4-H Advan 5 yr.+ Quilting – Traditional Quilt

  • 1st – Sarah Driver Dunnigan, CA, Watermelon Quilt
  • 2nd – Sarah Driver Dunnigan, CA, Patriotic
  • 2nd – Sarah Driver Dunnigan, CA, Purple
  • 2nd – Taylor Perry Maxwell, CA,

4-H Home Economics – 4-H Baked Foods Beg 1&2 yr – Bar Cookies

  • 1st – Gabe C Grimmer Arbuckle, CA, Brownies
  • 1st – Garrett H Grimmer Arbuckle, CA, Blondies
  • 1st – Cody Pearson Maxwell, CA, Autumn Apple Bars

4-H Home Economics – 4-H Baked Foods Beg 1&2 yr – Drop Cookies

  • 1st – Gabe C Grimmer Arbuckle, CA, Sugar Cookies
  • 1st – Garrett H Grimmer Arbuckle, CA, Chocolate Chip Cookies

4-H Home Economics – 4-H Baked Foods Beg 1&2 yr – Batter Cake

  • 1st – Gabe C Grimmer Arbuckle, CA, Cake
  • 1st – Garrett H Grimmer Arbuckle, CA, Cake

4-H Home Economics – 4-H Baked Foods Beg 1&2 yr – Pie

  • 1st – Garrett H Grimmer Arbuckle, CA, Fruit Pie
  • 2nd – Gabe C Grimmer Arbuckle, CA, Apple Pie

4-H Home Economics – 4-H Baked Foods Intermed 3&4 y – Candies

  • 1st – Cody M Murphy Arbuckle, CA, truffles

4-H Home Economics – 4-H Baked Foods Intermed 3&4 y – Sponge Cake

  • 2nd – Cody M Murphy Arbuckle, CA, pound cake

4-H Home Economics – 4-H Baked Foods Intermed 3&4 y – Pie

  • 1st – Cody M Murphy Arbuckle, CA, pie

4-H Home Economics – 4-H Baked Foods Intermed 3&4 y – Quick Bread

  • 1st – Cody M Murphy Arbuckle, CA, zuchini bread

4-H Home Economics – 4-H Beg Cake Decorating – Theme

  • 1st – Hannah M Azevedo Maxwell, CA, Theme Cake

4-H Home Economics – 4-H Beg Preserved Foods – Fruit, specify

  • 1st – Garrett H Grimmer Arbuckle, CA, Peaches
  • 2nd – Garrett H Grimmer Arbuckle, CA, Apple slices

4-H Home Economics – 4-H Beg Preserved Foods – Jams & Jellies, Specify

  • 1st – Garrett H Grimmer Arbuckle, CA, Nectarine Jam
  • 1st – Garrett H Grimmer Arbuckle, CA, Quince Jam
  • 1st – Garrett H Grimmer Arbuckle, CA, Pomegrante Jelly
  • 1st – Garrett H Grimmer Arbuckle, CA, Strawberry Fig Preserves
  • 1st – Garrett H Grimmer Arbuckle, CA, White Grape and Peach Jelly
  • 1st – Garrett H Grimmer Arbuckle, CA, Concord Grape and Black Cherry Jelly
  • 1st – Carlyn Marsh Arbuckle, CA, Apple Jelly
  • 1st – Carlyn Marsh Arbuckle, CA, Apricot Pineapple Low Sugar Jam
  • 1st – Carlyn Marsh Arbuckle, CA, Peach Jelly

4-H Home Economics – 4-H Beg Preserved Foods – Pickles, Relish, or Sauce, spe

  • 1st – Garrett H Grimmer Arbuckle, CA, Asian Pear Sauce
  • 1st – Garrett H Grimmer Arbuckle, CA, Spicy Nectarine Sauce
  • 1st – Carlyn Marsh Arbuckle, CA, Pickled Asparagus

4-H Home Economics – 4-H Beg Preserved Foods – Vegetable, specify

  • 1st – Garrett H Grimmer Arbuckle, CA, Pickled Aspargus

4-H Home Economics – 4-H Beg Preserved Foods – Any Other Pres. Item, specify

  • 1st – Garrett H Grimmer Arbuckle, CA, Banana Butter
  • 1st – Carlyn Marsh Arbuckle, CA, Cranberry Butter
  • 1st – Logan Amsler Arbuckle, CA, Decadent Banana Split Conserve

4-H Home Economics – 4-H Intermed. Preserved Foods – Dehydrated item, specify

  • 1st – Cody M Murphy Arbuckle, CA, apple rings
  • 1st – Cody M Murphy Arbuckle, CA, mango

4-H Home Economics – 4-H Intermed. Preserved Foods – Jams & Jellies, specify

  • 1st – Gabe C Grimmer Arbuckle, CA, Cherry Fig Preserves
  • 1st – Gabe C Grimmer Arbuckle, CA, Fig Jam
  • 1st – Gabe C Grimmer Arbuckle, CA, Nectarine Jam
  • 1st – Gabe C Grimmer Arbuckle, CA, Apricot Low Sugar Jam
  • 1st – Gabe C Grimmer Arbuckle, CA, Pomegrante, Blueberry and Cranberry Jell
  • 1st – Gabe C Grimmer Arbuckle, CA, Peach Jam
  • 1st – Cody M Murphy Arbuckle, CA, jam
  • 1st – Cody M Murphy Arbuckle, CA, jam
  • 1st – Jessica J Godinez Arbuckle, CA, apricot jam
  • 1st – Sarah Marsh Arbuckle, CA, Peach Jam
  • 1st – Sarah Marsh Arbuckle, CA, Lime Fig Jelly
  • 1st – Sarah Marsh Arbuckle, CA, Concord Grape and Black Cherry Jam
  • 2nd – Cody M Murphy Arbuckle, CA, preserv cherry – fig

4-H Home Economics – 4-H Intermed. Preserved Foods – Pickles, Relish or Sauce, spec

  • 1st – Cody M Murphy Arbuckle, CA, pickled

4-H Home Economics – 4-H Intermed. Preserved Foods – Vegetable, specify

  • 1st – Gabe C Grimmer Arbuckle, CA, Pickled Asparagus

4-H Home Economics – 4-H Intermed. Preserved Foods – Any Other Preserved Item, spec

  • 1st – Gabe C Grimmer Arbuckle, CA, Cranberry Banana Nut Butter
  • 1st – Gabe C Grimmer Arbuckle, CA, Cranberry Quince Conserve
  • 1st – Gabe C Grimmer Arbuckle, CA, Banana Butter
  • 1st – Jessica J Godinez Arbuckle, CA, Cranberry-Quince Conserve
  • 1st – Sarah Marsh Arbuckle, CA, Cranberry Butter
  • 2nd – Cody M Murphy Arbuckle, CA, fruit roll
  • 2nd – Cody M Murphy Arbuckle, CA, salsa
  • 2nd – Jacob Amsler Arbuckle, CA, Banana Butter

4-H Home Economics – 4-H Adv Preserved Foods – Any Other Preserved Item, Spec

  • 2nd – Jessica Croxson Arbuckle, CA, Banana Nut Bread Butter

4-H Home Economics – 4-H Intermed. Table Settings – Floral

  • 1st – Mary Marsh Arbuckle, CA, Fresh Floral Design Tablesetting

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Beg. Arts& Crafts – Single Item

  • 1st – Chaena Laux Colusa, CA, Warm Hand Art
  • 1st – Chaena Laux Colusa, CA, Beaded Christmas Pin
  • 1st – Chaena Laux Colusa, CA, Christmas Coaster
  • 1st – Chaena Laux Colusa, CA, Tea Cup Bird Feeder
  • 1st – Charlie Laux Colusa, CA, Photo Color Block
  • 1st – Charlie Laux Colusa, CA, Christmas Pin- Beaded
  • 1st – Charlie Laux Colusa, CA, Tea Cup Bird Feeder
  • 1st – Emma Doherty Arbuckle, CA, Christmas Tree
  • 1st – Emma Doherty Arbuckle, CA, Vase
  • 1st – Emma Doherty Arbuckle, CA, Mummy Candy Jar
  • 1st – Cody Pearson Maxwell, CA, Shirt Bowl
  • 1st – Cody Pearson Maxwell, CA, Leprachaun

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Beg. Arts& Crafts – Other: Wearable Items

  • 1st – Valiria Burns Stonyford, CA, hat
  • 1st – Mallory Mathis Maxwell, CA, Beaded Jewelry Set
  • 1st – Audrey Pearson Maxwell, CA, Jewelry Set

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Advanced Arts & Crafts – Single Item

  • 1st – Sarah Driver Dunnigan, CA, Scarecrow Can
  • 1st – Sarah Driver Dunnigan, CA, Candlen-Holeder
  • 1st – Sarah Driver Dunnigan, CA, Fire Starter Kit

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Adv. Leather Craft – Precut

  • 1st – Drex R Minto Stonyford, CA, precut

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Beg. Scrap Booking – Holidays

  • 1st – Hollie C Azevedo Maxwell, CA,

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Beg. Scrap Booking – Sports

  • 1st – Hollie C Azevedo Maxwell, CA,

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Beg. Scrap Booking – Summer

  • 1st – Hollie C Azevedo Maxwell, CA,

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Intermed. Scrap Booking – Outdoor Hobbies

  • 1st – Mallory J Mathis Colusa, CA, Softball

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Intermed. Scrap Booking – Holidays

  • 1st – Hannah M Azevedo Maxwell, CA, Holiday

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Intermed. Scrap Booking – Summer

  • 1st – Hannah M Azevedo Maxwell, CA, Summer Funtime!
  • 1st – Mallory J Mathis Colusa, CA, Summer – Mini-Miss
  • 1st – Tiffany Jenkins Maxwell, CA, Summer Vacation

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Intermed. Scrap Booking – Spring

  • 1st – Alyssa E Rios Williams, CA, Theme2

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Intermed. Scrap Booking – Theme

  • 1st – Nilah Pearson Maxwell, CA, Travel
  • 1st – Nilah Pearson Maxwell, CA, Travel
  • 2nd – Alyssa E Rios Williams, CA, Theme

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Intermed. Scrap Booking – Any other, specify

  • 1st – Hannah M Azevedo Maxwell, CA, Bowling Buddies
  • 1st – Mallory J Mathis Colusa, CA, Friends!
  • 1st – Tiffany Jenkins Maxwell, CA, Rabbits
  • 1st – Bailey Morrell Willows, CA, Me and Grandpa
  • 1st – Bailey Morrell Willows, CA, Ranch Wedding

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Beg. Photography – Monochromatic

  • 1st – Hollie C Azevedo Maxwell, CA,
  • 1st – Hollie C Azevedo Maxwell, CA,
  • 2nd – Hannah M Azevedo Maxwell, CA, Monochromatic
  • 2nd – Hollie C Azevedo Maxwell, CA,
  • 3rd – Trevor V Dennis Maxwell, CA,
  • 3rd – Sierra A Murphy Arbuckle, CA, floral/nature

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Beg. Photography – Color

  • 1st – Hollie C Azevedo Maxwell, CA,
  • 1st – Hollie C Azevedo Maxwell, CA,
  • 1st – Hollie C Azevedo Maxwell, CA,
  • 2nd – Jilliann E Wilson Maxwell, CA,
  • 2nd – Sierra A Murphy Arbuckle, CA, floral
  • 2nd – Sierra A Murphy Arbuckle, CA, wildlife/nature
  • 2nd – Sierra A Murphy Arbuckle, CA, pets
  • 2nd – Jessica Croxson Arbuckle, CA,
  • 3rd – Trevor V Dennis Maxwell, CA,
  • 3rd – Jessica Croxson Arbuckle, CA,
  • 3rd – Jessica Croxson Arbuckle, CA,

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Beg. Photography – Sequence

  • 1st – Hollie C Azevedo Maxwell, CA,
  • 2nd – Hollie C Azevedo Maxwell, CA,
  • 3rd – Hollie C Azevedo Maxwell, CA,

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Intermed. Photography – Monochromatic

  • 1st – Hannah M Azevedo Maxwell, CA, Monochromatic
  • 2nd – Hannah M Azevedo Maxwell, CA, Monochromatic
  • 2nd – Alyssa E Rios Williams, CA, Black & White
  • 3rd – Alyssa E Rios Williams, CA, Black & White 2

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Intermed. Photography – Color

  • 1st – Hannah M Azevedo Maxwell, CA, Color
  • 1st – Hannah M Azevedo Maxwell, CA, Color
  • 1st – Alyssa E Rios Williams, CA, Color2
  • 1st – Alyssa E Rios Williams, CA, Color
  • 2nd – Hannah M Azevedo Maxwell, CA, Color
  • 2nd – Alyssa E Rios Williams, CA, Color3

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Intermed. Photography – Sequence

  • 1st – Hannah M Azevedo Maxwell, CA,
  • 2nd – Hannah M Azevedo Maxwell, CA,

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Adv. Photography – Monochromatic

  • 1st – Samantha A Murphy Arbuckle, CA, Black and White
  • 2nd – Samantha A Murphy Arbuckle, CA, Black and White
  • 2nd – Samantha A Murphy Arbuckle, CA, Black and White
  • 2nd – Cody M Murphy Arbuckle, CA, Black and White
  • 2nd – Cody M Murphy Arbuckle, CA, Black and White
  • 2nd – Cody M Murphy Arbuckle, CA, Black and White

4-H Arts/Crafts/Photography – 4-H Adv. Photography – Color

  • 1st – Cody M Murphy Arbuckle, CA, Color
  • 1st – Cody M Murphy Arbuckle, CA, Color
  • 2nd – Samantha A Murphy Arbuckle, CA, Color
  • 2nd – Samantha A Murphy Arbuckle, CA, Color
  • 3rd – Samantha A Murphy Arbuckle, CA, Color
  • 3rd – Cody M Murphy Arbuckle, CA, Color

4-H Arts/Crafts/Photography – .4-H CANconstruction – Swet Equity

  • 1st – Maxwell 4-H Leadership Project Maxwell, CA,

4-H BiologicalSceince – 4-H Beginning Taxidermy 1 & 2 – Small Animal or Bird

  • 1st – Megan T Dunlap Maxwell, CA, Badger lifesize
  • 1st – Molly K Dunlap Maxwell, CA, coyote shoulder
  • 1st – Cody Pearson Maxwell, CA, Coyote Shoulder Mount

4-H BiologicalSceince – 4-H Beginning Taxidermy 1 & 2 – Large Animal or Bird

  • 1st – Maureen LaGrande Maxwell, CA, Blacktail Deer Shoulder
  • 1st – Nilah Pearson Maxwell, CA, Blacktail Deer Shoulder

4-H BiologicalSceince – 4-H Interm. Plant Science – Mini Garden

  • 1st – Oscar A Colsa-Valencia Arbuckle, CA, Mini Garden

4-H BiologicalSceince – 4-H Interm. Plant Science – House Plant

  • 1st – Oscar A Colsa-Valencia Arbuckle, CA, House Plant

4-H Mechanical Science – 4-H Beg. Welding – Horseshoe Project

  • 1st – Charlie Laux Colusa, CA, Horseshoe Coat Hanger
  • 2nd – Oscar A Colsa-Valencia Arbuckle, CA, Horseshoe Project
  • 2nd – Braden Kelley Colusa, CA, Horseshoe Hose Holder
  • 3rd – Charlie Laux Colusa, CA, Horseshoe Flower
  • 4-H Mechanical Science – 4-H Beg. Welding – Welding Projects
  • 2nd – Grant Hartill Arbuckle, CA,
  • 3rd – Braden Kelley Colusa, CA, Hitch Cover

Features – Special Feature Exhibit Booths – Feature Booth Exhibits

  • 1st – Stonyford 4-H
  • 2nd – Girl Scouts Troop 4131
  • 3rd – SPCA
  • 4th – Gerry L Hernandez

Features – Create An Animal – Create An Animal

  • 1st – Kelly Garcia
  • 2nd – Jane A Peacock

Features – Plain Air Painting – Plain Air Painting

  • 1st – Meri Luke

Agriculture/Horticulture – Dry Beans – Beans, any other, specify

  • 1st – Joseph Roberts

Agriculture/Horticulture – Fresh Herbs & Spices – Mint

  • 1st – Annie Dirks-LaGrande
  • 2nd – Annie Dirks-LaGrande
  • 3rd – Gerry L Hernandez

Agriculture/Horticulture – Frest Herbs & Spices – Oregano

  • 1st – Annie Dirks-LaGrande
  • 2nd – Jim Lutz

Agriculture/Horticulture – Frest Herbs & Spices – Parsley

  • 1st – Joseph Roberts

Agriculture/Horticulture – Frest Herbs & Spices – Rosemary

  • 1st – Annie Dirks-LaGrande
  • 2nd – Marie Spooner
  • 3rd – Irene Moss

Agriculture/Horticulture – Frest Herbs & Spices – Sage

  • 1st – Annie Dirks-LaGrande

Agriculture/Horticulture – Frest Herbs & Spices – Thyme

  • 1st – Gerry L Hernandez

Agriculture/Horticulture – Frest Herbs & Spices – Any Herb, not listed, specify

  • 1st – Annie Dirks-LaGrande
  • 2nd – Annie Dirks-LaGrande

Agriculture/Horticulture – Frest Herbs & Spices – Best of Division

  • 1st – Annie Dirks-LaGrande

Agriculture/Horticulture – Vegetables – Beans-Snap, other

  • 1st – Joseph Roberts

Agriculture/Horticulture – Vegetables – Peas-Market

  • 1st – Joseph Roberts

Agriculture/Horticulture – Vegetables – Peppers, Chili

  • 1st – Joseph Roberts

Agriculture/Horticulture – Vegetables – Tomato, Market

  • 1st – Joseph Roberts

Agriculture/Horticulture – Leafy & Stem Vegetables – Any Other Stock or Bunch

  • 1st – Joseph Roberts

Agriculture/Horticulture – Root, Bulb & Tuber Vegetables – Beets, topped

  • 1st – Marie Spooner
  • 2nd – Jerry Schumacher
  • 3rd – Jerry Schumacher

Agriculture/Horticulture – Root, Bulb & Tuber Vegetables – Carrots, topped

  • 1st – Dave Ferraiuolo

Agriculture/Horticulture – Root, Bulb & Tuber Vegetables – Garlic-Regular

  • 1st – Joseph Roberts
  • 2nd – Marie Spooner
  • 3rd – Ed Sughrue

Agriculture/Horticulture – Root, Bulb & Tuber Vegetables – Garlic, other

  • 1st – Lloyd Nokes
  • 2nd – Dave Ferraiuolo
  • 3rd – Joseph Roberts
  • 4th – Lloyd Nokes

Agriculture/Horticulture – Root, Bulb & Tuber Vegetables – Onions-Red

  • 1st – Dale Nokes Sr.
  • 2nd – Dave Ferraiuolo
  • 3rd – Marie Spooner
  • 4th – Ed Sughrue

Agriculture/Horticulture – Root, Bulb & Tuber Vegetables – Onions-Torpedo

  • 1st – Ed Sughrue

Agriculture/Horticulture – Root, Bulb & Tuber Vegetables – Onions-White

  • 1st – Dave Ferraiuolo
  • 2nd – Ed Sughrue
  • 3rd – Gerry L Hernandez

Agriculture/Horticulture – Root, Bulb & Tuber Vegetables – Onions-Yellow

  • 1st – J & J Farms
  • 2nd – Ed Sughrue
  • 3rd – Marie Spooner

Agriculture/Horticulture – Root, Bulb & Tuber Vegetables – Potatoes

  • 1st – Lloyd Nokes
  • 2nd – Lloyd Nokes
  • 3rd – Ed Sughrue

Agriculture/Horticulture – Root, Bulb & Tuber Vegetables – Any Other, Specify

  • 1st – Ed Sughrue

Agriculture/Horticulture – Root, Bulb & Tuber Vegetables – Best of Division

  • 1st – Dale Nokes Sr.

Agriculture/Horticulture – Vine Crops – Cucumber, other

  • 1st – Joseph Roberts

Agriculture/Horticulture – Vine Crops – Squash, yellow

  • 1st – Jerry Schumacher
  • 2nd – Ed Sughrue
  • 3rd – Marie Spooner

Agriculture/Horticulture – Vine Crops – Squash-Zucchini

  • 1st – Marie Spooner
  • 2nd – Dave Ferraiuolo
  • 3rd – Jerry Schumacher

Agriculture/Horticulture – Vine Crops – Best of Division

  • 1st – Jerry Schumacher

Agriculture/Horticulture – Citrus Fruits – Grapefruit

  • 1st – Joseph Roberts

Agriculture/Horticulture – Citrus Fruits – Lemons

  • 1st – Joseph Roberts

Agriculture/Horticulture – Citrus Fruits – Oranges

  • 1st – Joseph Roberts

Agriculture/Horticulture – Citrus Fruits – Any other Citrus not listed,

  • 4th – Joseph Roberts

Agriculture/Horticulture – Small Fruits and Berries – Blackberries

  • 1st – Marie Spooner

Agriculture/Horticulture – Small Fruits and Berries – Boysenberries

  • 1st – Marie Spooner
  • 2nd – Joseph Roberts

Agriculture/Horticulture – Small Fruits and Berries – All other small fruit

  • 1st – Joseph Roberts

Agriculture/Horticulture – Small Fruits and Berries – Best of Class

  • 1st – Marie Spooner

Agriculture/Horticulture – Eggs – Brown, Standard

  • 1st – Jerry Schumacher
  • 2nd – Hannah Cutler

Floriculture – Container Gardens – Window Boxes

  • 1st – Betty L Yarwood

Floriculture – Container Gardens – Terrariums

  • 1st – Gerry L Hernandez

Floriculture – Container Gardens – Best of Division

  • 1st – Betty L Yarwood

Floriculture – Hanging Potted Plants – Flowering Perennials

  • 1st – Betty Holland

Floriculture – Hanging Potted Plants – Any other, specify

  • 1st – Gerry L Hernandez

Floriculture – Potted Plants – Fern, Asparagus, specify

  • 1st – Gerry L Hernandez
  • 2nd – Miguel Alvarez
  • 3rd – Gerry L Hernandez

Floriculture – Potted Plants – Fern, any specify

  • 1st – Gerry L Hernandez

Floriculture – Potted Plants – Ficus

  • 1st – Cynthia C Peterson

Floriculture – Potted Plants – Hoya

  • 1st – Betty L Yarwood

Floriculture – Potted Plants – Ivy, any , specify

  • 1st – Betty Holland

Floriculture – Potted Plants – Spider Plant

  • 1st – Gerry L Hernandez

Floriculture – Potted Plants – Bonsai

  • 1st – Raul Gonzales
  • 2nd – Raul Gonzales

Floriculture – Potted Plants – Any Other Potted Plant, name

  • 1st – Mary Unzueta
  • 2nd – Harriett P Resch
  • 3rd – John F Meek

Floriculture – Potted Plants – Best of Division

  • 1st – Raul Gonzales

Floriculture – Flowering Potted Plants – Begonia, specify

  • 1st – Mary Unzueta

Floriculture – Flowering Potted Plants – Hydrangea

  • 1st – Mary Unzueta
  • 2nd – Mary Unzueta
  • 3rd – Cynthia C Peterson

Floriculture – Flowering Potted Plants – Pelargonium, zonal geranium

  • 2nd – John S Vafis

Floriculture – Flowering Potted Plants – Any other. specify

  • 1st – Betty L Yarwood
  • 2nd – Gerry L Hernandez
  • 3rd – John S Vafis

Floriculture – Flowering Potted Plants – Best of Division

  • 1st – Mary Unzueta

Floriculture – Cacti & Succulents <10″ pot – Cactus, name

  • 1st – John S Vafis
  • 2nd – John S Vafis

Floriculture – Cacti & Succulents <10″ pot – Echeveria (Hens & Chicken)

  • 1st – Pat Tucker
  • 2nd – John S Vafis
  • 3rd – Gerry L Hernandez

Floriculture – Cacti & Succulents <10″ pot – Aeonium

  • 1st – John S Vafis
  • 2nd – John S Vafis

Floriculture – Cacti & Succulents <10″ pot – Jade Plant, Crassula

  • 1st – John S Vafis
  • 2nd – Kelly Hoppin

Floriculture – Cacti & Succulents <10″ pot – Kalanchoe

  • 1st – John S Vafis
  • 2nd – John S Vafis

Floriculture – Cacti & Succulents <10″ pot – Sedum

  • 1st – Pat Tucker

Floriculture – Cacti & Succulents <10″ pot – Group of 2 or more Cacti

  • 2nd – John S Vafis

Floriculture – Cacti & Succulents <10″ pot – Group 2 or mors Succulents

  • 1st – Betty Holland
  • 2nd – John S Vafis
  • 3rd – Cynthia C Peterson

Floriculture – Cacti & Succulents <10″ pot – Another Other

  • 1st – Diane Vafis
  • 2nd – John S Vafis
  • 3rd – Betty L Yarwood

Floriculture – Cacti & Succulents <10″ pot – Wreath, Cacti/Succulant

  • 1st – Cynthia C Peterson
  • 2nd – Pat Tucker

Floriculture – Cacti & Succulents <10″ pot – Best of Division

  • 1st – Betty Holland

Floriculture – Caci & Succulents > 10″ Pot – Aeonium

  • 1st – John S Vafis

Floriculture – Caci & Succulents > 10″ Pot – Jade Plant (Crassula)

  • 1st – Mary Unzueta
  • 2nd – Kelly Hoppin

Floriculture – Caci & Succulents > 10″ Pot – Group of 2 or more Cacti

  • 1st – Harriett P Resch

Floriculture – Caci & Succulents > 10″ Pot – Group of 2 or more Succulents

  • 1st – Cynthia C Peterson
  • 2nd – Cynthia C Peterson
  • 3rd – Pat Tucker

Floriculture – Caci & Succulents > 10″ Pot – Any Other,

  • 1st – Betty L Yarwood

Floriculture – Caci & Succulents > 10″ Pot – Best of Division

  • 1st – Cynthia C Peterson

Floriculture – Dry & Fresh Arrange., Novice – Stars. Stripes & Fair Delights

  • 1st – Dale Townzen

Floriculture – Dry & Fresh Arrange., Novice – Best of Division

  • 1st – Dale Townzen

Floriculture – Dry & Fresh Arrang Experienced – Mixed Bag

  • 1st – LaRene Baker

Floriculture – Dry & Fresh Arrang Experienced – I Love You Colusa

  • 1st – Betty L Yarwood

Floriculture – Dry & Fresh Arrang Experienced – It’s Just Bloomin’ Fun’

  • 1st – Betty L Yarwood

Floriculture – All Fresh Arrang. Experienced – Celebration

  • 1st – Betty L Yarwood

Floriculture – All Fresh Arrang. Experienced – Green

  • 2nd – Gerry L Hernandez

Floriculture – All Fresh Arrang. Experienced – Star Spangled Melody

  • 1st – Betty L Yarwood

Floriculture – All Fresh Arrang. Experienced – Best of Division

  • 1st – Betty L Yarwood

Floriculture – Fresh Miniature, Arrange, expe – Shooting Stars

  • 1st – Betty L Yarwood

Floriculture – Fresh Miniature, Arrange, expe – Season’s Beauty

  • 1st – Cindy D Rohde

Floriculture – Fresh Miniature, Arrange, expe – Best of Division

  • 1st – Cindy D Rohde

Floriculture – Unusual or Novel Containers – Experienced

  • 1st – Betty L Yarwood

Floriculture – Unusual or Novel Containers – Best of Division

  • 1st – Betty L Yarwood

Floriculture – Wreaths & Swags – Artistic Expression

  • 1st – Dale Townzen

Floriculture – Table Settings – Stars, Stipes & Fair Delights

  • 1st – Dale Townzen
  • 2nd – Cindy D Rohde

Floriculture – Table Settings – My Favorite Holiday

  • 1st – Cindy D Rohde

Floriculture – Table Settings – Rehearsal Dinner

  • 1st – Angela Steffes
  • 2nd – Gerry L Hernandez

Floriculture – Table Settings – Best of Division

  • 1st – Dale Townzen

Floriculture – Special Exhibits – Garden Photo Contest

  • 1st – Diane Vafis

Floriculture – Special Exhibits – Best of Division

  • 1st – Diane Vafis

Floriculture – Fresh Cut Roses – Bi-color, Hy-tea/Grand

  • 1st – Gerry L Hernandez

Floriculture – Fresh Cut Roses – Peach Hybrid Tea/ Grandiflora

  • 1st – Gerry L Hernandez
  • 2nd – Diane Vafis

Floriculture – Fresh Cut Roses – Pink Hybrid Tea/ Grandiflora

  • 1st – Gerry L Hernandez

Floriculture – Fresh Cut Roses – Red Hybrid Tea/Grandiflora

  • 1st – Diane Vafis
  • 3rd – Betty L Yarwood

Floriculture – Fresh Cut Roses – Yellow Hybrid Tea/Grandiflora

  • 1st – Diane Vafis

Floriculture – Fresh Cut Roses – Bi-Color Floribunda/Polyanthus

  • 1st – John S Vafis

Floriculture – Fresh Cut Roses – White Floribunda/Poluanthus

  • 2nd – John S Vafis

Floriculture – Other Cut Rose Species – Climber (Must Name Variety)

  • 1st – John S Vafis

Floriculture – Other Cut Rose Species – Old World (Antique) specify

  • 3rd – John S Vafis

Floriculture – Other Cut Rose Species – Best of Division

  • 1st – John S Vafis

Floriculture – Pelargoniums – Single Red

  • 1st – John S Vafis

Floriculture – Pelargoniums – Single Any other color

  • 1st – John S Vafis
  • 2nd – John S Vafis
  • 3rd – Barbara Donnelly

Floriculture – Pelargoniums – Double Salmon

  • 1st – John S Vafis

Floriculture – Pelargoniums – Best of Division

  • 1st – John S Vafis

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Achillea, Yarrow

  • 1st – John S Vafis
  • 2nd – Diane Vafis
  • 3rd – Barbara Donnelly

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Agapanthus-1stem

  • 1st – Diane Vafis
  • 2nd – Barbara Donnelly
  • 3rd – John S Vafis

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Alstroemeria-1stem

  • 1st – Bonnie J Emery
  • 2nd – John S Vafis
  • 3rd – Bonnie J Emery

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Coreopsis – 1 stem

  • 1st – Barbara Donnelly

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Daisy, Single – 1 stem

  • 1st – Gerry L Hernandez
  • 2nd – Gerry L Hernandez
  • 3rd – Diane Vafis

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Daisy, Dbl. 1- stem

  • 1st – John S Vafis
  • 2nd – Mary Unzueta

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Day Lillies, Dark – 1 spray

  • 1st – Peggy Townzen
  • 2nd – Gerry L Hernandez
  • 3rd – Peggy Townzen

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Day Lillies, Light- 1 spray

  • 1st – Peggy Townzen
  • 2nd – Barbara Donnelly
  • 3rd – Peggy Townzen

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Gardenia – 1 stem

  • 1st – Bonnie J Emery
  • 2nd – Gerry L Hernandez
  • 3rd – Gerry L Hernandez

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Hollyhock – 1 stem

  • 1st – Gerry L Hernandez
  • 2nd – Bonnie J Emery
  • 3rd – Gerry L Hernandez

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Hydrangea, Ball – 1 stem

  • 1st – Mary Unzueta
  • 2nd – Mary Unzueta
  • 3rd – LaRene Baker

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Larkspur 1- stem

  • 2nd – John S Vafis

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Lavender 1- stem

  • 1st – Gerry L Hernandez
  • 2nd – Diane Vafis
  • 3rd – Gerry L Hernandez

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Penstemon -1 spray

  • 1st – Bonnie J Emery
  • 2nd – Barbara Donnelly

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Perovskia -1 stem

  • 1st – John S Vafis

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Petunia – Single – 1 stem

  • 1st – Gerry L Hernandez
  • 2nd – Gerry L Hernandez
  • 3rd – John S Vafis

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Salvia, Any variety – 1 stem

  • 1st – Diane Vafis
  • 2nd – Diane Vafis
  • 3rd – John S Vafis

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Sweet Pea – 1 stem

  • 1st – Diane Vafis
  • 3rd – John S Vafis
  • 3rd – Diane Vafis

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Statice – 1 stem

  • 1st – Barbara Donnelly

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Arboreal Blooming- 1 stem

  • 1st – Mary Unzueta
  • 2nd – Diane Vafis

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Arboreal, Deciduous 1 stem

  • 1st – Betty Holland
  • 2nd – Gerry L Hernandez
  • 3rd – Barbara Donnelly

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Arboreal , Evergreen 1 stem

  • 1st – Barbara Donnelly
  • 2nd – Gerry L Hernandez

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Any Other Perennial, specify

  • 1st – John S Vafis
  • 2nd – John S Vafis
  • 3rd – Diane Vafis

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Any Other Cut Flower, specify

  • 1st – John S Vafis
  • 2nd – John S Vafis
  • 3rd – Diane Vafis

Floriculture – Miscellaneous Cut Flowers – Best of Division

  • 1st – Peggy Townzen

Floriculture – Misc. Cut Flowers – Cut Flowers Best of Show

  • 1st – Peggy Townzen

Home Economics – Yeast Bread – White

  • 1st – John S Vafis
  • 2nd – John S Vafis
  • 3rd – Marie Spooner

Home Economics – Yeast Bread – Whole Wheat

  • 1st – John S Vafis
  • 2nd – John S Vafis

Home Economics – Yeast Bread – Herb Bread

  • 1st – John S Vafis
  • 2nd – John S Vafis

Home Economics – Yeast Bread – Bread Maker

  • 1st – Lynn Reister

Home Economics – Yeast Bread – Any other Yeast bread, specify

  • 1st – John S Vafis
  • 2nd – John S Vafis

Home Economics – Quick Bread & Rolls – Corn Bread

  • 1st – Nicole Rabedew

Home Economics – Quick Bread & Rolls – Vegetable Bread

  • 1st – Elizabeth Augg
  • 2nd – Lynn Reister
  • 3rd – Alma Hickel

Home Economics – Quick Bread & Rolls – Donuts, Any type (3)

  • 1st – Jim A Lemos

Home Economics – Quick Bread & Rolls – Muffins, Any type (3)

  • 1st – Nicole Rabedew
  • 2nd – Alma Hickel

Home Economics – Quick Bread & Rolls – Roll, Any type (3)

  • 1st – Alma Hickel

Home Economics – Quick Bread & Rolls – Scones (3)

  • 1st – Lynn Reister
  • 2nd – Nicole Rabedew

Home Economics – Quick Bread & Rolls – Any Other Biscuits/Roll, speci

  • 1st – Alma Hickel
  • 2nd – Jim A Lemos

Home Economics – Cakes – Angel or Chiffon

  • 1st – Marie Spooner
  • 2nd – Alma Hickel

Home Economics – Cakes – Apple Cake

  • 1st – Mary Unzueta
  • 2nd – Marie Spooner

Home Economics – Cakes – Applesauce Cake

  • 1st – Alma Hickel

Home Economics – Cakes – Bundt Cake

  • 1st – Rosemary Jenkins
  • 2nd – Marie Spooner

Home Economics – Cakes – Chocolate or Devil’s Food

  • 1st – Kerri Bartlett
  • 2nd – Alma Hickel
  • 3rd – Lynn Reister

Home Economics – Cakes – Pound

  • 1st – Lynn Reister

Home Economics – Cakes – Upside Down

  • 1st – Alma Hickel

Home Economics – Cakes – Any Other, specify

  • 1st – Marie Spooner
  • 2nd – Kerri Bartlett
  • 3rd – Sylvia Davis

Home Economics – Cakes – Cheesecake

  • 1st – Kelly Hoppin

Home Economics – Cookes – Brownies

  • 1st – Alma Hickel
  • 2nd – Marie Spooner
  • 3rd – Lynn Reister

Home Economics – Cookes – Cereal Cookies, specify

  • 1st – Lilly Hofmann
  • 2nd – Alma Hickel

Home Economics – Cookes – Chocolate Chip, with nuts

  • 1st – Alma Hickel
  • 2nd – Alma Hickel

Home Economics – Cookes – Chocolate Chip, no nuts

  • 1st – Alma Hickel
  • 2nd – Alma Hickel
  • 3rd – Irene Moss

Home Economics – Cookes – Fruit Cookies

  • 1st – Alma Hickel

Home Economics – Cookes – Lemon Bars

  • 1st – Lilly Hofmann
  • 2nd – Nicole Rabedew

Home Economics – Cookes – Oatmeal

  • 1st – Marie Spooner
  • 2nd – Alma Hickel

Home Economics – Cookes – Peanut Butter

  • 1st – Lynn Reister
  • 2nd – Irene Moss
  • 3rd – Alma Hickel

Home Economics – Cookes – Other Drop Cookies

  • 1st – Irene Moss
  • 2nd – Alma Hickel
  • 3rd – Alma Hickel

Home Economics – Cookes – Bar Cookies, any other specify

  • 1st – Alma Hickel
  • 2nd – Bonnie J Emery

Home Economics – Cookes – Any other, specify

  • 1st – Chloe Ferraiuolo
  • 2nd – Chloe Ferraiuolo
  • 3rd – Mary Unzueta

Home Economics – Pies/Pastries – Two-crust Apple

  • 1st – Sylvia Davis
  • 2nd – Marie Spooner

Home Economics – Pies/Pastries – Two-crust Berry

  • 1st – Marie Spooner

Home Economics – Pies/Pastries – Any Other 2-crust Pie, specify

  • 1st – Bonnie J Emery

Home Economics – Pies/Pastries – Lemon Meringue

  • 1st – Rose Buria
  • 2nd – Marie Spooner

Home Economics – Pies/Pastries – Pumpkin

  • 1st – Marie Spooner
  • 3rd – Alma Hickel

Home Economics – Pies/Pastries – All Other Pies, specify

  • 1st – Lynn Reister
  • 2nd – Alma Hickel

Home Economics – Confections – Caramels

  • 1st – Marie Spooner

Home Economics – Confections – Candied nuts, specify

  • 1st – Nicole Rabedew

Home Economics – Confections – Divinity

  • 1st – Marie Spooner
  • 3rd – Alma Hickel

Home Economics – Confections – Fudge

  • 1st – Marie Spooner
  • 2nd – Alma Hickel
  • 3rd – Rosemary Jenkins

Home Economics – Confections – Nut Brittle

  • 1st – Rose Buria
  • 2nd – Rose Buria

Home Economics – Confections – Penuche

  • 1st – Marie Spooner

Home Economics – Confections – Toffee

  • 1st – Rose Buria
  • 2nd – Rose Buria

Home Economics – Confections – Any Other, specify

  • 1st – Alma Hickel
  • 2nd – Rosemary Jenkins

Home Economics – Baked Foods For Men Only – German Chocolate Cake

  • 1st – Michael Acosta

Home Economics – Bottled Juices – Grape Juice

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Bottled Juices – Tomato Juice

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Bottled Juices – Any Other Juice, specify

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Bottled Juices – Best of Division

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Canned Fruits – Apple Sauce

  • 1st – Marie Spooner
  • 2nd – Beverly Morgan

Home Economics – Canned Fruits – Berries

  • 1st – Marie Spooner
  • 2nd – Beverly Morgan

Home Economics – Canned Fruits – Cherries

  • 1st – Alma Hickel
  • 2nd – Marie Spooner
  • 3rd – Beverly Morgan

Home Economics – Canned Fruits – Grapes

  • 1st – Marie Spooner

Home Economics – Canned Fruits – Peaches, Cling

  • 1st – Marie Spooner
  • 2nd – Beverly Morgan

Home Economics – Canned Fruits – Peaches, Freestone (Halves)

  • 1st – Beverly Morgan
  • 2nd – Marie Spooner

Home Economics – Canned Fruits – Pears (Halves)

  • 1st – Beverly Morgan
  • 2nd – Marie Spooner

Home Economics – Canned Fruits – Plums

  • 1st – Beverly Morgan
  • 2nd – Irmalee Schumacher
  • 3rd – Irmalee Schumacher

Home Economics – Canned Fruits – Any Othr canned fruit, name

  • 1st – Marie Spooner

Home Economics – Canned Fruits – Best of Division

  • 1st – Marie Spooner

Home Economics – Canned Fruits – 1st Place Fruit

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Canned Fruits – 2nd Place Fruit

  • 2nd – Marie Spooner

Home Economics – Canned Vegetables – Asparagus

  • 1st – Beverly Morgan
  • 2nd – Marie Spooner

Home Economics – Canned Vegetables – Beets

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Canned Vegetables – Carrots

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Canned Vegetables – String Beans

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Canned Vegetables – Tomatoes

  • 1st – Marie Spooner
  • 2nd – Beverly Morgan

Home Economics – Canned Vegetables – Tomatoes, Stewed

  • 1st – Marie Spooner

Home Economics – Canned Vegetables – Any Other canned veg, name

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Canned Vegetables – 1st Place Vegetable

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Canned Vegetables – 2nd Place Vegetable

  • 2nd – Beverly Morgan

Home Economics – Pickles, Relishes and Sauces – Beet Pickles

  • 1st – Marie Spooner
  • 2nd – Beverly Morgan
  • 3rd – Lilly Hofmann

Home Economics – Pickles, Relishes and Sauces – Bread & Butter Pickles

  • 1st – Irmalee Schumacher
  • 2nd – Marie Spooner
  • 3rd – Beverly Morgan

Home Economics – Pickles, Relishes and Sauces – Dill Pickles

  • 1st – Beverly Morgan
  • 2nd – Marie Spooner

Home Economics – Pickles, Relishes and Sauces – Sweet Pickles

  • 1st – Marie Spooner
  • 2nd – Beverly Morgan

Home Economics – Pickles, Relishes and Sauces – Any Other Pickles, name

  • 1st – Marie Spooner
  • 2nd – Kolby Steidlmayer

Home Economics – Pickles, Relishes and Sauces – Zucchini Relish

  • 1st – Beverly Morgan
  • 2nd – Irmalee Schumacher
  • 3rd – Marie Spooner

Home Economics – Pickles, Relishes and Sauces – Tomato Catsup

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Pickles, Relishes and Sauces – Chili Sauce

  • 1st – Marie Spooner

Home Economics – Pickles, Relishes and Sauces – Spaghetti Sauce

  • 1st – Marie Spooner

Home Economics – Pickles, Relishes and Sauces – Any other relishes, name

  • 1st – Agafia Thomas
  • 2nd – Irmalee Schumacher
  • 3rd – Beverly Morgan

Home Economics – Pickles, Relishes and Sauces – Any othe sauces, name

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Pickles, Relishes and Sauces – Best of Division

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Pickles, Relishes and Sauces – 1st Place Pickles

  • 2nd – Beverly Morgan

Home Economics – Pickles, Relishes and Sauces – 2nd Place Pickles

  • 2nd – Beverly Morgan

Home Economics – Jams – Apricot

  • 1st – Beverly Morgan
  • 2nd – Marie Spooner

Home Economics – Jams – Apricot & Pineapple

  • 1st – Beverly Morgan
  • 2nd – Marie Spooner

Home Economics – Jams – Boysenberry

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Jams – Blackberry

  • 2nd – Beverly Morgan
  • 3rd – Marie Spooner

Home Economics – Jams – Plum

  • 1st – Irmalee Schumacher
  • 2nd – Beverly Morgan
  • 3rd – Irmalee Schumacher

Home Economics – Jams – Strawberry

  • 1st – Beverly Morgan
  • 2nd – Marie Spooner

Home Economics – Jams – Low Sugar, name

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Jams – Any other not listed

  • 1st – Alma Hickel
  • 2nd – Marie Spooner
  • 3rd – Agafia Thomas

Home Economics – Jams – Best of Division

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Jams – 1st Place Soft Spread

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Jams – 2nd Place Soft Spread

  • 2nd – Beverly Morgan

Home Economics – Jellies – Apples

  • 1st – Beverly Morgan
  • 2nd – Marie Spooner

Home Economics – Jellies – Berry, name

  • 1st – Beverly Morgan
  • 2nd – Marie Spooner
  • 3rd – Agafia Thomas

Home Economics – Jellies – Grape

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Jellies – Mint

  • 1st – Marie Spooner
  • 2nd – Beverly Morgan

Home Economics – Jellies – Pepper

  • 1st – Marie Spooner

Home Economics – Jellies – Pomegranate

  • 1st – Lilly Hofmann
  • 2nd – Alma Hickel
  • 3rd – Beverly Morgan

Home Economics – Jellies – Plum

  • 1st – Marie Spooner
  • 2nd – Beverly Morgan

Home Economics – Jellies – Mixed Fruit, name

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Jellies – Any other not listed, name

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Jellies – Best of Division

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Preserves – Strawberry

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Preserves – Any other not listed, named

  • 1st – Beverly Morgan
  • 2nd – Agafia Thomas

Home Economics – Preserves – Best of Division

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Marmalades & Butters – Orange Marmalade

  • 2nd – Beverly Morgan

Home Economics – Marmalades & Butters – Any other Marmalade, name

  • 1st – Marie Spooner
  • 2nd – Beverly Morgan

Home Economics – Marmalades & Butters – Apple Butter

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Marmalades & Butters – Any other Butter, name

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Marmalades & Butters – Best of Division

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Dried Foods – Apricots

  • 1st – Beverly Morgan

Home Economics – Dried Foods – Any other not listed, specify

  • 1st – Jim Lutz

Home Economics – Dried Foods – Herb, name

  • 1st – Jim Lutz

Home Economics – Applique & Patchwork – Any Other not listed, name

  • 1st – Shirley Lowery

Home Economics – Embrodery & Cross Stitch – Household Linens, name

  • 1st – Agafia Thomas
  • 2nd – Agafia Thomas

Home Economics – Embrodery & Cross Stitch – Picture, Framed, counted cross

  • 1st – Janet A Grimmer
  • 2nd – Elizabeth Augg

Home Economics – Embrodery & Cross Stitch – Any Other not listed , name

  • 1st – Agafia Thomas

Home Economics – Embrodery & Cross Stitch – Best of Division

  • 1st – Janet A Grimmer

Home Economics – Hand Knitted – Afghan

  • 1st – Elizabeth J Eaton

Home Economics – Hand Knitted – Crib afghan, infant

  • 1st – B. J. Etchepare
  • 2nd – B. J. Etchepare

Home Economics – Hand Knitted – Booties

  • 1st – Irmalee Schumacher
  • 2nd – Irmalee Schumacher
  • 3rd – Shirley Lowery

Home Economics – Hand Knitted – Original Design

  • 1st – Shirley Lowery
  • 2nd – Bernice L Kossow

Home Economics – Hand Knitted – Slippers

  • 1st – B. J. Etchepare

2nd – Irmalee Schumacher

  • 3rd – Shirley Lowery

Home Economics – Hand Knitted – Cap or Hat

  • 1st – Irmalee Schumacher
  • 2nd – Shirley Lowery
  • 3rd – Irmalee Schumacher

Home Economics – Hand Knitted – Wearing Apparel, Child, name

  • 1st – B. J. Etchepare
  • 2nd – Irmalee Schumacher
  • 3rd – Irmalee Schumacher

Home Economics – Hand Knitted – Wearing Apparel, Adult, name

  • 1st – B. J. Etchepare
  • 2nd – B. J. Etchepare
  • 3rd – Irmalee Schumacher

Home Economics – Hand Knitted – Scarf, Shawl, Stole

  • 1st – Maria Miller
  • 2nd – Elizabeth J Eaton
  • 3rd – Elizabeth J Eaton

Home Economics – Hand Knitted – Other Hand Knit, not listed, s

  • 1st – Shirley Lowery
  • 2nd – B. J. Etchepare
  • 3rd – Bernice L Kossow

Home Economics – Hand Knitted – Best of Division

  • 1st – B. J. Etchepare

Home Economics – Crocheted – Afghan

  • 1st – Lilly Hofmann
  • 2nd – Agafia Thomas
  • 3rd – Agafia Thomas

Home Economics – Crocheted – Crib, Afghan, Infant

  • 1st – Irene Moss
  • 2nd – Irene Moss
  • 3rd – Agafia Thomas

Home Economics – Crocheted – Shawl, Stole, Scarf

  • 1st – Shirley Lowery

Home Economics – Crocheted – Cap or Hat

  • 2nd – Shirley Lowery

Home Economics – Crocheted – Novelty, specify

  • 1st – Shirley Lowery

Home Economics – Crocheted – Any other Crochet item not lis

  • 1st – Janet A Grimmer
  • 2nd – Shirley Lowery

Home Economics – Crocheted – Best of Division

  • 1st – Irene Moss

Home Economics – Sewn Articles – Apron

  • 1st – Agafia Thomas
  • 2nd – Agafia Thomas
  • 3rd – Bernice L Kossow

Home Economics – Sewn Articles – Two or more Piece, Child

  • 1st – Janet A Grimmer
  • 2nd – Janet A Grimmer

Home Economics – Sewn Articles – Any other sewn item, Not liste

  • 1st – Janet A Grimmer
  • 2nd – Janet A Grimmer
  • 3rd – Bernice L Kossow

Home Economics – Sewn Articles – Best of Division

  • 1st – Janet A Grimmer

Home Economics – Miscellaneous – Stuffed Animal, specify

  • 1st – Janet A Grimmer
  • 2nd – Shirley Lowery

Home Economics – Miscellaneous – Christmas item, under 18″

  • 1st – Janet A Grimmer
  • 2nd – Janet A Grimmer

Home Economics – Miscellaneous – Christmas Item, 18″ plus

  • 1st – Bernice L Kossow
  • 2nd – Bernice L Kossow
  • 3rd – Shirley Lowery

Home Economics – Miscellaneous – Felting, wearing apparel

  • 1st – Irmalee Schumacher
  • 2nd – Irmalee Schumacher
  • 3rd – Bernice L Kossow

Home Economics – Miscellaneous – Felting, household item

  • 1st – Irmalee Schumacher
  • 2nd – Shirley Lowery
  • 3rd – Irmalee Schumacher

Home Economics – Miscellaneous – Holiday Item, under 18″

  • 1st – Bernice L Kossow

Home Economics – Miscellaneous – Pillow, specify

  • 1st – Bernice L Kossow

Home Economics – Miscellaneous – Rug, specify

  • 1st – Rose Buria

Home Economics – Miscellaneous – Spinning, any type yarn

  • 2nd – Maria Miller

Home Economics – Miscellaneous – Woven item, specify

  • 1st – Maria Miller

Home Economics – Miscellaneous – Any other type not listed abov

  • 1st – Irmalee Schumacher
  • 2nd – Bernice L Kossow
  • 3rd – Maria Miller

Home Economics – Miscellaneous – Best of Show Textiles,

  • 1st – B. J. Etchepare

Home Economics – Miscellaneous – Best of Division

  • 1st – Bernice L Kossow

Home Economics – Beg Quilting – Quilt, 60×60

  • 1st – Alice Brown
  • 3rd – Alice Brown

Home Economics – Beg Quilting – Quilt, machine pieced,

  • 1st – Ardis Noonan
  • 2nd – Teri Abele
  • 3rd – Teri Abele

Home Economics – Beg Quilting – Quilt, Machine pieced

  • 3rd – Elizabeth Augg

Home Economics – Beg Quilting – Quilt, machine appliqued

  • 1st – Candice Charter
  • 2nd – Paula Burkhart

Home Economics – Beg Quilting – Quilt, machine pieced/applique

  • 1st – Paula Burkhart
  • 2nd – Ardis Noonan
  • 3rd – Teri Abele

Home Economics – Beg Quilting – Quilted Table Runner

  • 1st – Bernice L Kossow

Home Economics – Beg Quilting – Best of Division

  • 1st – Bernice L Kossow

Home Economics – Amateur Quilting – Quilt,

  • 1st – Elaine Shelton

Home Economics – Amateur Quilting – Quilt, Wa;; Jamg 25-48″

  • 1st – Pat Buckley
  • 2nd – Pam Griffith

Home Economics – Amateur Quilting – Quilt, Lap Robe 60 x 60

  • 1st – Agafia Thomas

Home Economics – Amateur Quilting – Quilt, machine appliqued

  • 1st – Elaine Shelton
  • 3rd – Agafia Thomas

Home Economics – Amateur Quilting – Quilt, machine pieced/applique

  • 1st – Pam Griffith
  • 2nd – Agafia Thomas

Home Economics – Amateur Quilting – Quilt, assembled by group,

  • 1st – Sharon Easter

Home Economics – Amateur Quilting – Quilted Table Runner

  • 1st – Agafia Thomas
  • 2nd – Pam Griffith

Home Economics – Amateur Quilting – Quilted, any other, specify

  • 1st – Pat Buckley
  • 2nd – Agafia Thomas
  • 3rd – Jennifer Perry

Home Economics – Amateur Quilting – Best of Division

  • 1st – Pat Buckley

Home Economics – Fair Theme Quilted Item, – Quilted item, Fair Theme

  • 1st – Pam Griffith

Home Economics – Fair Theme Quilted Item, – Best of Divsion

  • 1st – Pam Griffith

Home Economics – Fair Theme Quilted Item, – Best of Best

  • 1st – B. J. Etchepare

Home Economics – Fair Theme Quilted Item, – Best of Show – Quilts

  • 1st – Pat Buckley

Arts/Crafts/Photography – Beginning – Abstract

  • 1st – Meri Luke
  • 2nd – Meri Luke

Arts/Crafts/Photography – Beginning – Acrylic, any other

  • 1st – Fallon Parker

Arts/Crafts/Photography – Beginning – Collage

  • 1st – Trish Gustafson Ayala

Arts/Crafts/Photography – Beginning – Watercolor, any other

  • 1st – Trish Gustafson Ayala
  • 2nd – Trish Gustafson Ayala
  • 3rd – Grace E Meek

Arts/Crafts/Photography – Beginning – Any other medium, name

  • 1st – John F Meek

Arts/Crafts/Photography – Beginning – Best of Division

  • 1st – Meri Luke

Arts/Crafts/Photography – Intermediate – Black & White

  • 1st – Elizabeth Augg

Arts/Crafts/Photography – Intermediate – Pastel, pen or pencil

  • 1st – Denise Denton-Rinzler
  • 2nd – Denise Denton-Rinzler

Arts/Crafts/Photography – Intermediate – Best of Division

  • 1st – Elizabeth Augg

Arts/Crafts/Photography – Advanced – Oil, scenic

  • 1st – Mary A Nation
  • 2nd – Mary A Nation
  • 3rd – Mary A Nation

Arts/Crafts/Photography – Sculpture – Best of Division

  • 1st – Mary A Nation

Arts/Crafts/Photography – Scrapbooking, amateur – Scrap booking 12×12 family

  • 1st – Ashley Deniz
  • 2nd – Nancy J Springer
  • 3rd – Carolan F Meek

Arts/Crafts/Photography – Scrapbooking, amateur – Scrap booking 12×12 seasons

  • 1st – Ashley Deniz

Arts/Crafts/Photography – Scrapbooking, amateur – Scrap booking 12×12 Special oc

  • 1st – Deanna Jarrett
  • 2nd – Nancy J Springer
  • 3rd – Grace E Meek
  • 4th – Carolan F Meek

Arts/Crafts/Photography – Scrapbooking, amateur – Scrap booking 12×12 othe, spec

  • 1st – Nancy J Springer
  • 2nd – Deanna Jarrett

Arts/Crafts/Photography – Scrapbooking, amateur – Best of Division

  • 1st – Nancy J Springer

Arts/Crafts/Photography – Handicrafts, amateur – Birdhouse, other than above

  • 1st – Grace E Meek

Arts/Crafts/Photography – Handicrafts, amateur – Recycle Item, name materials

  • 1st – Bernice L Kossow
  • 2nd – Deanna Jarrett

Arts/Crafts/Photography – Handicrafts, amateur – Woodworking, toy

  • 1st – Keith Hathaway

Arts/Crafts/Photography – Handicrafts, amateur – Woodworking, 24″ and over

  • 1st – Jim Morrow

Arts/Crafts/Photography – Handicrafts, amateur – Other Misc. craft, name

  • 1st – Deanna Jarrett
  • 2nd – Bernice L Kossow

Arts/Crafts/Photography – Handicrafts, amateur – Best of Division

  • 1st – Jim Morrow

Arts/Crafts/Photography – Handicrafts, amateur – Handicrafts Best of Show

  • 1st – Jim Morrow

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice-Monochrome – Animals Domestic

  • 1st – Graciela Cedillo
  • 2nd – Kim Giffin

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice-Monochrome – Animals Wild

  • 1st – Cody Ornbaun
  • 2nd – Cody Ornbaun

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice-Monochrome – Architecture

  • 1st – Cody Ornbaun

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice-Monochrome – General

  • 1st – Tami Coder

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice-Monochrome – Macro (Close-Up)

  • 1st – Graciela Cedillo

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice-Monochrome – Photojournalism

  • 1st – Tami Coder
  • 2nd – Tami Coder

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice-Monochrome – Picture of 2011 Colusa Co Fair

  • 1st – Cody Ornbaun
  • 2nd – Tami Coder

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice-Monochrome – Plant Life

  • 1st – Cody Ornbaun

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice-Monochrome – Scenic Vieiws

  • 1st – Tami Coder

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice-Monochrome – Sutter Buttes

  • 1st – Gayle Ulshafer

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice-Monochrome – Best of Division

  • 1st – Graciela Cedillo

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice -Color – Agriculture

  • 1st – Tami Coder
  • 2nd – Tina Maxwell
  • 3rd – Kim Giffin

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice -Color – Animals Domestic

  • 1st – Graciela Cedillo
  • 2nd – Cristy Edwards
  • 3rd – Tami Coder

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice -Color – Animals Wild

  • 1st – Jacqueline Gonzalez
  • 2nd – Tina Maxwell
  • 3rd – Gayle Ulshafer

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice -Color – Architecture

  • 1st – Tami Coder

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice -Color – General

  • 1st – Melanie Brackett
  • 2nd – Melanie Brackett
  • 3rd – Tami Coder

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice -Color – Humorous

  • 1st – Gayle Ulshafer
  • 2nd – Tami Coder

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice -Color – Macro (Close-Up)

  • 1st – Tina Maxwell
  • 2nd – Cody Ornbaun
  • 3rd – Cody Ornbaun

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice -Color – Fair Theme

  • 1st – LuAnne Lambertson
  • 2nd – Cody Ornbaun
  • 3rd – Kim Giffin

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice -Color – People

  • 1st – Cody Ornbaun
  • 2nd – Caren Stegall
  • 3rd – Tina Maxwell

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice -Color – Photojournalism

  • 1st – Cody Ornbaun
  • 2nd – Cody Ornbaun
  • 3rd – Tami Coder

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice -Color – Picture of 2011 Colusa Co Fair

  • 1st – Cody Ornbaun
  • 2nd – Cody Ornbaun
  • 3rd – LuAnne Lambertson

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice -Color – Plant Life

  • 1st – Jacqueline S Gonzalez
  • 2nd – Melanie Brackett
  • 3rd – Cody Ornbaun

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice -Color – Scenic Vieiws

  • 1st – Tina Maxwell
  • 2nd – Melanie Brackett
  • 3rd – Jacqueline S Gonzalez

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice -Color – Sports

  • 1st – Tami Coder
  • 2nd – Jim A Lemos
  • 3rd – Jim A Lemos

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice -Color – Sutter Buttes

  • 2nd – Gayle Ulshafer

Arts/Crafts/Photography – Photography Novice -Color – Best of Division

  • 1st – Graciela Cedillo

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced- Monochro – Agriculture

  • 2nd – Samantha Hendrickson
  • 3rd – Diane Vafis

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced- Monochro – Animals Domestic

  • 1st – Nancy J Springer
  • 2nd – Sarah Regnani
  • 3rd – Samantha Hendrickson

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced- Monochro – Animals Wild

  • 1st – Nancy J Springer
  • 2nd – Sue Graue

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced- Monochro – Architecture

  • 1st – Ulan Valusek
  • 2nd – Nancy J Springer
  • 3rd – Diane Vafis

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced- Monochro – General

  • 1st – Diane Vafis
  • 2nd – Diane Vafis
  • 3rd – Nancy J Springer

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced- Monochro – Humorous

  • 1st – Samantha Hendrickson

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced- Monochro – People

  • 1st – Diane Vafis
  • 2nd – Ulan Valusek
  • 3rd – Dick Lau

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced- Monochro – Photojournalism

  • 1st – Sarah Regnani

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced- Monochro – Plant Life

  • 1st – Ulan Valusek
  • 2nd – Stewart Mumma
  • 3rd – Stewart Mumma

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced- Monochro – Scenic Vieiws

  • 1st – Stewart Mumma
  • 2nd – Stewart Mumma
  • 3rd – Nancy J Springer

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced- Monochro – Best of Division

  • 1st – Ulan Valusek

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced Color – Agriculture

  • 1st – Julie Cano
  • 2nd – Thomas Geyer
  • 3rd – Julie Cano

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced Color – Animals Domestic

  • 1st – Sue Graue
  • 2nd – Julie Cano
  • 3rd – Sarah Regnani

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced Color – Animals Wild

  • 1st – Michele Etchcepare
  • 2nd – Julie Cano
  • 3rd – Tammy Coatney

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced Color – Architecture

  • 1st – Rod Bradford
  • 2nd – Sue Graue
  • 3rd – Michele Etchcepare

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced Color – General

  • 1st – Tammy Coatney
  • 2nd – Nancy J Springer
  • 3rd – Thomas Geyer

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced Color – Humorous

  • 1st – Michele Etchcepare
  • 2nd – Diane Vafis
  • 3rd – Michele Etchcepare

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced Color – Macro (Close-Up)

  • 1st – Tammy Coatney
  • 2nd – Thomas Geyer
  • 3rd – Ulan Valusek

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced Color – Fair Theme

  • 1st – Thomas Geyer
  • 2nd – Thomas Geyer

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced Color – People

  • 1st – Michele Etchcepare
  • 2nd – Julie Cano
  • 3rd – Rod Bradford

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced Color – Photojournalism

  • 1st – Julie Cano
  • 2nd – Julie Cano
  • 3rd – Sarah Regnani

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced Color – Picture of 2011 Colusa Co Fair

  • 1st – Nancy J Springer
  • 2nd – Nancy J Springer
  • 3rd – Sarah Regnani

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced Color – Plant Life

  • 1st – Tammy Coatney
  • 2nd – Ulan Valusek
  • 3rd – Sue Graue

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced Color – Scenic Vieiws

  • 1st – Ulan Valusek
  • 2nd – Thomas Geyer
  • 3rd – Stewart Mumma

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced Color – Sports

  • 1st – Nancy J Springer
  • 2nd – Julie Cano

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced Color – Sutter Buttes

  • 1st – Gerry Hernandez

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced Color – Best of Divsion

  • 1st – Ulan Valusek

Arts/Crafts/Photography – Photography Advanced Color – Best of Show

  • 1st – Ulan Valusek

Home Brew – Red Wine – Cabernet Sauvignon

  • 1st – D. Morrow R.Salveson
  • 2nd – Greg Peters

Home Brew – Red Wine – Pinot Noir/Syrah

  • 2nd – Dennis Family
  • 2nd – D. Morrow R.Salveson

Home Brew – Red Wine – Zinfandel

  • 1st – Greg Peters

Home Brew – Red Wine – Any other, specify

  • 1st – D. Morrow R.Salveson
  • 2nd – D. Morrow R.Salveson
  • 3rd – Greg Peters

Home Brew – Red Wine – Best of Show Red Wine

  • 1st – Dennis Family

Junior Agriculture – Other Ag. Products – Hay, Any, Specify. 1 Bale

  • 1st – Andrea Thomas Sutter, CA, Oat Hay

Junior Agriculture – Mr. & Mrs. Potato Head – Pre-School – Second Grade

  • 1st – Chloe Hendrickson Colusa, CA, Mr. & Mrs. Potato Head
  • 1st – Connor Hendrickson Colusa, CA, Mr. & Mrs. Potatoe Head

Jurnior Floriculture – Potted Plants, Arrang., Cut Fl – Any Other, name

  • 1st – Kennedy Moss Colusa, CA, Succulent Graptoveria
  • 1st – Kennedy Moss Colusa, CA, Succulent
  • 1st – Tyler Moss Colusa, CA, Sedum “Aurora”
  • 1st – Tyler Moss Colusa, CA, Echeveria (Hens & Chickens)

Jurnior Floriculture – FFA Potted Plants, Arrang, Cut – Arrangment “Holiday” specify

  • 1st – Alyssa Lee Dunnigan, CA, Arrangment
  • 1st – Emily Murillo Grimes, CA, Arrangment

Jurnior Floriculture – FFA Table Settings – Birthday Party

  • 1st – Emily Murillo Grimes, CA, Table Setting

Jurnior Floriculture – FFA Table Settings – Holiday, name

  • 1st – Alyssa Lee Dunnigan, CA, Table Setting

Jurnior Floriculture – FFA Table Settings – Formal Dinner

  • 1st – Reyna Chavez Dunnigan, CA, Table Setting

Junior Crafts/Arts/Photography – Crafts – Age 3 thru 8th grade – Decorated Garden & Yard Art

  • 1st – Gillian Ayala Colusa, CA,
  • 1st – Rowdy Moore Colusa, CA,
  • 1st – Aubrey Moore Colusa, CA,

Junior Crafts/Arts/Photography – Crafts – Age 3 thru 8th grade – Recycyle Article, name materia

  • 1st – Jake Cerney , , sculpture Stars & Stripes
  • 1st – Chloe Hendrickson Colusa, CA, Art

Junior Crafts/Arts/Photography – Crafts – Age 3 thru 8th grade – Christmas Decoration

  • 1st – Chloe Hendrickson Colusa, CA, Christmas decoration
  • 1st – Connor Hendrickson Colusa, CA,

Junior Crafts/Arts/Photography – Crafts – Age 3 thru 8th grade – Dough Art

  • 1st – Chloe Hendrickson Colusa, CA, Dough Art
  • 1st – Connor Hendrickson Colusa, CA,

Junior Crafts/Arts/Photography – Crafts – Age 3 thru 8th grade – Model

  • 1st – Justin Brown Arbuckle, CA, RMS Titanic
  • 1st – Justin Brown Arbuckle, CA, Star Wars, X-Wing Starfighter
  • 1st – Helena Harris Colusa, CA,

Junior Crafts/Arts/Photography – Crafts – Age 3 thru 8th grade – Paper Art

  • 1st – Chloe Hendrickson Colusa, CA, Paper Art
  • 1st – Kyle Welker Colusa, CA, Mache Model Plane
  • 2nd – Connor Hendrickson Colusa, CA,

Junior Crafts/Arts/Photography – Crafts – Age 3 thru 8th grade – Fair Theme

  • 1st – Chloe Hendrickson Colusa, CA,
  • 1st – Connor Hendrickson Colusa, CA,
  • 1st – Rylee Reading Colusa, CA, U.S. Flag
  • 2nd – Mia Critchfield Colusa, CA, Stars
  • 2nd – Emily Cerney Williams, CA,

Junior Crafts/Arts/Photography – Crafts – Age 3 thru 8th grade – Other than Above, specify

  • 1st – Mary Pat Peterson Colusa, CA, Sewn Shawl
  • 1st – Morgan/Cairl Coiter/Vaca Colusa, CA, Taxidermy/Abalony
  • 1st – Wyatt Perry Maxwell, CA, Clock
  • 1st – Yvonne Pearson Maxwell, CA, Clock
  • 1st – Yvonne Pearson Maxwell, CA, Jewelry Box
  • 1st – Skyler Dewit Delevan, CA, Clock
  • 1st – Wyatt Charter Maxwell, CA, Jewelry Box
  • 1st – Kelsie House Maxwell, CA, Clock
  • 1st – Kelsie House Maxwell, CA, Jewelry Box
  • 1st – Devin Lee Maxwell, CA, Jewelry Box
  • 1st – Devin Lee Maxwell, CA, Boot Jack
  • 1st – Martin Rangel Maxwell, CA, Boot Jack
  • 1st – Martin Rangel Maxwell, CA, Jewelry Box
  • 1st – Amal Williams Maxwell, CA, Clock
  • 1st – Nick Holbrook Colusa, CA, Boot Jack
  • 1st – Mallory Mathis Maxwell, CA, Jewelry Box
  • 1st – Taylor Perry Maxwell, CA, Name Sign
  • 1st – Taylor Perry Maxwell, CA, Jewelry Box
  • 1st – Hailey Traynham Maxwell, CA, Name Sign
  • 1st – Tarra Edwards Stonyford, CA, Name Sign
  • 1st – Nilah Pearson Maxwell, CA, Clock
  • 1st – Nilah Pearson Maxwell, CA, Jewelry Box
  • 1st – Kyona Mitchum Maxwell, CA, Clock
  • 1st – Kyona Mitchum Maxwell, CA, Jewelry Box
  • 1st – Keegan Forry Colusa, CA, Cross Stitch
  • 2nd – Frances Peterson Colusa, CA, Pillow Case
  • 2nd – Emily Pingrey Colusa, CA, Pen Drawn Pillow
  • 2nd – Helena Harris Colusa, CA, Pillow
  • 2nd – Gracie Myers Colusa, CA, Pen drawn Pillow
  • 2nd – Abby Myers Colusa, CA, Pen Drawn Pillow
  • 2nd – Wyatt Perry Maxwell, CA, Jewelry Box
  • 2nd – Skyler Dewit Delevan, CA, Name Sign
  • 2nd – Wyatt Charter Maxwell, CA, Boot Jack
  • 2nd – Amal Williams Maxwell, CA, Jewelry Box
  • 2nd – Nick Holbrook Colusa, CA, Hand Mirror
  • 2nd – Hailey Traynham Maxwell, CA, Jewelry Box
  • 2nd – Tarra Edwards Stonyford, CA, Boot Jack

Junior Crafts/Arts/Photography – Crafts – Age 3 thru 8th grade – Small (under 200 pieces)

  • 1st – Chloe Hendrickson Colusa, CA,
  • 1st – Connor Hendrickson Colusa, CA,

Junior Crafts/Arts/Photography – Crafts – Age 3 thru 8th grade – Large (201 pieces & Up)

  • 1st – Connor Hendrickson Colusa, CA,
  • 1st – Logan Amsler Arbuckle, CA, Lego House

Junior Crafts/Arts/Photography – Art – Age 3 thru Grade 3 – Crayon

  • 1st – Seth Hackney Colusa, CA, Chinese New Year -Dragon
  • 1st – Chloe Hendrickson Colusa, CA,
  • 1st – Chloe Hendrickson Colusa, CA, crayon
  • 2nd – Emily Cerney Williams, CA, Wood Duck
  • 2nd – Connor Hendrickson Colusa, CA,

Junior Crafts/Arts/Photography – Art – Age 3 thru Grade 3 – Mixed Media

  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Angel Ambriz- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Julianna Dorantes- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Haily Goodman- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Keith Grimmer- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Antonio Gutierrez- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Janeli Hernandez- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Leonardo Iniguez- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Gracie Langlois- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Katie Jimenez- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Manuel Lopez- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Dylan Moore- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Anthony Paiz- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Jonathan Pimentel- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Daniel Rodriguez- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Araceli Romero Arias- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Gabriela Saavedra- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Joseph Saavedra- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Kirk Shahan- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Julieanna Zavala- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Angel Gutierrez- Snake In The Grass
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Javier Villerrez- Snake In The Grass
  • 1st – Cody Ortiz Colusa, CA,
  • 1st – Joaquin Olhiser Colusa, CA,
  • 1st – Austin Kittle Colusa, ,
  • 1st – Hudson Prior Colusa, CA,
  • 1st – Makayla Sciortino Colusa, CA,
  • 1st – Carlie Sanchez Colusa, CA,
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Gissell Aceves
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Mixery Ambriz
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Jaysinth Carillo
  • 1st – Nick Alvarez Colusa, CA,
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Asa Vann
  • 1st – Joseph Chavez Colusa, CA,
  • 1st – Sophia Bernardo Colusa, CA,
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Eduardo Hernandez
  • 1st – Kelbi Forry Colusa, CA,
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Diana Huerta
  • 1st – Evan Mathis Colusa, CA,
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Coby Lopez-Elvert
  • 1st – Ryleijh Lemenajer Colusa, CA,
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Beyonce Lorenzo
  • 1st – Brandon Weber Colusa, CA,
  • 1st – Bailey Burkhart Colusa, CA,
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Adrianna Moore
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Sierra Murphy
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Jasmin Paiz
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Eduardo Villanueva
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Brayar Ramirez
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Maricela Reyes Ortiz
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Matthew Reyne
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Maria Rivere
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Robet Serrano
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Luke Voorhees
  • 1st – Lori Foster Arbuckle, CA, Enrique Garcia
  • 1st – Tiffany B Bailey Colusa, CA, Isaac Parreira
  • 1st – Tiffany B Bailey Colusa, CA, Anahi Guzman
  • 1st – Tiffany B Bailey Colusa, CA, Nicholas Price
  • 1st – Tiffany B Bailey Colusa, CA, Reagann Hoblit
  • 1st – Tiffany B Bailey Colusa, CA, Jesus Solorio
  • 1st – Tiffany B Bailey Colusa, CA, Abigail Wolf
  • 1st – Tiffany B Bailey Colusa, CA, Larissa Gonzales
  • 1st – Tiffany B Bailey Colusa, CA, Cindy Mendoza
  • 1st – Tiffany B Bailey Colusa, CA, Jaspreet Shoker
  • 1st – Tiffany B Bailey Colusa, CA, Michael Hedrick
  • 1st – Tiffany B Bailey Colusa, CA, Jonathan Vargas
  • 1st – Tiffany B Bailey Colusa, CA, Erik Rameriz
  • 1st – Tiffany B Bailey Colusa, CA, Amanda Baird
  • 1st – Tiffany B Bailey Colusa, CA, Travis Prasad
  • 1st – Tiffany B Bailey Colusa, CA, Sofia Martinez
  • 1st – Tiffany B Bailey Colusa, CA, Jor-el Azevedo
  • 1st – Tiffany B Bailey Colusa, CA, Kody Whiting
  • 1st – Tiffany B Bailey Colusa, CA, Hunter Sines
  • 1st – Carly Simmons Colusa, CA, Hairy Dud
  • 1st – Emily Cerney Williams, CA, Now That’s Wild Hair
  • 1st – Emily Cerney Williams, CA, Name Poster
  • 1st – Michael Harris Colusa, CA,
  • 1st – Michael Harris Colusa, CA,
  • 1st – Abby Myers Colusa, CA, Dragon
  • 1st – Chloe Hendrickson Colusa, CA,
  • 1st – Connor Hendrickson Colusa, CA,
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Alejandra Valdez
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Brian Sanchez
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Briseida Rocha
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Diego Hernandez
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Emitia Talley
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Francisco Zamudio
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Gustavo Hernandez
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Isaias Pina
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Lesly Dominguez
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Luz Rodriguez
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Makenna Bautista
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Marcela Magallanes
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Nathan Kaba
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Nizhoni Kabir
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Alejandra Valdez – National Symbol
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Alexa Salazar – National Symbol
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Diego Hernandez- National Symbol
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Francisco Zamudio- National Symbol
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Isaias Pina – National Symbol
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Jorge Velazquez- National Symbol
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Lesly Dominguez- National Symbol
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Luz Rodriguez – National Symbol
  • 1st – Melissa Stine Williams, CA, Alexa Garcia- National Symbol
  • 1st – Monica Duran Williams, CA, Thomas Agraz -National Symbol
  • 1st – Monica Duran Williams, CA, Daniel Brunner- National Symbol
  • 1st – Monica Duran Williams, CA, Navor Fuentes- National Symbol
  • 1st – Monica Duran Williams, CA, Citlali Ramirez- National Symbol
  • 1st – Monica Duran Williams, CA, Andrea Rivera National Symbol
  • 1st – Monica Duran Williams, CA, Jacob Spratford – National Symbol
  • 1st – Monica Duran Williams, CA, Brayan Velazquez -National Symbol
  • 1st – Kimber Caldwell Williams, CA, Jaqueline Cervantes – Partiotic Mosaic
  • 1st – Kimber Caldwell Williams, CA, Mario Fernandez – Partiotic Mosaic
  • 1st – Kimber Caldwell Williams, CA, Jacquelin Garcia – Partiotic Mosaic
  • 1st – Kimber Caldwell Williams, CA, Mia Navarro – Partiotic Mosaic
  • 1st – Kimber Caldwell Williams, CA, Ava Oviedo – Partiotic Mosaic
  • 1st – Kimber Caldwell Williams, CA, Jennifer Ramirez – Partiotic Mosaic
  • 1st – Kimber Caldwell Williams, CA, Crystal Rodriguez – Partiotic Mosaic
  • 1st – Kimber Caldwell Williams, CA, Merceline Sanapaw – Partiotic Mosaic
  • 1st – Kimber Caldwell Williams, CA, Laisa Salazar – Partiotic Mosaic
  • 1st – Kimber Caldwell Williams, CA, Diego Torres – Partiotic Mosaic
  • 1st – Kimber Caldwell Williams, CA, Leonel Valdez – Partiotic Mosaic
  • 1st – Elizabeth Nall Williams, CA, Ulices Aceves – Patriotic Mosica
  • 1st – Elizabeth Nall Williams, CA, Haylee Burgess – Patriotic Mosica
  • 1st – Elizabeth Nall Williams, CA, Alejandro Hernandez – Patriotic Mosica
  • 1st – Elizabeth Nall Williams, CA, Mia Juarez – Patriotic Mosica
  • 1st – Elizabeth Nall Williams, CA, Miguel Angel Lievanos – Patriotic Mosica
  • 1st – Elizabeth Nall Williams, CA, Abril Loza – Patriotic Mosica
  • 1st – Elizabeth Nall Williams, CA, Diego Martinez – Patriotic Mosica
  • 1st – Elizabeth Nall Williams, CA, LJoselin Reyes – Patriotic Mosica
  • 1st – Elizabeth Nall Williams, CA, Fatima Ruiz – Patriotic Mosica
  • 1st – Elizabeth Nall Williams, CA, Esmeralda Velazquez – Patriotic Mosica
  • 1st – Kimber Caldwell Williams, CA, Alexa Garcia, National Symbol
  • 2nd – Braeden Barrman Colusa, CA,
  • 2nd – Lincoln Clawson Colusa, CA,
  • 2nd – Lucas Price Colusa, CA,
  • 2nd – Alena Sanchez Colusa, CA,
  • 2nd – Lori Foster Arbuckle, CA, Santiago Alvarado
  • 2nd – Asa Selover Colusa, CA,
  • 2nd – Diejo Cervantez Colusa, CA,
  • 2nd – Lori Foster Arbuckle, CA, Julian Cano
  • 2nd – Lori Foster Arbuckle, CA, Katie Mondragon
  • 2nd – Lori Foster Arbuckle, CA, Daniel O’Sullivan
  • 2nd – Lori Foster Arbuckle, CA, David Sandoval
  • 2nd – Lori Foster Arbuckle, CA, Anthony Vazquez
  • 2nd – Lori Foster Arbuckle, CA, Mauricio Velazquez
  • 2nd – Melissa Stine Williams, CA, Alexa Garcia
  • 2nd – Melissa Stine Williams, CA, Alexa Salazar
  • 2nd – Melissa Stine Williams, CA, Angel Munoz
  • 2nd – Melissa Stine Williams, CA, Ariana Torres
  • 2nd – Melissa Stine Williams, CA, Gerardo Garcia
  • 2nd – Melissa Stine Williams, CA, Luis Vega
  • 2nd – Melissa Stine Williams, CA, Rebekah Whitehair
  • 2nd – Melissa Stine Williams, CA, Rebekah Whitehair, National Symbol
  • 2nd – Melissa Stine Williams, CA, Angel Munoz – National Symbol
  • 2nd – Melissa Stine Williams, CA, Brian Sanchez – National Symbol
  • 2nd – Melissa Stine Williams, CA, Gerardo Garcia – National Symbol
  • 2nd – Melissa Stine Williams, CA, Luis Vega – National Symbol
  • 2nd – Melissa Stine Williams, CA, Makenna Bautista – National Symbol
  • 2nd – Melissa Stine Williams, CA, Marcela Magallanes – National Symbol
  • 2nd – Melissa Stine Williams, CA, Nathan Kaba – National Shrine
  • 2nd – Monica Duran Williams, CA, Felipe Bugarin- National Symbol
  • 2nd – Monica Duran Williams, CA, Lupita Carrillo- National Symbol
  • 2nd – Monica Duran Williams, CA, Jose M. Martinez National Symbol
  • 2nd – Monica Duran Williams, CA, Kamila Medina – National Symbol
  • 2nd – Monica Duran Williams, CA, Christian Loza- National Symbol
  • 2nd – Monica Duran Williams, CA, Ashley Padilla – National Symbol
  • 2nd – Monica Duran Williams, CA, Aurora Pineda – National Symbol
  • 2nd – Monica Duran Williams, CA, Lexy Rodriguez National Symbol
  • 2nd – Monica Duran Williams, CA, Joanna Gonzalez -National Symbol
  • 2nd – Kimber Caldwell Williams, CA, Jan Marco Castillo – Partiotic Mosaic
  • 2nd – Kimber Caldwell Williams, CA, Wyatt Clawson – Partiotic Mosaic
  • 2nd – Kimber Caldwell Williams, CA, Yanet Flores – Partiotic Mosaic
  • 2nd – Kimber Caldwell Williams, CA, Joselin Garcia- Partiotic Mosaic
  • 2nd – Kimber Caldwell Williams, CA, Elizabeth Gomez- Partiotic Mosaic
  • 2nd – Kimber Caldwell Williams, CA, Julian Jauregui- Partiotic Mosaic
  • 2nd – Kimber Caldwell Williams, CA, Diego Limon – Partiotic Mosaic
  • 2nd – Kimber Caldwell Williams, CA, Jose Rodriguez – Partiotic Mosaic
  • 2nd – Kimber Caldwell Williams, CA, Julian Pina – Partiotic Mosaic
  • 2nd – Elizabeth Nall Williams, CA, Ashley Ambriz – Patriotic Mosica
  • 2nd – Elizabeth Nall Williams, CA, Jose Campos – Patriotic Mosica
  • 2nd – Elizabeth Nall Williams, CA, Andres Esqueds – Patriotic Mosica
  • 2nd – Elizabeth Nall Williams, CA, Lupita Guevara – Patriotic Mosica
  • 2nd – Elizabeth Nall Williams, CA, Valeria Jaime – Patriotic Mosica
  • 2nd – Elizabeth Nall Williams, CA, Isabella Santillan – Patriotic Mosica
  • 2nd – Elizabeth Nall Williams, CA, Everardo Torres – Patriotic Mosica
  • 2nd – Elizabeth Nall Williams, CA, Isela Ambriz – Patriotic Mosica
  • 3rd – Monica Duran Williams, CA, Maria Zamudio -National Symbol
  • 3rd – Monica Duran Williams, CA, Hhilda Garcia- Natinal Symbol
  • 3rd – Monica Duran Williams, CA, Ashanti Madrigal- National Symbol
  • 3rd – Monica Duran Williams, CA, Mariana Rivera National Symbol
  • 3rd – Monica Duran Williams, CA, Jose G. Solis National Symbol
  • 3rd – Kimber Caldwell Williams, CA, Jesse Velazquez- Partiotic Mosaic
  • 3rd – Elizabeth Nall Williams, CA, Kaled Correa – Patriotic Mosica
  • 3rd – Elizabeth Nall Williams, CA, Leo Ramos- Patriotic Mosica
  • 3rd – Elizabeth Nall Williams, CA, Marifer Velazquez – Patriotic Mosica

Junior Crafts/Arts/Photography – Art – Age 3 thru Grade 3 – Pen or Pencil

  • 1st – Ellisa Casillas Williams, CA, Waterfowl
  • 1st – Leonardo Martinez Williams, CA, Waterfowl
  • 1st – Hector Rosales Williams, CA, Waterfowl
  • 1st – Abby Parker Williams, CA, Waterfowl
  • 1st – Cody Koregelos Williams, CA,
  • 1st – Carly Simmons Colusa, CA, Sharpie Pen on Fabric Pillow
  • 1st – Monica Duran Williams, CA, Daniel Brunner-Tulip Te,[ra {aomtomg
  • 1st – Monica Duran Williams, CA, Daniel Brunner- Tulip Tempera Painting
  • 1st – Monica Duran Williams, CA, Felipe Bugarin- Tulip Tempera Painting
  • 1st – Monica Duran Williams, CA, Hilda Garcia- Tulip Tempera Painting
  • 1st – Monica Duran Williams, CA, Christian Loza- Tulip Tempura Painting
  • 1st – Monica Duran Williams, CA, Ashanti Madrigal- Tulip Tempera Painting
  • 1st – Monica Duran Williams, CA, Jose M. Martinez Tulip Tempera Painting
  • 1st – Monica Duran Williams, CA, Ashley Padilla – Tulip Tempera Painting
  • 1st – Monica Duran Williams, CA, Aurora Pineda – Tulip Tempera Painting
  • 1st – Monica Duran Williams, CA, Citlali Ramirez- Tulip Tempera Painting
  • 1st – Monica Duran Williams, CA, Lexy Rodriguez Tulip Tempera Painting
  • 2nd – Cielo Tercero Williams, CA, Waterfowl
  • 2nd – Ronnie Dekeyser Williams, CA, Waterfowl
  • 2nd – Mary Rose Fermin Williams, CA, Waterfowl
  • 2nd – Diego Flores Williams, CA, Waterfowl
  • 2nd – Emiliano Garcia Williams, CA, Waterfowl
  • 2nd – Brian Guevara Williams, CA, Waterfowl
  • 2nd – Jaquelin Hernandez Williams, CA, Waterfowl
  • 2nd – Jose Perez Williams, CA, Waterfowl
  • 2nd – Abel Quintana Williams, CA, Waterfowl
  • 2nd – Rawl Quinteros Williams, CA, Waterfowl
  • 2nd – Daniel Ruiz Williams, CA, Waterfowl
  • 2nd – Monica Duran Williams, CA, Thomas Agraz – Tulip Tempera Painting
  • 2nd – Monica Duran Williams, CA, Lupita Carrillo- Tulip Tempera Painting
  • 2nd – Monica Duran Williams, CA, Kamila Medina – Tulip Tempera Painting
  • 2nd – Monica Duran Williams, CA, Braulio Rivera- Tulip Tempera Painting
  • 2nd – Monica Duran Williams, CA, Mariana Rivera Tulip Tempera Painting
  • 2nd – Monica Duran Williams, CA, Andrea Rivera Tulip Tempera Painting
  • 2nd – Monica Duran Williams, CA, Jose G. Solis Tulip Tempera Painting
  • 2nd – Monica Duran Williams, CA, Jacob Spratford Tulip Tempera Painting
  • 2nd – Monica Duran Williams, CA, Brayan Velazquez -Tulip Tempera Painting
  • 3rd – Anna Carrillo Williams, CA, Waterfowl
  • 3rd – Isabel Casarez Williams, CA, Waterfowl
  • 3rd – Gerardo Garcia Williams, CA, Waterfowl
  • 3rd – Sergio Leos Williams, CA, Waterfowl
  • 3rd – Parth Patel Williams, CA, Watrfowl
  • 3rd – Sonia Soto Williams, CA, Waterfowl
  • 3rd – Monica Duran Williams, CA, Navor Fuentes- Tulip Tempera Painting
  • 3rd – Monica Duran Williams, CA, Joanna Gonzalez -Tulip Tempra Painting

Junior Crafts/Arts/Photography – Art – Age 3 thru Grade 3 – Watercolor

  • 1st – Jenny Hathaway Colusa, CA, Chase Friel
  • 1st – Jenny Hathaway Colusa, CA, Henry Jewett
  • 1st – Jenny Hathaway Colusa, CA, Jay Vann
  • 1st – Jenny Hathaway Colusa, CA, Kaisy Colsa
  • 1st – Jenny Hathaway Colusa, CA, Asher Amsden
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Angel Ambriz- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Julian Camberos- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Nelly Carabez- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Julianna Dorantes- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Hailey Goodman- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Keith Grimmer- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Antonio Gutierrez- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Janeli Hernandez- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Leonardo Iniguez- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Gracie Langlois- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Katie Jimenez- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Manuel Lopez- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Dylan Moore- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Anthony Paiz- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Jonathan Pimentel- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Daniel Rodriguez- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Araceli Romero Arias- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Gabriela Saavedra- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Joseph Saavedra- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Kirk Shahan- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Julienna Zavala- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Jovani Rodriguez- Chinese Dragon
  • 1st – Lynn Reister Colusa, CA, Angel Gutierrez- Chinese Dragon
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Sohan Singh
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Linda Rivera
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Emily Mendez
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Payton Myers
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Jesse Mendez
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Ameer Garwan
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Trinity Tungasmita
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Christian Miller
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Jordyn Stephens
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Mikey Smith
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Sid Charter
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Brianna Jaime
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Erika Padilla
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Johny Alcaraz
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Nolan Fitzsimmons
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Seth Little
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Stephen Baker
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Sierra Miranda
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, thayana Grantham
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Khloe Davalos
  • 1st – Dale Martini Williams, CA, Ty Howell-Coombs
  • 1st – Courtney Lemenager Colusa, CA, Lissandra Fuerte
  • 1st – Courtney Lemenager Colusa, CA, Nate Raj
  • 1st – Courtney Lemenager Colusa, CA, Marco Vazquez
  • 1st – Courtney Lemenager Colusa, CA, Sotero Agustin
  • 1st – Courtney Lemenager Colusa, CA, Emanuel Frias
  • 1st – Courtney Lemenager Colusa, CA, Elijah Vu
  • 1st – Courtney Lemenager Colusa, CA, Danny Diaz
  • 1st – Courtney Lemenager Colusa, CA, Cody Koregelos
  • 1st – Courtney Lemenager Colusa, CA, Julian Juarez
  • 1st – Courtney Lemenager Colusa, CA, Jawaun Jones
  • 1st – Courtney Lemenager Colusa, CA, Aryam Muharam
  • 1st – Courtney Lemenager Colusa, CA, Maddison Reister
  • 1st – Courtney Lemenager Colusa, CA, Julie Guzman
  • 1st – Courtney Lemenager Colusa, CA, Isabel Ambriz
  • 1st – Courtney Lemenager Colusa, CA, Aaliyah Salud
  • 1st – Courtney Lemenager Colusa, CA, Maggie Michel
  • 1st – Courtney Lemenager Colusa, CA, Xitlaly Bedolla
  • 1st – Carly Simmons Colusa, CA, Blue/Green Gator
  • 1st – Jake Cerney , , Spring egg
  • 1st – Mindy Lederer Colusa, CA, Mateo Gutierrez
  • 1st – Mindy Lederer Colusa, CA, Dominic Salazar-Barbosa
  • 1st – Mindy Lederer Colusa, CA, Fish Watercolor
  • 1st – Mindy Lederer Colusa, CA, Max Soto
  • 2nd – Abby Myers Colusa, CA, Water Color, Stars & Striipes
  • 2nd – Mindy Lederer Colusa, CA, Hayden McCarty
  • 2nd – Mindy Lederer Colusa, CA, Angelica Avina
  • 2nd – Mindy Lederer Colusa, CA, Angelo Chavez
  • 2nd – Mindy Lederer Colusa, CA, Marco Marquez
  • 2nd – Mindy Lederer Colusa, CA, Sofia Robledo
  • 2nd – Mindy Lederer Colusa, CA, Jesus Gutierrez
  • 2nd – Mindy Lederer Colusa, CA, Jonathan Alatorre
  • 2nd – Mindy Lederer Colusa, CA, Johnathan Gutierrez
  • 2nd – Mindy Lederer Colusa, CA, Karina Santos
  • 3rd – Mindy Lederer Colusa, CA, Joceline Trujillo
  • 3rd – Mindy Lederer Colusa, CA, Gisselle Vidal
  • 3rd – Mindy Lederer Colusa, CA, Gabriela Cervantes
  • 3rd – Mindy Lederer Colusa, CA, Emily Garcia
  • 3rd – Mindy Lederer Colusa, CA, Nisi Patel
  • 3rd – Mindy Lederer Colusa, CA, Ebony Lopez

Junior Crafts/Arts/Photography – Art – Age 3 thru Grade 3 – Any Other, Specify

  • 1st – Anna Carrillo Williams, CA, Symetry Painting
  • 1st – Ellisa Casillas Williams, CA, Symetry Painting
  • 1st – Cielo Tercero Williams, CA, Symetry Painting
  • 1st – Ronnie Dekeyser Williams, CA, Symetry Painting
  • 1st – Mary Rose Fermin Williams, CA, Symetry Painting
  • 1st – Emiliano Garcia Williams, CA, Symetry Painting
  • 1st – Gerardo Garcia Williams, CA, Symetry Painting
  • 1st – Brian Guevara Williams, CA, Symetry Painting
  • 1st – Sergio Leos Williams, CA, Symetry Painting
  • 1st – Parth Patel Williams, CA, Symetry
  • 1st – Jose Perez Williams, CA, Symetry Painting
  • 1st – Abel Quintana Williams, CA, Symetry Painting
  • 1st – Rawl Quinteros Williams, CA, Symetry Painting
  • 1st – Hand-In-Hand Dotson Colusa, CA, Penguin Art
  • 1st – Jake Cerney , , Tempura Paint Pumpkin
  • 1st – Allison Jansen Grimes, CA, Yoseili Ambriz – Ooil pastel of SUNFLOWERS
  • 1st – Allison Jansen Grimes, CA, Fernando Carvajal – Ooil pastel of SUNFLOWERS
  • 1st – Allison Jansen Grimes, CA, Julio Carvajal – Oil Pastel of SUNFLOWERS
  • 1st – Allison Jansen Grimes, CA, Janneth Hernandez – Oil Pastel of SUNFLOWERS
  • 1st – Allison Jansen Grimes, CA, Esmeralda Leon – Oil Pastel of SUNFLOWERS
  • 1st – Allison Jansen Grimes, CA, Lissete Rodriguez – Oil Pastel of SUNFLOWERS
  • 1st – Chloe Hendrickson Colusa, CA, Oil Pastel
  • 1st – Connor Hendrickson Colusa, CA,
  • 1st – Kim Nall Colusa, CA, Penguin Art
  • 2nd – Diego Flores Williams, CA, Symetry Painting
  • 2nd – Leonardo Martinez Williams, CA, Symetry Painting
  • 2nd – Hector Rosales Williams, CA, Symetry Painting
  • 2nd – Daniel Ruiz Williams, CA, Symetry Painting
  • 2nd – Sonia Soto Williams, CA, Symetry Painting
  • 2nd – Allison Jansen Grimes, CA, Arianna Hernandez – Oil Pastel of SUNFLOWERS
  • 2nd – Allison Jansen Grimes, CA, Gabriel Hernandez – Oil Pastel of SUNFLOWERS
  • 2nd – Allison Jansen Grimes, CA, Sheyla Merino – Oil Pastel of SUNFLOWERS
  • 2nd – Allison Jansen Grimes, CA, Cristobal Rameriz – Oil Pastel of SUNFLOWERS
  • 3rd – Mark Moran Williams, CA, Symetry Painting

Junior Crafts/Arts/Photography – Art – Grades 4 thru 8 – Crayon

  • 1st – Sam Navarro Williams, CA, Snowman
  • 1st – Shelby Little Williams, CA, Sunset Moth
  • 2nd – Shelby Little Williams, CA, Portrait

Junior Crafts/Arts/Photography – Art – Grades 4 thru 8 – Felt Tip Pen

  • 1st – Bridget Walsh Colusa, CA, Dragon Felt Tip Sketch
  • 1st – Logan Amsler Arbuckle, CA, Kooky Cat

Junior Crafts/Arts/Photography – Art – Grades 4 thru 8 – Mixed Media

  • 1st – Ashley Hickel Colusa, CA, Wild Hair “Spikes”
  • 1st – Olivia Jarrett Colusa, CA,
  • 1st – Helena Harris Colusa, CA,
  • 1st – Helena Harris Colusa, CA,
  • 1st – Sophia Stocks Princeton, CA,
  • 1st – Lizeth Madrigal Williams, CA, Sunset Moth
  • 1st – Graciela Duran Williams, CA, Sunset Moth
  • 1st – Hayden Morris Williams, CA, Sunflower
  • 1st – Sam Navarro Williams, CA, IRIS
  • 1st – Justin Charter Williams, CA, Butterfly
  • 1st – Cecilia Ramirez Williams, CA, Sunflower
  • 1st – Kathia Vazquez Williams, CA, Sunflower
  • 1st – Joana Tolentino Williams, CA, Butterfly
  • 1st – Megan Dunlap Maxwell, CA, Simba
  • 2nd – Ashley Hickel Colusa, CA, Flower
  • 2nd – Nadia Gutierrez Williams, CA, Moth
  • 2nd – Kayla Perez Durham, CA, Sun Flower
  • 2nd – Kayla Perez Durham, CA, Butterfly
  • 2nd – Crystal Garcia Williams, CA, Butterfly
  • 2nd – Lizeth Madrigal Williams, CA, SHOW GIRL
  • 2nd – Hayden Morris Williams, CA, Iris
  • 2nd – Patrick O’Quelly Williams, CA, Butterfly
  • 2nd – Kathia Vazquez Williams, CA, Butterfly
  • 2nd – Nathaly Villa Williams, CA, Moth
  • 2nd – Logan Amsler Arbuckle, CA, Dragon Drawing
  • 3rd – Helena Harris Colusa, CA,
  • 3rd – Jordan Cano Williams, CA, Butterfly
  • 3rd – Cindy Morfin Williams, CA, Sunset Moth
  • 3rd – Logan Amsler Arbuckle, CA, Chunky Duck

Junior Crafts/Arts/Photography – Art – Grades 4 thru 8 – Pen or Pencil

  • 1st – Mia Critchfield Colusa, CA, Star Pillow
  • 1st – Maddie Koregelos Williams, CA,
  • 1st – Bridget Walsh Colusa, CA, Annikin Skywalker
  • 1st – 10 Thatcher Colusa, CA, Robot
  • 1st – Megan Dunlap Maxwell, CA, Horse #1
  • 1st – Megan Dunlap Maxwell, CA, Horse #2
  • 2nd – Olivia Jarrett Colusa, CA,
  • 2nd – Logan Amsler Arbuckle, CA, face
  • 3rd – Olivia Jarrett Colusa, CA,
  • 3rd – Spencer Stocks Princeton, CA,
  • 3rd – Spencer Stocks Princeton, CA,
  • 3rd – Chloe Ferraiuolo Colusa, CA,

Junior Crafts/Arts/Photography – Art – Grades 4 thru 8 – Watercolor

  • 1st – Sarah Richter Colusa, CA, Tommie Baird- Watercolor of CA Mission
  • 1st – Sarah Richter Colusa, CA, Edith Moreno- Watercolor of CA Mission
  • 1st – Sarah Richter Colusa, CA, Jesus Ramirez- Watercolor of CA Mission
  • 1st – Sarah Richter Colusa, CA, Rebecca Randolph- Watercolor of CA Mission
  • 1st – Sarah Richter Colusa, CA, Christian Gutierrez- Watercolor of CA Mission
  • 1st – Sarah Richter Colusa, CA, Adrianna Rico- Watercolor of CA Mission
  • 1st – Sarah Richter Colusa, CA, Gisselle Valencia- Watercolor of CA Mission
  • 1st – Rasan Knox Colusa, CA, Cody Free
  • 1st – Rasan Knox Colusa, CA, Noel Velasquez
  • 1st – Rasan Knox Colusa, CA, Mackenzie Thompson
  • 1st – Rasan Knox Colusa, CA, Sonia Luna
  • 1st – Rasan Knox Colusa, CA, William Mitchum
  • 1st – Rasan Knox Colusa, CA, Jackie Gonzalez
  • 1st – Rasan Knox Colusa, CA, Lucas Garin
  • 1st – Olivia Jarrett Colusa, CA,
  • 1st – Sam Stocks Princeton, CA, Water Color
  • 1st – Nathaly Villa Williams, CA, Hyacinth
  • 2nd – Sarah Richter Colusa, CA, Zariah Ramirez- Watercolor of CA Mission
  • 2nd – Sarah Richter Colusa, CA, Milton Gutierrez- Watercolor of CA Mission
  • 2nd – Sarah Richter Colusa, CA, Alex Grajeda- Watercolor of CA Mission
  • 2nd – Sarah Richter Colusa, CA, Jerry Gonzales- Watercolor of CA Mission
  • 2nd – Sarah Richter Colusa, CA, Christian Lopez- Watercolor of CA Mission
  • 2nd – Sarah Richter Colusa, CA, Rhianna Rico- Watercolor of CA Mission
  • 2nd – Sarah Richter Colusa, CA, Veronica Jauregui- Watercolor of CA Mission
  • 2nd – Sarah Richter Colusa, CA, Gabe Salazar- Watercolor of CA Mission
  • 2nd – Sarah Richter Colusa, CA, Marcus Arce- Watercolor of CA Mission
  • 2nd – Sarah Richter Colusa, CA, Kimberly Cisneros- Watercolor of CA Mission
  • 2nd – Rasan Knox Colusa, CA, Marita Covarrubias
  • 2nd – Rasan Knox Colusa, CA, Allan Vega
  • 2nd – Rasan Knox Colusa, CA, Sandibel Navarro
  • 2nd – Rasan Knox Colusa, CA, Jacob Arce
  • 2nd – Rasan Knox Colusa, CA, Alejandro Velaquez
  • 2nd – Rasan Knox Colusa, CA, Luis Martin
  • 2nd – Nadia Gutierrez Williams, CA, Hyacinth
  • 2nd – Crystal Garcia Williams, CA, Hyacinth
  • 2nd – Joana Tolentino Williams, CA, Hycacith
  • 3rd – Sarah Richter Colusa, CA, Arturo Alcaraz- Watercolor of CA Mission
  • 3rd – Sarah Richter Colusa, CA, Annie Lay- Watercolor of CA Mission
  • 3rd – Sarah Richter Colusa, CA, Julian Vaca- Watercolor of CA Mission
  • 3rd – Rasan Knox Colusa, CA, Chaena Laux
  • 3rd – Rasan Knox Colusa, CA, Javier Ramirez
  • 3rd – Rasan Knox Colusa, CA, Cynthia Velasquez
  • 3rd – Cecilia Ramirez Williams, CA, Hyacinth

Junior Crafts/Arts/Photography – Art – Grades 4 thru 8 – Any other, specify

  • 1st – Mia Critchfield Colusa, CA, Underwater Miracles
  • 2nd – Gracie Myers Colusa, CA, Acrylic/ Barn Scene
  • 2nd – Gracie Myers Colusa, CA, Whale Pastel
  • 3rd – Chloe Ferraiuolo Colusa, CA, Pastel

Junior Crafts/Arts/Photography – Art – Grades 9 thru 12 – Acrylic

  • 1st – Kimberlee Harmon Colusa, CA, Little Girl
  • 1st – Kimberlee Harmon Colusa, CA, Tree

Junior Crafts/Arts/Photography – Art – Grades 9 thru 12 – Mixed Media

  • 1st – Kimberlee Harmon Colusa, CA, Wood Birdhouse
  • 1st – Cheyenne Laux Colusa, CA,
  • 1st – Mikenzie Martinez Colusa, CA, M & M art

Junior Crafts/Arts/Photography – Art – Grades 9 thru 12 – Pen or Pencil

  • 1st – Kaily McKinley , , Charcoal
  • 2nd – Kaily McKinley , , Charcoal

Junior Crafts/Arts/Photography – Art – Grades 9 thru 12 – Any other, specify

  • 1st – Kimberlee Harmon Colusa, CA, Tennis Girl
  • 1st – Kimberlee Harmon Colusa, CA, Half Face
  • 1st – Mikenzie Martinez Colusa, CA, Basketball Scratchboard
  • 2nd – Mikenzie Martinez Colusa, CA, stiched canvas

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Age 3 thru 3 Grade – Animal, Bird or Fish

  • 2nd – Audrey Dunn Colusa, CA, Jelly Fish
  • 2nd – Audrey Dunn Colusa, CA, 2 Jelly Fish

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Age 3 thru 3 Grade – Any Other, specify

  • 1st – Audrey Dunn Colusa, CA, Cups
  • 2nd – Audrey Dunn Colusa, CA, Butes

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Grade 4 thru 8 – Animals, domestic

  • 1st – Molly Dunlap Maxwell, CA, Tuff R.I.P.
  • 1st – Samantha Hackney Colusa, CA, Looking Up
  • 2nd – Kelly Burgess Arbuckle, CA, Little Bully
  • 3rd – Molly Dunlap Maxwell, CA, ACE
  • 3rd – Bridget Walsh Colusa, CA, Black Cat
  • 3rd – Bridget Walsh Colusa, CA, Cheasapeak Puppy

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Grade 4 thru 8 – Photo – Animal, Wild

  • 1st – Erin Walsh Colusa, CA, Canadian Goose
  • 2nd – Molly Doherty Arbuckle, CA, Denali Moose
  • 3rd – Erin Walsh Colusa, CA, BlackTail Deer

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Grade 4 thru 8 – Architecture

  • 1st – Charles Dunn Colusa, CA, Bridge
  • 3rd – Erin Walsh Colusa, CA, San Francisco
  • 3rd – Erin Walsh Colusa, CA, Vikingsholm

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Grade 4 thru 8 – Birds or fowl

  • 2nd – Bridget Walsh Colusa, CA, Canadian Goose
  • 3rd – Erin Walsh Colusa, CA, Nut Hatch
  • 3rd – Erin Walsh Colusa, CA, Stellar Jay

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Grade 4 thru 8 – Family Vacation

  • 3rd – Molly Doherty Arbuckle, CA, Denali Park, Alaska
  • 3rd – Bridget Walsh Colusa, CA, Pacific Ocean Fishing

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Grade 4 thru 8 – Fish

  • 1st – Erin Walsh Colusa, CA, Star Fish
  • 3rd – Bridget Walsh Colusa, CA, King Salmon

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Grade 4 thru 8 – Landscape/Seascape

  • 1st – Molly Doherty Arbuckle, CA, Sunset
  • 1st – Molly Doherty Arbuckle, CA, Arlington National Cematary
  • 1st – Bridget Walsh Colusa, CA, Mount Shasta
  • 2nd – Bridget Walsh Colusa, CA, Sutter Buttes Waterfall
  • 2nd – Erin Walsh Colusa, CA, Crater Lake
  • 3rd – Kelly Burgess Arbuckle, CA, Beautiful Buttes
  • 3rd – Erin Walsh Colusa, CA, Emerald Bay

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Grade 4 thru 8 – Nature, flowers

  • 1st – Kelly Burgess Arbuckle, CA, Busy Bee
  • 2nd – Erin Walsh Colusa, CA, Snow Flower
  • 3rd – Bridget Walsh Colusa, CA, Nectarine Blossom
  • 3rd – Bridget Walsh Colusa, CA, Red & Orange Poppies
  • 3rd – Erin Walsh Colusa, CA, Mule’s Ear Flower

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Grade 4 thru 8 – Nature,other

  • 1st – Charles Dunn Colusa, CA, Frozen Leaves
  • 1st – Charles Dunn Colusa, CA, Reflections
  • 1st – Erin Walsh Colusa, CA, Snow Tunnel
  • 2nd – Bridget Walsh Colusa, CA, Tree Mushroom
  • 3rd – Bridget Walsh Colusa, CA, Poppies in Vineyards
  • 3rd – Erin Walsh Colusa, CA, Waterfall

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Grade 4 thru 8 – People, candid

  • 1st – Kelly Burgess Arbuckle, CA, Hide & Seek
  • 1st – Charles Dunn Colusa, CA, Bright Sister
  • 2nd – Molly Dunlap Maxwell, CA, Alicia
  • 2nd – Samantha Hackney Colusa, CA, Sun on Her Face

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Grade 4 thru 8 – Any other

  • 1st – Samantha Hackney Colusa, CA, A Forgotten Classic
  • 1st – Bridget Walsh Colusa, CA, Footprints in Sand
  • 2nd – Kelly Burgess Arbuckle, CA, Travie Boots
  • 2nd – Molly Dunlap Maxwell, CA, Spur Rowel
  • 2nd – Erin Walsh Colusa, CA, Staircase
  • 3rd – Bridget Walsh Colusa, CA, Clouds
  • 3rd – Erin Walsh Colusa, CA, Oregon Sign

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Grades 9 thru 12 – Animal, Domestic

  • 1st – Rylee Coder Williams, CA, Animal
  • 2nd – Jessi Coder Williams, CA,
  • 3rd – Rylee Coder Williams, CA, Animal

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Grades 9 thru 12 – Animal – Wild

  • 2nd – Rylee Coder Williams, CA,
  • 3rd – Jessi Coder Williams, CA,

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Grades 9 thru 12 – Landscape/Seascape

  • 1st – Jessi Coder Williams, CA, #2
  • 2nd – Rylee Coder Williams, CA,
  • 3rd – Jessi Coder Williams, CA,

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Grades 9 thru 12 – Nature, flowers

  • 2nd – Rylee Coder Williams, CA,
  • 3rd – Rylee Coder Williams, CA,

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Grades 9 thru 12 – Nature, other

  • 1st – Rylee Coder Williams, CA, Floating oragami in canal
  • 2nd – Jessi Coder Williams, CA, #2
  • 3rd – Jessi Coder Williams, CA, #1

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Grades 9 thru 12 – People, candid

  • 2nd – Jessi Coder Williams, CA,

Junior Crafts/Arts/Photography – Photo – Grades 9 thru 12 – Any other digital photo specif

  • 1st – Jessi Coder Williams, CA, AODP, Scenery 1
  • 2nd – Jessi Coder Williams, CA, AODP, Scenery
  • 3rd – Rylee Coder Williams, CA, Animal
  • 3rd – Rylee Coder Williams, CA, Animal

Junior Crafts/Arts/Photography – Miscellaneous School Projects – Mission, Any

  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Brady Bolley- Mission San Gabriel Archangel
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Mia Critchfield- Mission San Carlos Borromeo
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Liliana Davis- Mission San Juan Capistrano
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Scott Davis- Mission San Carlos Borromeo
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Kirstin Draves- Mission San Juan Bautista
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Charles Dunn- Mission Santa Cruz
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Ashley Hickel- Mission San Francisco de Asis
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Jacob Lambity- Mission Santa Clara de Asis
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Grace Meek- Mission San Antonio de Padua
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Priscila Morales- Mission Santa Ines
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Jonathon Munoz- Mission San Rafael Archangel
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Mary Pat Peterson- Mission Santa Barbara
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Christian Reyna- Mission San Jose
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Jaycee Schumacher-Ash – Mission San Luis Obispo
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Ruby Testerman- Mission San Francisco Solano
  • 1st – Jesse Sahagun Jr. Colusa, CA,
  • 1st – Chaena Laux Colusa, CA,

Junior Crafts/Arts/Photography – Miscellaneous School Projects – Any other School Project

  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Brady Bolley- Charlotte’s Web
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Mia Critchfield- Charlotte’s Web
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Liliana Davis- Charlotte’s Web
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Scott Davis- Charlotte’s Web
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Kirstin Draves- Charlotte’s Web
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Charles Dunn- Charlotte’s Web
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Jacob Lambirth- Charlotte’s Web
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Priscila Morales- Charlotte’s Web
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Jonathon Munoz- Charlotte’s Web
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Christian Reyna- Charlotte’s Web
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Jaycee Schumacher-Ash- Charlotte’s Web
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Liliana Davis- Cereal Box Book Report
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Scott Davis- Cereal Box Book Report
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Grace Meek- Cereal Box Book Report
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Jonathon Munoz- Cereal Box Book Report
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Mary Pat Peterson- Cereal Box Book Report
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Christian Reyna- Cereal Box Book Report
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Jaycee Schumacher-Ash- Cereal Box Book Report
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Ruby Testerman- Cereal Box Book Report
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Brady Bolley- Mandala
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Scott Davis- Mandala
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Ashley Hickel- Mandala
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Jacob Lambirth- Mandala
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Grace Meek- Mandala
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Priscila Morales- Mandala
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Mary Pat Peterson- Mandala
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Christian Reyna- Mandala
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Jaycee Schumacher-Ash- Mandala
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Ruby Testerman- Mandala
  • 1st – Deanna Jarrett Colusa, CA, Aneesa Celis- CA Railroad
  • 1st – Deanna Jarrett Colusa, CA, Adrian Reyes- CA Railroad
  • 1st – Deanna Jarrett Colusa, CA, Trent Townzen- CA Railroad
  • 1st – Deanna Jarrett Colusa, CA, Maria Gomez Perez- CA Railroad
  • 1st – Deanna Jarrett Colusa, CA, Carlos Guillen Gomez- CA Railroad
  • 1st – Deanna Jarrett Colusa, CA, Kekiya Bryant- CA Railroad
  • 1st – Deanna Jarrett Colusa, CA, Kobe Castanan- CA Railroad
  • 1st – Deanna Jarrett Colusa, CA, Lexi Hernandez- CA Railroad
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Cloitzel Ahumada- American Indian Box Report
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Ben Cleaver – American Indian Box Report
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Ivan Colsa – American Indian Box Report
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Audrey Dunn- American Indian Box Report
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Raymon Duran – American Indian Box Report
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Litzie Leos – American Indian Box Report
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Christian Mata – American Indian Box Report
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Casey Medina – American Indian Box Report
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, James Murray – American Indian Box Report
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Abigail Smith – American Indian Box Report
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Gracie Tirado – American Indian Box Report
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Korey Wayman – American Indian Box Report
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Lily woodring – American Indian Box Report
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Cloitzel Ahumada – American Indian Box Report
  • 2nd – Montserrat Arias Colusa, CA, Ashley Hickel- Charlotte’s Web
  • 2nd – Montserrat Arias Colusa, CA, Grace Meek- Charlotte’s Web
  • 2nd – Montserrat Arias Colusa, CA, Mary Pat Peterson- Charlotte’s Web
  • 2nd – Montserrat Arias Colusa, CA, Ruby Testerman- Charlotte’s Web
  • 2nd – Montserrat Arias Colusa, CA, Brady Bolley- Cereal Box Book Report
  • 2nd – Montserrat Arias Colusa, CA, Mia Critchfield- Cereal Box Book Report
  • 2nd – Montserrat Arias Colusa, CA, Kirstin Draves- Cereal Box Book Report
  • 2nd – Montserrat Arias Colusa, CA, Ashley Hickel- Cereal Box Book Report
  • 2nd – Montserrat Arias Colusa, CA, Jacob Lambirth- Cereal Box Book Report
  • 2nd – Montserrat Arias Colusa, CA, Priscila Morales- Cereal Box Book Report
  • 2nd – Montserrat Arias Colusa, CA, Mia Critchfield- Mandala
  • 2nd – Montserrat Arias Colusa, CA, Liliana Davis- Mandala
  • 2nd – Montserrat Arias Colusa, CA, Kirstin Draves- Mandala
  • 2nd – Montserrat Arias Colusa, CA, Jonathan Munoz- Mandala
  • 2nd – Deanna Jarrett Colusa, CA, Riley Stice- CA Railroad
  • 2nd – Deanna Jarrett Colusa, CA, Hunter Nobles- CA Railroad
  • 2nd – Deanna Jarrett Colusa, CA, Juledi Anambula Daualos- CA Railroad
  • 2nd – Deanna Jarrett Colusa, CA, Melissa Ramirez- CA Railroad
  • 2nd – Deanna Jarrett Colusa, CA, Rudy Hernandez- CA Railroad
  • 2nd – Deanna Jarrett Colusa, CA, Olivia Jarrett- CA Railroad
  • 2nd – Deanna Jarrett Colusa, CA, Amber Morales- CA Railroad
  • 2nd – Deanna Jarrett Colusa, CA, Antonio Alyandre- CA Railroad
  • 2nd – Deanna Jarrett Colusa, CA, Zavion Vu- CA Railroad
  • 2nd – Deanna Jarrett Colusa, CA, Eliseo Quintero- CA Railroad
  • 2nd – Christine Walsh Colusa, CA, Andrea Ascencion – American Indian Box Report
  • 2nd – Christine Walsh Colusa, CA, Emily Pingrey – American Indian Box Report
  • 2nd – Christine Walsh Colusa, CA, Hope Rodriques – American Indian Box Report
  • 3rd – Deanna Jarrett Colusa, CA, Silvino Nieto Luna- CA Railroad
  • 3rd – Deanna Jarrett Colusa, CA, Victor Hernandez- CA Railroad
  • 3rd – Deanna Jarrett Colusa, CA, Alyandra Melcha-Baizgan- CA Railroad
  • 3rd – Deanna Jarrett Colusa, CA, Taylor Kref- CA Railroad

Junior Crafts/Arts/Photography – Miscellaneous School Projects – Posters, any

  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Kyle Cervantes- Sheep & Lambs
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Ross Cervantes- Almonds
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Kendall Cotter- Wheat
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Cheyenne Laux- Alfalfa
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Christian Marzan- Apiaries
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Shayne Myers- Safflower
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Ashley Ornbaun- Almonds
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Jose Santana- Wheat
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Shane Saso- Walnuts
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Andrea Thomas- Alfalfa
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Braden Woodring- Beans
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Blake Zwald- Corn
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Isabella Arce- Corn
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, John Bautista- Alfalfa
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Denise Munoz- Wheat
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Rebecca Rader- Sunflowers
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Angelique Ramirez- Safflower
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Armondo Renteria- Almonds
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Israel Rico- Dried Plums
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Kyle Stacey- Sheep
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, John Barron- Swine
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Kodie Solis- Chicken
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Phoebe Critchfield- Swine
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Samantha Espindola- Dairy Cattle
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Maria Garcia- Sheep
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Kendra Gomez- Chicken
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Angel Grajeda- Beef Cattle
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Diego Jimenez- Goat
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Jaime Lopez- Horse
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Anita Lopez- Chicken
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Brett Manville- Goat
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Susan Murillo- Horse
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Viri Pimentel- Sheep
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Mariano Preciado- Chicken
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Steffany Ramirez- Swine
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Rigo Santana- Goat
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Aaron Anderson- Almonds
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Kelly Barrett- Apiaries
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Jesus Bautista- Dried Plums
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Gabi Diaz- Tomatoes
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Leslie Franco- Sheep & Lamb
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Rosio Jimenez- Tomatoes
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Sandra Macpherson- Rice
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Lupits Ramos- Safflower
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Reca Rivera- Alfalfa
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Sandra Torres- Wheat
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Jaime Valdez- Beans
  • 1st – Heather Thomas Sutter, CA, Reca Rivera- Think Green
  • 2nd – Heather Thomas Sutter, CA, Raul Juarez- Corn
  • 2nd – Heather Thomas Sutter, CA, Anel Sanchez- Apiaries
  • 2nd – Heather Thomas Sutter, CA, Kolby Steidlmayer- Cattle
  • 2nd – Heather Thomas Sutter, CA, Matthew Bautista- Rice
  • 2nd – Heather Thomas Sutter, CA, Victor Canchola- Walnuts
  • 2nd – Heather Thomas Sutter, CA, Brittany Guillotte- Apiaries
  • 2nd – Heather Thomas Sutter, CA, Ben Gutierrez- Dairy Cattle
  • 2nd – Heather Thomas Sutter, CA, Anays Jimenez- Horse
  • 2nd – Heather Thomas Sutter, CA, Alex Rosas- Dairy Cattle
  • 2nd – Heather Thomas Sutter, CA, Dylan Codorniz- Cattle & Calves
  • 2nd – Heather Thomas Sutter, CA, Efren Fuentes- Sunflowers
  • 2nd – Heather Thomas Sutter, CA, Adrian Garcia- Walnuts
  • 2nd – Heather Thomas Sutter, CA, Autum Pina- Walnuts

Junior Crafts/Arts/Photography – Miscellaneous School Projects – Science Project, any

  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Brady Bolley- Earth’s Layers
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Mia Critchfield- Earth’s Layers
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Liliana Davis- Earth’s Layers
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Ashley Hickel- Earth’s Layers
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Jacob Lambirth- Earth’s Layers
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Grace Meek- Earth’s Layers
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Priscila Morales- Earth’s Layers
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Jonathon Munoz- Earth’s Layers
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Mary Pat Peterson- Earth’s Layers
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Christian Reyna- Earth’s Layers
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Jaycee Schumacher-Ash- Earth’s Layers
  • 1st – Montserrat Arias Colusa, CA, Ruby Testerman- Earth’s Layers
  • 1st – Abigail Huskay Colusa, CA,
  • 1st – Helena Harris Colusa, CA,
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Cloitzel Ahumada – Solar System
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Andrea Ascencion – Solar System
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Ben Cleaver – Solar System
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Ivan Colsa – Solar System
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Raymon Duran – Solar System
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Litzie Leos – Solar System
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Christian Mata- Solar System
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Casey Medina- Solar System
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Juan Murillo – Solar System
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, James Murray- Solar System
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Emily Pingrey – Solar System
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Hope Rodrigues- Solar System
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Abigail Smith – Solar System
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Grocle Tirado – Solar System
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Korey Wayman – Solar System
  • 1st – Christine Walsh Colusa, CA, Lily Woodring – Solar System
  • 2nd – Montserrat Arias Colusa, CA, Scott Davis- Earth’s Layers
  • 2nd – Montserrat Arias Colusa, CA, Kirstin Draves- Earth’s Layers
  • 2nd – Montserrat Arias Colusa, CA, Charles Dunn- Earth’s Layers
  • 2nd – Christine Walsh Colusa, CA, Audrey Dunn – Solar System

Junior School Projects – Creative Writing & Poetry – 2nd Grade & Under

  • 1st – Hand-In-Hand School Age Program Colusa, CA, R. Gomez
  • 1st – Hand-In-Hand School Age Program Colusa, CA, T. Swearinger
  • 1st – Hand-In-Hand School Age Program Colusa, CA, R. Mitchum

Junior School Projects – Miscellaneous – Model, Any

  • 1st – Anna Carrillo Williams, CA, Pioneer Home
  • 1st – Isabel Casarez Williams, CA, Pioneer Home
  • 1st – Cielo Tercero Williams, CA, Pioneer Home
  • 1st – Mary Rose Fermin Williams, CA, Pioneer Home
  • 1st – Brian Guevara Williams, CA, Pioneer Home
  • 1st – Sergio Leos Williams, CA, Pioneer Home
  • 1st – Leonardo Martinez Williams, CA, Pioneer Home
  • 1st – Parth Patel Williams, CA, Pioneer Home
  • 1st – Jose Perez Williams, CA, Pioneer Home
  • 1st – Abel Quintana Williams, CA, Pioneer Home
  • 1st – Hector Rosales Williams, CA, Pioneer Home
  • 1st – Daniel Ruiz Williams, CA, Pioneer Home
  • 1st – Sonia Soto Williams, CA, Pioneer Home
  • 1st – Abby Parker Williams, CA, Pioneer Home
  • 2nd – Ellisa Casillas Williams, CA, Pioneer Home
  • 2nd – Ronnie Dekeyser Williams, CA, Pioneer Home
  • 2nd – Diego Flores Williams, CA, Pioneer Home
  • 2nd – Emiliano Garcia Williams, CA, Pioneer Home
  • 2nd – Gerardo Garcia Williams, CA, Pioneer Home
  • 2nd – Jaquelin Hernandez Williams, CA, Pioneer Home
  • 2nd – Mark Moran Williams, CA, Pioneer Home
  • 2nd – Rawl Quinteros Williams, CA, Pioneer Home
  • 2nd – Issael Magllanes Williams, CA, Pioneer Home

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Bolts & Nuts/Dead Bolt Latch

  • 1st – Alejandra Solorio Dunnigan, CA,
  • 1st – Brenda C Leos Arbuckle, CA,
  • 1st – Fernando Juaregui Arbuckle, CA,
  • 1st – Jon Herrera Dunnigan, CA,
  • 1st – Karola Ramirez Arbuckle, CA,
  • 1st – Manuel Alcaraz Arbuckle, CA,
  • 1st – Maria Lopez Dunnigan, CA,
  • 1st – Monico Orozco Arbuckle, CA,
  • 1st – Rafael Sanchez Arbuckle, CA,
  • 2nd – Eduardo Huerta Arbuckle, CA,
  • 2nd – Melissa Martinez Arbuckle, CA,
  • 2nd – Wes Leighty Arbuckle, CA,

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Wired Circuit

  • 1st – Morgan Dambrosio Colusa, CA, Wired Circut

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Any other like item, specify

  • 3rd – Wes Leighty Arbuckle, CA, Candle Holder

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Elect. Educational Display

  • 1st – Matthew Bautista Colusa, CA,
  • 4th – Wesley Arce Colusa, CA, Electric Display

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Sheetmetal, Feed Scoop

  • 1st – Aloysa Anderson Arbuckle, CA, Feed Scoop
  • 1st – Brenda C Leos Arbuckle, CA,
  • 1st – Francisco Padilla Arbuckle, CA,
  • 1st – Melissa Martinez Arbuckle, CA,
  • 2nd – Alejandra Solorio Dunnigan, CA,
  • 2nd – Camren Bullock Dunnigan, CA,
  • 2nd – Miguel Alcaraz Arbuckle, CA,
  • 2nd – Wes Leighty Arbuckle, CA,
  • 2nd – Maria Lopez Dunnigan, CA,

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Sheetmetal – Any other

  • 1st – Hunter Mobley Maxwell, CA, Lock Box
  • 1st – Ricky Robledo Maxwell, CA, Lock Box
  • 2nd – Angel Mitchum Maxwell, CA, Lock Box
  • 2nd – Russell Jones Maxwell, CA, Lock Box
  • 2nd – Santiago Gonzalez Maxwell, CA, Lock Box

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – PVC/Plumbing Proj. other

  • 1st – Gavino Mitchum Princeton, CA,
  • 1st – Eduardo Valencia Butte City, CA,
  • 1st – Jesse Winn Princeton, CA,
  • 1st – Julia Romo Butte City, CA,
  • 1st – Julian Rosas Butte City, CA,
  • 1st – Jacob Chrestensen Princeton, CA,
  • 1st – Lucas Hubbard Glenn, CA,
  • 1st – Miranda Perez Princeton, CA,
  • 1st – Roberto Garcia Colusa, CA,
  • 1st – Samuel Bautista Butte City, CA,
  • 3rd – Juan Falcon Willows, CA,

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Weld/Forge Project

  • 1st – Nick Garofalo Colusa, CA, Steak Turner
  • 1st – Jaime Lopez Colusa, CA, Steak Turner
  • 1st – Nichola Moresco Colusa, CA, Steak Turner
  • 1st – Seth Willis Colusa, CA, Steak Turner
  • 1st – Jaime Valdes Colusa, CA, Steak Turner
  • 1st – Fernando Amador Colusa, CA, Steak Turner
  • 1st – Andrea M Thomas Sutter, CA, Steak Turner
  • 2nd – R.J. Goad Colusa, CA, Steak Turner

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Weld/Forge-Hay Hooks

  • 1st – Alejandra Solorio Dunnigan, CA, HItch Pin
  • 1st – Brenda C Leos Arbuckle, CA, Hitch Pin
  • 1st – Camren Bullock Dunnigan, CA, Hitch Pin
  • 1st – Fernando Juaregui Arbuckle, CA, Hitch Pin
  • 1st – Jon Herrera Dunnigan, CA, Hitch Pin
  • 1st – Karola Ramirez Arbuckle, CA, Hitch Pin
  • 1st – Melissa Martinez Arbuckle, CA, Hitch Pin
  • 1st – Victor Navarro Arbuckle, CA, Hitch Pin
  • 1st – Watson Defty Woodland, CA, Hitch Pin

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Weld/Forge-Branding Irons

  • 1st – Brenda C Leos Arbuckle, CA,
  • 1st – Melissa Martinez Arbuckle, CA,
  • 2nd – Alejandra Solorio Dunnigan, CA, Branding Iron
  • 2nd – Chantle Bramble Arbuckle, CA,
  • 2nd – Fernando Juaregui Arbuckle, CA,
  • 2nd – Manuel Alcaraz Arbuckle, CA,

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Weld/Forge- Hat/Coat Racks

  • 1st – Chris F Avila Colusa, CA, Coat Rack
  • 2nd – Tyler Martin Colusa, CA, Coat Rack

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Weld/Horse Shoe Art

  • 1st – AJ Windsor Colusa, CA, Candle Holder
  • 1st – Samantha Murphy Arbuckle, CA, Flower

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – 3-Weld Display, Steel

  • 1st – Leonel Canchola Grimes, CA,
  • 2nd – Jesse Winn Princeton, CA,
  • 2nd – Julia Romo Butte City, CA,

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Wld/Fge- Any Other, specify

  • 1st – Connor Herrick Colusa, CA, Hitch Cover
  • 1st – Chas Benton Arbuckle, CA, Shooting Target
  • 1st – Chas Benton Arbuckle, CA, Pierce Bear Hitch
  • 1st – Hilary Brainard Grimes, CA, Pierce Bear Hitch
  • 1st – Jerry Mendez Grimes, CA, Post Driver
  • 1st – Manuel Alcaraz Arbuckle, CA, Ornamental Mini Brand
  • 1st – Samantha Murphy Arbuckle, CA, Ribbon Rack
  • 1st – Hunter Ortiz Williams, CA, Hitch Cover
  • 1st – Isaias Martinez Maxwell, CA, Lock Box
  • 1st – Chase Alvernez Williams, CA, Lock Box
  • 1st – George Barajas Maxwell, CA, Lock Box
  • 2nd – Tyler Martin Colusa, CA, Hitch Cover
  • 2nd – Tyler Martin Colusa, CA, Hitch Cover
  • 2nd – Brandon Vaca Colusa, CA, Steak Turner
  • 2nd – Andy Zavala Arbuckle, CA, Trellis Stakes
  • 2nd – Martin Toledo Maxwell, CA, Lock Box
  • 2nd – Matt Ashman Maxwell, CA, Lock Box
  • 2nd – Nick Denny Maxwell, CA, Lock Box

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Weld/Forge-Educ. Display

  • 1st – Nichola Moresco Colusa, CA, Welding Display

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Woodworking – Boot Jack/BrmHol

  • 1st – Dylan Jones Maxwell, CA, Boot Jack

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Woodworking – Cutting Board

  • 1st – Mayra Valdivia Williams, CA,
  • 1st – Almendra Rivera Williams, CA,
  • 1st – Jose Vega Williams, CA,
  • 1st – Tristin Hancock Elk Creek, CA, Cutting Board

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Woodworking – Shelf

  • 1st – Nicole Robledo Maxwell, CA, DVD Shelf
  • 1st – Drex Minto Stonyford, CA, DVD Shelf
  • 1st – Cj Mims – Whitehead Stonyford, CA, DVD Shelf
  • 1st – Lucely Ocampo Maxwell, CA, DVD Shelf
  • 1st – Carli Costa Maxwell, CA, DVD Shelf
  • 1st – Tristin Hancock Elk Creek, CA, DVD Shelf
  • 1st – Jessie Otterson Maxwell, CA, DVD Shelf
  • 1st – Steven Powell Maxwell, CA, DVD Shelf
  • 1st – Brett Cabral Maxwell, CA, DVD Shelf
  • 1st – Ashley Azevedo Maxwell, CA, DVD Shelf
  • 1st – Jenna Powell Maxwell, CA, DVD Shelf
  • 1st – Fabian Regalado Maxwell, CA, DVD Shelf
  • 1st – Thomas Mitchum Colusa, CA, DVD Shelf
  • 1st – Blake Azevedo Maxwell, CA, DVD Shelf
  • 2nd – Kimberly Wells Maxwell, CA, DVD Shelf
  • 2nd – Michaela Carvalho Maxwell, CA, DVD Shelf

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Woodworking – Jewelry, box, et

  • 1st – Andrea Zuniga Williams, CA,
  • 1st – Dylan Jones Maxwell, CA, Jewelry Box

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Woodworking – Signs

  • 1st – Christian Montejano Colusa, CA, Wood Sign
  • 1st – Monica Orozco Colusa, CA, Young Wild & Free
  • 1st – Ernesto Mendez Colusa, CA,
  • 1st – Gustavo Sanchez Colusa, CA,
  • 1st – Nathan Lyss Colusa, CA, CAM1
  • 1st – Jason Deaner Colusa, CA, Monster Energy
  • 1st – Dakota Knight Colusa, CA, Browning
  • 1st – Estevan Frias Colusa, CA, Redhawk
  • 1st – Jose Santana Colusa, CA, Oregon
  • 1st – Leo Velazquez Maxwell, CA, sign
  • 1st – Jacob Keeler Stonyford, CA, sign
  • 1st – Trent Mathis Maxwell, CA, Name Sign
  • 1st – Kaily Mckinley Maxwell, CA, Name Sign
  • 1st – Shelen Boyes Colusa, CA, Name Sign
  • 1st – Andrea Ambriz Williams, CA, Name Sign
  • 1st – Brittney Haywood Maxwell, CA, Wood Sign with metal stand
  • 1st – Maria Lopez Maxwell, CA, Sign
  • 1st – Jesus Parra Maxwell, CA, Sign
  • 1st – Alexis Velazquez Maxwell, CA, Sign
  • 2nd – Monica Orozco Colusa, CA, Peace & War
  • 2nd – Morgan Dambrosio Colusa, CA, Hawks
  • 2nd – Nathan Lyss Colusa, CA, Stanford
  • 2nd – Jason Deaner Colusa, CA, Flow Masters
  • 2nd – Mariano Preciado Colusa, CA, Sign

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Any Exhibit of Woodworking

  • 1st – Gavino Mitchum Princeton, CA, Bench
  • 1st – Juan Falcon Willows, CA, Gun Rack
  • 1st – Jesse Winn Princeton, CA, Gun Rack
  • 1st – Julia Romo Butte City, CA, Bench
  • 1st – Julian Rosas Butte City, CA, Bench
  • 1st – Jacob Chrestensen Princeton, CA, Gun Rack
  • 1st – Lucas Hubbard Glenn, CA, Bench
  • 1st – Miranda Perez Princeton, CA, Bench
  • 1st – Roberto Garcia Colusa, CA, Bench
  • 1st – Samuel Bautista Butte City, CA, Bench
  • 1st – Daviel Vazquez Maxwell, CA, Hand Mirror
  • 2nd – Eduardo Valencia Butte City, CA, Bench

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment – Constructed – Any other Woodworking proj.

  • 1st – Andres Espinoza Williams, CA, Bread Box
  • 1st – Cj Mims – Whitehead Stonyford, CA, Coat/Hat Rack
  • 1st – Leo Velazquez Maxwell, CA, Coat/Hat Rack
  • 1st – Jessie Otterson Maxwell, CA, Coat/Hat Rack
  • 1st – Bryce Perry Maxwell, CA, Coat/Hat Rack
  • 1st – Trent Mathis Maxwell, CA, Coat/Hat Rack
  • 1st – David Lee Maxwell, CA, Coat/Hat Rack
  • 1st – Kaily Mckinley Maxwell, CA, Coat/Hat Rack
  • 1st – Shelen Boyes Colusa, CA, Coat/Hat Rack
  • 1st – Blake Vierra Maxwell, CA, Coat/Hat Rack
  • 1st – Austin Traynham Maxwell, CA, Coat/Hat Rack
  • 1st – Brittney Haywood Maxwell, CA, Coat Rack
  • 1st – Ashley Azevedo Maxwell, CA, Coat/Hat Rack
  • 1st – Jenna Powell Maxwell, CA, Coat/Hat Rack
  • 1st – Roman Martinez Maxwell, CA, Coat/Hat Rack
  • 1st – Alexis Velazquez Maxwell, CA, Coat/Hat Rack
  • 1st – Blake Azevedo Maxwell, CA, Coat/Hat Rack
  • 2nd – Leo Tapia Williams, CA, Checkerboard
  • 2nd – Drex Minto Stonyford, CA, Coat/Hat Rack
  • 2nd – Daviel Vazquez Maxwell, CA, Coat/Hat Rack
  • 2nd – Quinten Indrieri Colusa, CA, Coat/Hat Rack
  • 2nd – Hunter Ortiz Williams, CA, Coat/Hat Rack
  • 2nd – Maria Lopez Maxwell, CA, Coat/Hat Rack
  • 2nd – Fabian Regalado Maxwell, CA, Coat/Hat Rack
  • 2nd – Jesus Parra Maxwell, CA, Coat/Hat Rack
  • 2nd – Michaela Carvalho Maxwell, CA, Pig Board

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment -Constructed – Welding – Barbecue

  • 1st – Blake Vierra Maxwell, CA, Barbecue
  • 1st – Roman Martinez Maxwell, CA, BBQ
  • 2nd – Quinten Indrieri Colusa, CA, Barbecue

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment -Constructed – Any Other like Item, specify

  • 1st – Sebastian Medina Colusa, CA, Drum BBQ Smoker
  • 1st – Joe Ferrini Williams, CA, Shooting Target
  • 1st – Ryan Abele Colusa, CA, Low Power Rifle 4 Target Shooting Stand
  • 1st – Bo Cherry Stonyford, CA, Hawk Perch
  • 1st – Colt Ornbaun Arbuckle, CA, Canoe Cart
  • 1st – Delany Cano Arbuckle, CA, Wagon
  • 1st – Jesus Alvarez Arbuckle, CA, Shelves
  • 1st – Miguel Alcaraz Arbuckle, CA, FLower Wall Hanger
  • 1st – Watson Defty Woodland, CA, Vice Stand
  • 1st – Cesar Chocotuo Princeton, CA, Windmill
  • 1st – Eduardo Valencia Butte City, CA, Windmill
  • 1st – Bryce Perry Maxwell, CA, Wood Rack
  • 2nd – Nicholas Reynoso Colusa, CA, Drum Barrel Smoker

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment -Constructed – Plasma cutout-hand cut

  • 1st – Raul Juarez Colusa, CA, Ducks
  • 1st – Erika Guzman Colusa, CA, Candle Holder
  • 1st – Sebastian Medina Colusa, CA, Cali-Grown
  • 1st – Jericho Mross Colusa, CA, Bear
  • 1st – Monica Orozco Colusa, CA, Faith & Hope
  • 1st – Jordan Hillis Colusa, CA, Bear
  • 1st – AJ Windsor Colusa, CA, Mountains
  • 1st – AJ Windsor Colusa, CA, Bear
  • 1st – Paige Townzen Colusa, CA, Boat Anchor
  • 1st – Nick Pillar Colusa, CA, Candle Holder
  • 1st – Jaime Lopez Colusa, CA, CA- Angels
  • 1st – Mariano Preciado Colusa, CA, Candle Holder
  • 1st – R.J. Goad Colusa, CA, Candle Holder
  • 1st – R.J. Goad Colusa, CA, Candle Holder
  • 1st – Garreett Calcagno Colusa, CA, Wolf/ Mountain
  • 1st – Kolby Steidlmayer Colusa, CA, Candle Holder
  • 1st – Andrea M Thomas Sutter, CA, Candle Holder
  • 2nd – Sebastian Medina Colusa, CA, Duck

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment -Constructed – Plasma cutout-machine

  • 1st – Emily Murillo Grimes, CA, Cross

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment -Constructed – Any Other, specify

  • 1st – Nichola Moresco Colusa, CA, Yard Gate
  • 1st – Jessica Cano Arbuckle, CA, Hello Kitty Stool
  • 1st – Rickey Robledo Maxwell, CA, Medal Wagon Wheel Bench
  • 2nd – Janet Abundez Arbuckle, CA, Hello Kitty Stool

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment -Constructed – Woodworking/Cabinet

  • 1st – Austin Traynham Maxwell, CA, Stereo Cabinet

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment -Constructed – Woodworking/Cutting Board

  • 1st – Angel Lopez Williams, CA,
  • 1st – Adriana Vega Williams, CA,
  • 1st – Octavio Jimenez Williams, CA,

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment -Constructed – Woodworking/Furniture

  • 1st – Brett Cabral Maxwell, CA, Coffee Table
  • 1st – David Lee Maxwell, CA, Bench
  • 1st – Lucely Ocampo Maxwell, CA, Mission Syle Table

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment -Constructed – Any Other, specify

  • 1st – Kimberly Wells Maxwell, CA, Garbage Can

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment -Constructed – Pickup/headache racks

  • 1st – Isaiah Gutierrez Colusa, CA, Rack
  • 1st – Brian Sites Maxwell, CA, Headache Rack

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment -Constructed – Any othr like item, specify

  • 1st – Kyle Stacy Colusa, CA, Pig House
  • 1st – Breckia Townsend Colusa, CA, Truck Dog Box
  • 1st – McKay Creen Colusa, CA, Chair/Iron Wheels
  • 1st – Nichola Moresco Colusa, CA, Table
  • 1st – Bo Cherry Stonyford, CA, Sheep Stand
  • 1st – Camren Bullock Dunnigan, CA, Oxy-Acetelyne Table
  • 2nd – Gustavo Sanchez Colusa, CA, Soccer Goal

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment -Constructed – Type II – Gen. Prs Trailer 2 W

  • 1st – Max McGrath Colusa, CA, General Purpose Trailer
  • 1st – Joe Howard Arbuckle, CA, Utility Trailer

Junior Ag Mechanics – Farm Equipment -Constructed – Type III – Farm Equip

  • 1st – Alex Marsh Arbuckle, CA, Almond Buncher

Junior Ag Mechanics – Automotive & Small Engines – Small engines

  • 1st – Eduardo Lemus Williams, CA,
  • 1st – Janet Salud Arbuckle, CA,
  • 1st – Mauricio Ramirez Grimes, CA,
  • 1st – Norma Velazquez Grimes, CA,

Junior Ag Mechanics – Automotive & Small Engines – Other, specify

  • 1st – Addison Scofield Arbuckle, CA, Antique Engine

Junior Ag Mechanics – Yard Art – Small – Concrete

  • 1st – Alejandra Solorio Dunnigan, CA, Stepping Stone
  • 1st – Aloysa Anderson Arbuckle, CA, Stepping Stone
  • 1st – Angle Clark Arbuckle, CA, Stepping Stone
  • 1st – Carlos Martinez Arbuckle, CA, Stepping Stone
  • 1st – Chantle Bramble Arbuckle, CA, Stepping Stone
  • 1st – Celest Lopez Arbuckle, CA, Stepping Stone
  • 1st – Emily Murillo Grimes, CA, Stepping Stone
  • 1st – Eduardo Huerta Arbuckle, CA, Stepping Stone
  • 1st – Gabi Cervantes Grimes, CA, Stepping Stone
  • 1st – Jacqueline Jimenez Arbuckle, CA, Stepping Stone
  • 1st – Jake Voorhees Arbuckle, CA, Stepping Stone
  • 1st – Janet Salud Arbuckle, CA, Stepping Stone
  • 1st – Janet Abundez Arbuckle, CA, Stepping Stone
  • 1st – Jon Herrera Dunnigan, CA, Stepping Stone
  • 1st – Karola Ramirez Arbuckle, CA, Stepping Stone
  • 1st – Maira Campos Arbuckle, CA, Stepping Stone
  • 1st – Macey Cox Arbuckle, CA, Stepping Stone
  • 1st – Maria Lopez Dunnigan, CA, Stepping Stone
  • 1st – Melissa Martinez Arbuckle, CA, Stepping Stone
  • 1st – Norma Velazquez Grimes, CA, Stepping Stone
  • 1st – Reyna Chavez Dunnigan, CA, Stepping Stone
  • 1st – Rafael Sanchez Arbuckle, CA, Stepping Stone
  • 1st – Shasta Mumma College City, CA, Stepping Stone
  • 1st – Trisha Abele Arbuckle, CA, Stepping Stone
  • 1st – Verenice Rocha Arbuckle, CA, Stepping Stone
  • 1st – Wes Leighty Arbuckle, CA, Stepping Stone

 

Junior Ag Mechanics – Yard Art – Small – Any Other, specify

 

  • 3rd – Nick Pillar Colusa, CA, Red & Green Bird House With Copper Roof

Junior Ag Mechanics – Ag. Mechanics Show/Auction – Show & Auction

  • 1st – Dylan Fusaro Colusa, CA, Duck Blind
  • 1st – Alex Marsh Arbuckle, CA, Almond Buncher
  • 1st – Fernando Juaregui Arbuckle, CA, Ornamental Wall Art
  • 1st – Hayden Kalfsbeek Colusa, CA, Duck Picker
  • 1st – Jesus Alvarez Arbuckle, CA, Quad Trailer
  • 1st – Justin Gwerder Arbuckle, CA, Dinning Room Table & Chairs

More News

Local Government

Public & Legal Notices